PRIMA EDIȚIE A TÂRGULUI APICOL BRĂILA 2012

Creat de PuisoruApis, Decembrie 24, 2011, 12:32:57 PM

« precedentul - următorul »

happy

#210
Mai Fanica ,tu spui ca intri in magazinul tau sa-ti clatesti ochii dar eu spun ca nu ai nicio sansa sa iesi fara sa cumperi ceva.Din cauza vanzatoarei! :uimit: Este spirt,intra in vorba cu tine ,iti arata,iti explica. :ok:
Tu ai pus-o pe fata ta in pozele de prezentare de pe sunphoto,inseamna ca si ea este iute la fel ca tine!!! :bravo:
Florine,cred ca pe 31.martie o sa ne cunoastem face a face! :) Pana atunci pregatim turte pt. albine!! :hi:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

Florin-braileanul (FlorinI)

#211
INVITATIE – PROVOCARE ... sau ... INVITATIE PROVOCATOARE

   Asociatia Apicultorilor Profesionisti ,,Albina Ramniceana" prin Danut Puisoru, MIAVIPIR Braila si apicultor Florin Ionascu,  incearca o noua metoda de convingere, ca sa nu ii spun ispita.
   Pana acum erati obisnuiti sa fiti ,,invitati" la targuri apicole sa va prezentati marfa si sa o vindeti, acum va PROVOC la un maraton apicol de Baragan, in luna martie-aprilie 2012
   
   Incercand sa vin in sprijinul dumneavoastra, in special a celor ce se afla la distante mari de zona Baraganului, am cuplat 2 targuri apicole, 4 zile la rand, astfel incat cu o singura deplasare in zona, rezolvati doua particpari in 2 locatii, sau... ,,una palita, doua lovite", sau ,,2 intr-una"
   In datele de 29-30 martie, la Braila are loc targul ,,BEE...SMART!, BEE...HAPPY!", iar in 31 martie – 1 aprilie Targul apicol Slobozia

   
DETALII TEHNICO – ORGANIZATORICE

1.   Se asigura spatiul expozitional atat in interior cat si in exterior
2.   Taxa de participare este de 100-200 lei de expozant (functie de spatiul ocupat) pentru cele doua zile de targ;
3.   Posibilitati de cazare
HOTEL Traian***   - tarif pentru participanti :cca 100  lei/camera cu 2 paturi ;
                - rezervari: tel:0239/61685, 0239/401506. e-mail traian.braila@ unita-turism.ro

Programul manifestarilor:

   Joi: 29 martie 2012:
orele 07:00 – 09:00    - sosirea expozantilor, amplasarea acestora
orele 09:00                 - deschiderea oficiala a targului
orele 09:00 – 18:00    - târg CU VANZARE: de miere, utilaje şi echipamente apicole

   Vineri: 30 martie 2012
orele 09:00 – 16:00    - târg CU VANZARE: de miere, utilaje şi echipamente apicole
orele 11:30 – 13:00    - conferinta tehnico-informationala pe teme apicole. Vor fi prezenti cu comunicări pe teme de actualitate reprezentanţi ai organismelor naţionale cu implicaţii în apicultură, ai firmelor de profil, cât şi oameni cu multă experienţă direct implicaţi în sectorul apicol. Din sumarea tuturor acestor puncte de vedere sperăm că fiecare din cei prezenţi va avea numai de câştigat.
orele 16:00 – 19:00    - socializare, schimb de experienta, la masa festiva, in restaurantul complexului Traian, incepand cu ora 16:00. Daca doriti, puteti sa veniti insotititi de partenerii de viata. Taxa de participare la masa festiva de 50 lei/pers.

   Pentru buna desfăşurare a manifestării rugăm pe cei interesaţi de participare ca expozanti si/sau participanti la masa festiva să confirme în scris la e-mail:  [email protected], pană pe data de 23.03.2012 .

- alte informatii la tel. Mob: 0726.111.333.
- persoane de contact: Danut Puisoru, Florin Ionascu
- Va rugam sa urmariti topicurile respectivelor evenimente din forumurile apicole



,,AM ARUNCAT MANUSA"!

