PRIMA EDIȚIE A TÂRGULUI APICOL BRĂILA 2012

Creat de PuisoruApis, Decembrie 24, 2011, 12:32:57 PM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

se spune ca o greseala recunoscuta, este pe jumatate iertata

eu recunosc: AM GRESIT

am gresit, ca am crezut ca nu voi avea expozanti, fiind ianuarie si frig
am gresit, crezand ca nu voi gasi spatiu expozitional ca sa ma pot ridica la inaltimea asteptarilor
am gresit, ca am crezut ca fiind prima editie, acest targ nu va prezenta interes
greseala cea mai mare a fost faptul ca am organizat un targ maraton de o zi, ce va fi incarcata si multi dintre expozanti vor "fugi" acasa, ratand masa festiva

PROMIT ca daca feed-back-ul va fi pozitiv (vom vedea si reactiile pe forum) vom organiza la Braila si alte editii, ca sa vedeti de ce Braila e recunoscuta drept orasul fetelor frumoase, poate facem o tura cu vaporul pe dunare

MARE ATENTIE!
cine vine la Braila, bea apa din Dunare si se indragosteste de oras, greu se mai da plecat...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333


Florin-braileanul (FlorinI)

http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

#78
lista actualizata 21.01.2012 ora 13:00

1 Miavipir - tamplarie apicola
2 Acadore, Vaslui - tamplarie apicola
3 Pastevas, Vaslui - tamplarie apicola
4 Fabrica de stupi Prisada, Vaslui-Husi - tamplarie apicola
5 Apisrom - faguri
6 Etta - faguri
7 BestPack Trading Buzau - Apifonda
8 Stupii lui skypy - "stupi tip mobila" 50% sanse sa revina acasa
9 Fabrica de stupi Nehoiu

1 SC Puisoru Apis SRL - echipamente apicole
2 Gims Star Botosani - remorci apicole
3 Dulcofruct - hrana decontabila prin PNA
4 Faroger - stupi poliuretan
5 ICDA Buc. - medicamente si tratamente apicole
6 Ovisan - echipamente apicole
7 Apiroua - echipamente apicole
8 Tremot Dobre si fii - procesator, echipamente apicole
9 Apidava Blaj - procesator
10 Apicola Pastoral Georgescu buc - procesator
11 Adi prod com Rm Sarat - procesator
12 Apinatura Bucuresti - echipamente apicole
12 bis sau "aproape 14" Viitor Sanatos  Cluj - echipamente apicole
14 PFA Ionascu Anisoara - produse apicole
15 Frontera Braila - panificatie, produse cu miere
16 Complex Apicol Veceslav Harnaj - produse si echipamente apicole
17
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

POSTASUL

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Ianuarie 19, 2012, 12:20:42 AM
Citat din: POSTASUL din Ianuarie 18, 2012, 11:30:49 PM
mai   domu    FLORIN   ma intrEB SI EU D CATI  ,,, PROSTII AVETI NEVOIE;;;''''

fara suparare...
olecuta mai explicit se poate?
nu prinsei faza cu prostii

cine pare-se ca intra in acea categorie?
donu Florin sincer ami cer scuze   ^:)^   ca am dato cu scrisu in balarii  , acum am inteles  si eu  :rusine:  dar mam referit la cate aveti nevoie si cata umblatura pentru toate cele necesare   organizarii acestui targ,    , doamne fereste departe de mine gandul rau pentru dv.  , sunteti unul din oamenii  pe  care  va  admir de la inceput  prin tot ceia ce faceti   :bravo:  inca oadata 1000000 de scuze si rog pe un don admin sa modifice  sau sa stearga  acea postare  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

D006

  De acum pot sa tin un pariu cu oricine in care eu pariez ca la ora 10 dimineata nu se va mai putea intra in targ de aglomeratie iar valoarea tranzactiilor va depasi 100000 de euro. Inca odata se va demonstra ca in Romania noastra nu exista criza ! : sampanie:

pharaonu75

Si daca dupa ora 10.00, eu, asa silfid cum sunt la 104 kg, reusesc sa ma strecor in targ, ce pierzi?? =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: POSTASUL din Ianuarie 21, 2012, 11:29:59 PM
Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Ianuarie 19, 2012, 12:20:42 AM
Citat din: POSTASUL din Ianuarie 18, 2012, 11:30:49 PM
mai   domu    FLORIN   ma intrEB SI EU D CATI  ,,, PROSTII AVETI NEVOIE;;;''''

