PRIMA EDIȚIE A TÂRGULUI APICOL BRĂILA 2012

Creat de PuisoruApis, Decembrie 24, 2011, 12:32:57 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: PACO din Ianuarie 26, 2012, 10:13:50 PM
ce i frate bagabonteala asta,stripteuse,lautari, whisky, tuica fiarta etc

Te bagi? :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

PACO

unde sa ma bag? doar sa ma bag in seama ca nu cunosc pe nimeni pe acolo.

pharaonu75

Niciodata nu este prea tarziu!
Si cum nu cunosti pe nimeni? Pai ii cunosti de pe forum, iar intalnindu-te cu ei "pe viu", la targ, nu faci altceva decat sa cimentezi prietenii... asta doar daca nu faci urat la bautura! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

PACO

daca e sa caut pe cineva o sa te caut doar pe tine, restul sunt fie sefi de asociatii fie mari apicultori si nu se uita ei la muritori de rand, de, s au ajuns toti, nu mai e loc si de apicultor mai mici.

PACO

si am uitat de Romikele, o sa l caut si pe el,mare boer mare caracter,cu apicultura nu stiu cat de bine stati.

pharaonu75

Citat din: PACO din Ianuarie 26, 2012, 10:45:07 PM
daca e sa caut pe cineva o sa te caut doar pe tine, restul sunt fie sefi de asociatii fie mari apicultori si nu se uita ei la muritori de rand, de, s au ajuns toti, nu mai e loc si de apicultor mai mici.

Te inseli!
In realitate sunt cu totii oameni de nota 2000, chiar daca pe forum unii sunt mai "scortosi".
Dupa ce stai de vorba cu ei iti dai seama cam cum sta treaba... si sa stii ca se uita si la muritorii de rand!
Dar daca nu incerci, nu ai de unde sa stii!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: PACO din Ianuarie 26, 2012, 10:48:15 PM
...cu apicultura nu stiu cat de bine stati.

Si eu si Romikele suntem "muritori de rand".
Nu avem sute de stupi si nu suntem detinatorii adevarului absolut...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

HAIDETI LA TARG, FRATILOR!
NU BAGATI IN SEAMA GERUL CARE SE ANUNTA, PENTRU CA NE VOM INCALZI LA O DISCUTIE, LA O GLUMA, O CANA DE VIN FIERT!
HAIDETI SA PUNEM UMARUL LA NASTEREA UNEI TRADITII!

SI NU UITATI, PESTE O SAPTAMANA VA ASTEPTAM SI LA SLOBOZIA!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

PACO

oamenii trebuie sa inteleaga la ce sunt bune targurile si sa nu se mai gandeasca ca totul e o afacere mai mare decat este normal.preturile la unele produse sunt chiar mai mici decat in mod normal.
Avantaje

  1.oferta mare si variata,marfuri mai ieftine,la Ramnic s au cumparat rame cu opt lei/buc.
  2. datorita gradului mare de informare omul asi poate alege oferta, ex. pretul la cutii stup complete a scazut de la 180ron la 130ron
  3. informatii cu privire la toate programele de finantare, ca sa nu se mai planga unul si altul ca sunt pacaliti de asociatii, informatii unde sa ne vindem mierea etc
  4. socializare, in urma careia se pot lega relatii si afaceri
5. valorificarea unor produse
   si lista poate continua

de ce credeti ca participa si ACA; pentru ca asi da seama ca fenomenul actual apicol i a depasit de mult si toti marii apicultori nu mai lucreaza cu ei.sincer eu nu ia si mai primi cu centrifugile alea de 2 lei dar pe ei oricum nu i mai inereseaza, si au vazut de mult sacii in caruta.

   

Florin-braileanul (FlorinI)

desi nu imi convine ce va scriu, trebuie sa va scriu
deoarece e zapada mare la urdinis, albinele, si apicultorii nu ies din casa

Datorita conditiilor meteo nefaforabile (drumuri  inzapezite si temperatura la Braila de -10 grade), independent de dorinta organizatorilor,TARGUL APICOL "Bee... SMART!, BEE... HAPPY" - Braila 2012

SE  AMANA


Targul se va tine in data de 11-12. febr.2012, in aceiasi locatie

va rugam sa reconfirmati sau nu prezenta dumneavoastra in data sus mentionata

in speranta ca vom avea placerea sa va avem alaturi in luna februarie, organizatorii va doresc IARNA USOARA
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

albine

Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: albine din Ianuarie 27, 2012, 12:12:14 PM
Planificarea e totul.
sa inteleg ca nu esti multumit de cum am planificat targul?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

gurauflorin88

Buna seara!
Pana la urma se mai tine targu? Multumesc

pharaonu75

Targul nu se mai desfasoara pe 29 ianuarie, din cauza conditiilor meteo... a fost amanat pentru data de 11-12 februarie.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristi ciuc

Mie sincer îmi pare rău pentru amânarea,  din motive obiective, a  târgului însă aştept cu nerăbdare feed-back-ul, după ce se va ţine la următorul termen.
Este păcat că s-a amânat pentru că s-a manifestat mult entuziasm de către oamenii pasionaţi de apicultură, care vor trebui să facă din nou reclama cuvenită, nu numai în mediul virtual.
Sunt sigur că va fi o reuşită pentru că în acea zonă sunt APICULTORI.

:bravo: