PRIMA EDIȚIE A TÂRGULUI APICOL BRĂILA 2012

Creat de PuisoruApis, Decembrie 24, 2011, 12:32:57 PM

« precedentul - următorul »

albine

citat:Multi oameni vor veni duminica la Braila si vor ramane dezamagiti.Multi oameni nu stiu ca targul nu s-a amanat.Multi oameni nu vor mai veni la reprogramarea targului.Asta e parerea mea.Pacat ca s-a amanat.   :yahoo_cry:
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

albine

CE FEL DE PROBLEME TEHNICE AVETI CU FORUMUL APIARDEAL MULTI NU IL GASESC?
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

pharaonu75

Citat din: albine din Februarie 11, 2012, 03:27:25 PM
profund dezamagit cu prima editie  : :redcard::planificarea e totul.

Daca atat poti... atat spui!

La organizarea targului de la Braila, ca si la a celui de la Slobozia, s-a muncit foarte mult.
Organizatorii au dorit ca totul sa fie OK, expozantii sa fie multumiti de conditiile oferite, cumparatorii sa fie multumiti de varietatea produselor oferite spre vanzare. Avand in vedere temperaturile scazute de afara, s-a plusat chiar si cu ceai sau vin/tuica fiarta.
Totul pentru ca lumea sa se simta bine, iar targurile sa fie nu doar ocazie de incheiat afaceri dar si prilej de aflare a ultimelor noutati din apicultura, prin sesiunile de comunicari legislative... sau intalniri si discutii intre prieteni.

A cui este vina ca vremea ne-a fost potrivnica?
Cine este vinovat de aceste conditii meteo?

Dar, asa cum spuneam, "De unde nu este, nici Dumnezeu nu cere"!
Nu stiu de ce imi irosesc timpul intrand in polemici cu tine. Daca nu eram admin si, deci, obligat moral sa am in vedere tot ce se petrece pe forum, ti-as fi dat IGNORE de mult timp!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

albine

#198
domnule eu nu am spus ce spui dumneata : citat A cui este vina ca vremea ne-a fost potrivnica?
Cine este vinovat de aceste conditii meteo?planificarea e totul.cerbul de aur .
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

romikele

Citat din: albine din Februarie 11, 2012, 03:36:45 PM
CE FEL DE PROBLEME TEHNICE AVETI CU FORUMUL APIARDEAL MULTI NU IL GASESC?
Nu avem in acest moment nici un fel de probleme cu forumul, a fost nevoie de o reorganizare, ocazie cu care s-a facut reinstalarea la versiunea curenta, cu securitate avansata.

Dumneata ai se pare ceva probleme tehnice, dar incercam sa avem rabdare sa le intelegem, poate ca doar aparentele inseala.
Nici o organizare din lume nu poate fi eficienta daca Dumnezeu nu doreste asta!
Asa ca lasa placa asta cu organizarea, sa nu-ti organizez o vacanta fortata ca simplu cititor  :zzz:

Florin-braileanul (FlorinI)

si dusmanii si prietenii au de ce sa se bucure:
- dusmanii (eu stiu unii cu certitudine de 100%) se vor bucura ca targul de la Braila se amana a 2-a oara pentru o data inca nestabilita
- prietenii se vorbucura ca Braila nu va avea un esec la prima editie

in afara de faptul ca sunt NEGRU   :yahoo_cry: de ciuda, incerc sa vad partea plina a paharului si sa-i multumesc lui Dumnezeu ca ma ajuta sa fac un targ REUSIT, cu multi expozanti si participanti

in acest moment la Braila nu se poate ajunge decat dinspre Slobozia cu restrictie de tonaj
Bucuresti - Urziceni - deschis
Urziceni - Slobozia - deschis - cu restrictie de tonaj
Slobozia - Braila- deschis
Constanta - Giurgieni - Urziceni - deschis
Galati -Braila - deschis
Ramnic - Buzau - deschis - cu restrictie de tonaj
Focsani - Braila - deschis - cu restrictie de tonaj

cam putin pentru un targ asa cum mi-l doresc

Tulcea-Braila - - inchis
Buzau - Braila - - inchis
Bucuresti - Cilibia - Braila - - inchis
Ramnic - Braila - - inchis
orice directie - Galati - - inchis asa cum a zis si dan rascanu

poate o sa iasa si soarele in Est-ul tarii ... si pe strada mea.. si-om mai vedea
imi cer scuze in  numele organizatorilor tuturor acelora care isi facusera planuri sa vina in acest week-end la Braila

Va saluta organizatorii:
Dan Puisoru & Florin Ionascu
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: albine din Februarie 11, 2012, 03:27:25 PM
profund dezamagit cu prima editie  : :redcard::planificarea e totul.

tu ce ai planificat in viata ta? macar o excursie... sau planing familial?