fara suparare...
olecuta mai explicit se poate?
nu prinsei faza cu prostii

cine pare-se ca intra in acea categorie?
donu Florin sincer ami cer scuze   ^:)^   ca am dato cu scrisu in balarii  , acum am inteles  si eu  :rusine:  dar mam referit la cate aveti nevoie si cata umblatura pentru toate cele necesare   organizarii acestui targ,    , doamne fereste departe de mine gandul rau pentru dv.  , sunteti unul din oamenii  pe  care  va  admir de la inceput  prin tot ceia ce faceti   :bravo:  inca oadata 1000000 de scuze si rog pe un don admin sa modifice  sau sa stearga  acea postare  :hi:


daca tu crezi ca asa mare greseala se sterge doar cu 1mil. de scuze... te inseli
daca vrei sa fii iertat, te astept la un pahar de vin la targul de la braila ..
si poate o sa mai ai si altele de castigat
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

POSTASUL

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Ianuarie 22, 2012, 03:01:10 PM



daca tu crezi ca asa mare greseala se sterge doar cu 1mil. de scuze... te inseli
daca vrei sa fii iertat, te astept la un pahar de vin la targul de la braila ..
si poate o sa mai ai si altele de castigat
credetima ca as venii din toata inima sa fiu cu voi la un loc dar nu am cum . , serv. , acasa treaba  , dar incerc sa promit   :nod:  cum am mai zis unui prieten bun  de aici de pe forum  ca voi face tot posibilul sa ne intalnim si sa ne cunoastem la targul de la BLAJ    :hi:  :hi:  eu va urez succes in continuare
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

Asadar completati lista de mai jos:


Vor fi prezenti:

1. Dragos2006
2. Pharaonu75
3. Gabriel26do
4. Florin-braileanul (FlorinI)
5. Dan Puisoru
6. Romikele
7. 4unix
8. stefy.costea
9.
10.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

 =D>
subscriu celor spuse de romikele mai sus, desi am mai spus-o si eu
cine nu e constient de volumul de informatii pe care il veti primii de la invitatii adusi de danut puisoru, inseamna ca nu inteleg prin "targ", decat expresia de comert

apicultorii nu au nevoie doar de echipamente ci mai ales de informatie
nu cred ca ati avut pana acum ocazia sa primiti atata informatie pe metru patrat

:thanks: multumesc oficial, danut puisoru, in numele tuturor ce vor fi prezenti la conferinta  :thanks:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: romikele din Ianuarie 22, 2012, 10:30:44 PM
...  vor fi prezente la Braila, Doamnele Dana Chirca si Cristina Surlea, si va asigur ca veti afla lucruri noi, precizari de ultima ora, despre cum trebuie alcatuite dosarele pentru PNA si masurile deja binecunoscute, astfel incat proiectele sa fie eligibile ...

cei care au fost cu mine in sala la unele sedinta sa ma contrazica daca mint
doamna surlea nu raspunde decat la intrebariele ce nu tin de domeniul de activitate al dansei
eu am stressat-o cu zeci de intrebari, la care a raspuns cu un calm si un profesionalism iesit din comun :thanks:

  ^:)^ doamna surlea, stiu ca nu cititi aceste forumuri, dar... VA MULTUMESC
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

4unix

Agenda, pixul si haideti la targ.
Pe 29 este si intrunirea lunara a asociatiei condusa de domnul Vizireanu, acolo se strang cateva zeci de apicultori membri ai asociatie, daca i-am putea anunta sunt convins ca dupa intalnire ar veni o buna parte si la targ, daca cineva stie cum sa-i informeze cred ca ar fi un castig pentru toata lumea. Stiu doar ca intalnirea va avea loc in bariera la fostul liceu de constructii,ma gandesc macar sa plasati cateva afise in zona.

Mult succes! :hi:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: 4unix din Ianuarie 22, 2012, 10:48:53 PM
Agenda, pixul si haideti la targ.
Pe 29 este si intrunirea lunara a asociatiei condusa de domnul Vizireanu, acolo se strang cateva zeci de apicultori membri ai asociatie, daca i-am putea anunta sunt convins ca dupa intalnire ar veni o buna parte si la targ, daca cineva stie cum sa-i informeze cred ca ar fi un castig pentru toata lumea. Stiu doar ca intalnirea va avea loc in bariera la fostul liceu de constructii,ma gandesc macar sa plasati cateva afise in zona.

Mult succes! :hi:

am vorbit cu vizireanu personal si scurteaza sedinta si vine cu toata gasca
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

4unix

Ma bucura lucrul asta, incet , incet se contureaza o reusita, merita si Braila momente dulci.  :hi: