Anunturi apicole

Creat de bee_lover, Septembrie 24, 2008, 05:31:05 PM

« precedentul - următorul »

bee_lover

Iata ce mesaj privat am primit pe forumul anunturiapicole :
Buna ziua,
Va aducem la cunostinta deschiderea unui noi sectiuni a
sitului proapicultura, o sectiune de Anunturi Apicole, in
care puteti sa postati anunturile dvs-tra legate
vanzarea/cumparea produselor si echipamentelor apicole, a
materialului biologic (matci, roiuri, familii de albine),
prestari de servicii, cereri de angajare/oferte de munca,
achizitionarea sau vanzarea de piese de colectie,
contracte si multe altele.
Adresa la care puteti accesa rubrica de anunturi este:
www.proapicultura.ro
Asa ca publicati si acolo anunturile ca nu se stie niciodata de unde sare iepurele. :wink:

D006

interesant, .......asa este , nu stii de unde sare oepurele........ :rotfl:

D006

:hi:
Ba stim, . . . de unde nu te-astepti!
:rotfl:

andrei_salaj


D006

de prin tufisuri apare, de pe unde dreak?
ce smecheri si astia, cu "echipa" lor, is fac publicitate exact cum isi pune cucu ouale la alte pasari.
parca ar fi paduche varoa.

D006

Citat din: alinndiaconude prin tufisuri apare, de pe unde dreak?
ce smecheri si astia, cu "echipa" lor, is fac publicitate exact cum isi pune cucu ouale la alte pasari.
parca ar fi paduche varoa.
D. Alin, despre ce vorbiti ? Cine sunt smecherii cu echipa ?

balasbebe

Ce bine ar fi daca in stupina, ar fi doar albine. Din pacate, mai sunt si furnici, Varroa, soareci, soparle, viespi, gauni, pitigoi, ciocanitori, oameni rai care rastoarna stupii, insecticide, etc.
Asa este si pe un forum. Cativa sunt dedicati stuparitului, iar altii, se baga ca musca in lapte.
  Noi ca stupari, vrem sa ne informam.
  Administratorul acestui forum, a vrut doar sa ne informeze, si foate bine a facut. Este foarte deschis, si receptiv, si nu are nimic de ascuns.

D006

Citat din: alinndiaconu
ce smecheri si astia, cu "echipa" lor, is fac publicitate exact cum isi pune cucu ouale la alte pasari.
parca ar fi paduche varoa.
Domnu Diaconu... personal nu m-am putut abtine sa nu rad la comparatia cu cucu!
:)  Aveti simtul umorului, asta-i cert! Cat despre mesajul trimis... nu cred ca are atat conotatie de publicitate cat de anunt general, de deschidere a unei sectiuni autonome ale unui site mai mare (parerea mea util multor crescatori de albine). Daca ati observat anunturile sunt gratis pentru postare si gazduire, au de castigat in primul rand cei care posteaza (toti cei care au legatura intr-un fel sau altul cu apicultura) apoi clientii (care sunt in general apicultori), ca gasesc usor, fara limitele impuse de distante, ceea ce cauta. În fapt tot situl ProApicultura este conceput ca un instrument de informare, de schimb de informatie intre cei care practica aceasta frumoasa indeletnicire, apicultura.
Trecand de a doua comparatie, cea cu acarianul Varroa (aici ar trebui cel putin sa ma simt ofensat), va doresc numai bine, iernare usoara la albinute si sa stiti ca in ciuda cuvintelor spuse sunteti totdeauna binevenit sa folositi informatia si serviciile de pe ProApicultura.
O seara placuta,
Radu.

marius.43

Citat din: bee_lover din Septembrie 24, 2008, 05:31:05 PM
Iata ce mesaj privat am primit pe forumul anunturiapicole :
Buna ziua,
Va aducem la cunostinta deschiderea unui noi sectiuni a
sitului proapicultura, o sectiune de Anunturi Apicole, in
care puteti sa postati anunturile dvs-tra legate
vanzarea/cumparea produselor si echipamentelor apicole, a
materialului biologic (matci, roiuri, familii de albine),
prestari de servicii, cereri de angajare/oferte de munca,
achizitionarea sau vanzarea de piese de colectie,
contracte si multe altele.
Adresa la care puteti accesa rubrica de anunturi este:
www.proapicultura.ro
Asa ca publicati si acolo anunturile ca nu se stie niciodata de unde sare iepurele. :wink:


Foarte inventiv acest impostor RADU VANCEA
Da, intr-adever, site ul are informatii interesante pt ca sunt copiate de pe net.
PROPRIETARUL SITEULUI ESTE RADU VANCEA = UN ESCROC.
IN 2010 AM COMANDAT SI ACHITAT IN AVANS MATCI IN VALOARE DE 6 MIL LEI VECHI, COMANDA AMANATA PT ANUL VIITOR DIN CAUZA ''UNEI LOVITURI LA MANA'' CARE L-A IMPIEDICAT SA #PRODUCA# MATCI. ANUL VIITOR O PLECARE NEPROGRAMATA IN CANADA ... PROBABIL PT CEVA SCHIMBURI PROFESIONALE, L A IMPIEDICAT DIN NOU SA IMI ONOREZE COMANDA. NU AM VAZUT NICI PANA IN ZIUA DE ASTAZI ACESTE MATCI SI NICI NU LE VOI VEDEA VREODATA. DAR VOI IMPANZI NETUL CU ACESTE MESAJE PT CA SA AFLE CATI MAI MULTI CINE ESTE ESCROCUL RADU VANCEA.
ATENTIE LA TOATA FAMILIA VANCEA, MAI ARE UN FRATE PE LA ORADEA SE PARE CARE VINDE FACELIA !!!
DACA MAI SUNT PERSOANE CARE AU FOST ESCROCATE DE FAMILIA VANCEA II ROG SA POSTEZE PE CAT MAI MULTE SITEURI.