SA VEDEM CINE RASPUNDE ,,PROVOCARII" SI ...
VA REZISTA MARATONULUI...!




programul orar poate suferi mici modificari functie de hotararea organizatorilor
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

gheco

Dupa zapada si viscolul care au amanat de doua ori aceasta intalnire ar mai fi posibile inundatiile? Sa speram ca nu se va intampla si targul va avea succesul dorit de organizatori si de participanti.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

skypi_0040

Citat din: gheco din Martie 09, 2012, 05:35:04 AM
Dupa zapada si viscolul care au amanat de doua ori aceasta intalnire ar mai fi posibile inundatiile? Sa speram ca nu se va intampla si targul va avea succesul dorit de organizatori si de participanti.
Nu va faceti griji cu inundatiile, pentru ca hotelul Traian este in varful dealului.  :D

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: gheco din Martie 09, 2012, 05:35:04 AM
Dupa zapada si viscolul care au amanat de doua ori aceasta intalnire ar mai fi posibile inundatiile? Sa speram ca nu se va intampla si targul va avea succesul dorit de organizatori si de participanti.

din puct de vedere hidro-geografic, un nea cercetatorul, a facut un calcul acum vreo 20 de ani, ce ar insemna ca orasul braila sa fie innundat
pentru aceasta ar fi necesara cresterea cotei Dunarii cu 45m.  :uimit:
pentru asta ar insemna topirea tuturor ghetarilor, apa ar acoperi complet insula mare a brailei si intercontinentalul din bucuresti pana la etajul 5

iti mai e frica de inundatie la braila?   :rotfl:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

justy

Nu va incurca socotelile faptul ca e la o saptamana dupa cel de la Blaj?

pharaonu75

Putini apicultori din zona noastra merg la Blaj ca sa isi cumpere cele necesare.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Bineinteles ca si eu aleg Braila ! mai ales ca ia si fata targului de la Slobozia.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Martie 10, 2012, 09:07:01 PM
Bineinteles ca si eu aleg Braila ! mai ales ca ia si fata targului de la Slobozia.
de luat fata , nu cred ca la slobozia mai intervine si traditia si uite-te cate din forurile locale s-au implicat
braila cred ca anul acesta va ajuta slobozia, deoarece toti expozantii care vor fi la braila se vor duce la slobozia
cred ca o sa fie o realizare zonala deosebita
sa vedem cati expozanti ne vor onora cu prezenta....
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

morozan simion

buna
nu stoiu ce sa zic dar cred ca nu v-ati prea inteles, Braila, Slobozia, Bucuresti Ramnicu Valcea patru locatii in acelas timp, ma rog poate o sa se imparta cumva apicultori

pharaonu75

La Bucuresti nu se mai organizeaza targ in aceasta perioada.
Slobozia si Braila merg mana in mana, fortati si de vremea rea de la inceputul lunii februarie.
Suprapunerea targurilor de la Braila/Slobozia cu cel de la Valcea nu vad de ce ar fi o problema, pentru ca este vorba de zone diferite ale tarii, iar expozantii au echipe care merg pe "doua fronturi".
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

gheco

Multumesc pentru incurajari. Deci nu vor fi inundatii la targul de la Braila.
Eu cred ca va fi inundat targul cu produse si cumparatori. Daca s-ar organiza in fiecare judet si tot nu ar fi prea multe targuri.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: morozan simion din Martie 11, 2012, 08:40:19 PM
buna
nu stoiu ce sa zic dar cred ca nu v-ati prea inteles, Braila, Slobozia, Bucuresti Ramnicu Valcea patru locatii in acelas timp, ma rog poate o sa se imparta cumva apicultori

nu e in acelasi timp
braila e 29-30
slobozia e 31-1
bucuresti-ul nu se tine
rm valcea, s-a inscris in lista dupa ce s-a anuntat slobozia...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: gheco din Martie 12, 2012, 08:40:43 AM
Multumesc pentru incurajari. Deci nu vor fi inundatii la targul de la Braila.
Eu cred ca va fi inundat targul cu produse si cumparatori. Daca s-ar organiza in fiecare judet si tot nu ar fi prea multe targuri.

lucrul cel mai important pe care doar participantii la ele il stiu, la targ nu e baza partea comerciala si cea informationala si sociala

sedinta de comunicari stiintifice face toti banii
masa festiva cand fiecare apicultor mai "scapa" incepatorilor cate o informatie beton e benefica pentru legarea de prietenii
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Anonymous

Banii  mei     s-au dus  la Iasi cel mai mare targ din Moldova , bani pentru   maratonul  apicol de Baragan nu mai am.Imi pare rau .