Citat din: albine din Februarie 11, 2012, 03:34:08 PM
citat:Multi oameni vor veni duminica la Braila si vor ramane dezamagiti.Multi oameni nu stiu ca targul nu s-a amanat.Multi oameni nu vor mai veni la reprogramarea targului.Asta e parerea mea.Pacat ca s-a amanat.   :yahoo_cry:

promit la urmatoarea editie sa nu te mai invit, ca sa nu mai ai de ce sa-ti para rau...
cat despre  :redcard: acordat, rogu-te priveste-te in oglinda cad il ridici...

nu te obosi sa mai comentezi ca nu intru in polemica cu cineva care are doar 1 neuron...
sa fii sanatos
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

stefan1

  Imi pare sincer rau pentru problemele intervenite in legatura cu acest targ. Pacat de atata munca a organizatorilor. A fost cea mai buna promovare a unui targ, mai ales datorita lui Florin. Doar un rauvoitor poate da vina pe cineva pentru amanarea targului. Cu natura nu te poti pune.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

iftimie

Citat din: albine din Februarie 11, 2012, 03:36:45 PM
CE FEL DE PROBLEME TEHNICE AVETI CU FORUMUL APIARDEAL MULTI NU IL GASESC?Multi oameni vor veni duminica la Braila si vor ramane dezamagiti.Multi oameni nu stiu ca targul nu s-a amanat.Multi oameni nu vor mai veni la reprogramarea targului.Asta e parerea mea.Pacat ca s-a amanat.
Ma confrunt cu o dilema,vis-a-vis de userul albine .O intrebare de bun simt si ma edific:
-al caror reprezentant/lider (din cei multi ) sunteti d-stra?Va referiti la parinti,soc ri,sotie,copii?
oricind la dispozitia apicultorilor ,in vedere construirii unei remorci,platforme sau container apicol,proiecte omologare RAR,livrare piese schimb si de cirlige de remorcare!

GIMS

cristi ciuc

#204
Nu pot să nu fiu mâhnit pentru faptul că acest eveniment se amână din nou.
După felul cum începuse Florin promovarea cred că ar fi fost un mare succes pentru o primă ediţie de târg.
Am observat cu toţii cum s-a implicat pentru susţinerea lui, dar vremea din această perioadă a fost una de referinţă şi cred că, în anii următori, se vor face comparaţii luându-se ca etalon "ianuarie-februarie 2012".
Îmi place că Florin s-a obişnuit cu înţepăturile albinelor dar şi cu unele de pe forum, pe care, în mod inteligent şi rafinat le ignoră.
Vreau să fiu printre primii care-l felicită după ce târgul se va organiza. :bravo:

stefy.costea

Dragi apicultori, va anuntam pe aceasta cale ca din cauza conditiilor meteo am fost nevoiti sa reprogramam TARGUL APICOL SLOBOZIA EDITIA a-III-a in perioada 31-III --- 01 IV. 2012.



Cu stima ec.Stefan Costea
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: stefy.costea din Februarie 12, 2012, 09:45:13 AM
Dragi apicultori, va anuntam pe aceasta cale ca din cauza conditiilor meteo am fost nevoiti sa reprogramam TARGUL APICOL SLOBOZIA EDITIA a-III-a in perioada 31-III --- 01 IV. 2012.
Cu stima ec.Stefan Costea

stefy... asta e
daca tot iti sunt si vecin, ma bag si eu in seama si ma inghesui in coasta ta

prima incercare de organizare a targului la Braila a fost cu drumuri blocate de zapada
a doua incercare a fost la fel, plus ger

pana in 3 ori...
acum poate nu vin inundatiile cum spunea cineva la telefon in seara asta...

incerc sa imbin utilul cu placutul, sa impac si capra si varza
pana la sfarsitul saptamanii voi bata in cuie data targului

date provizorie e 29 -30 martie 2012

speram o participare numeroasa a expozantilor si din zonele indepartate, mai ales ca vor avea un maraton de 4 zile, intr-un pachet de 2 targuri legate (2 inr-unul: 2 targuri, o singura deplasare in est-ul tarii), la distanta de 100 km: Braila - Slobozia

http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

gurauflorin88

In sfarsit o veste buna, deabia astept targu. Primu targ din S-E Romaniei anul acesta. Sa veniti in numar cat mai mare, mai ales expozanti. Ne vedem la targ... prezenta obligatorie  :D

stefy.costea

Salut Florine!`Nu are de ce sa ma deranjeze faptul ca perseverezi in dorinta ta de a reuni laolalta apicultori din aceasta zona a tarii. Ma bucura faptul ca alaturi de echipa ta lupti pentru aceasta pasiune. Insa sincer imi pare rau ca nu am cum sa-ti fiu alaturi ( fizic) cu echipa mea, datorita preocuparilor organizatorice pentru tagul nostru. Cat mai multe targuri, cat mai multe intalniri nu fac decat sa intareasca legaturile dintre apicultori, sa asigure o diseminare mai usoara si directa a informatiilor, a noutatilor tehnologice, ce au menirea de a face trecerea de la apicultura de semisubzistenta la apicultura profesionala.
     In anul 2010, dar mai ales in anul 2011, cand am organizat cele doua editii ale Targului Apicol de la Slobozia, m-am suparat foarte tare pentru faptul ca Ialomita, cu precadere Slobozia nu avea nici o firma reprezentativa la aceste manifestari. Asa ca mi-am luat inima in dinti, cu ajutorul prietenilor am deschis magazinul Apilogistic din piata mare din Slobozia.
Sa intri in acest magazin nu costa absolut nimic. Macar ai posibilitatea sa-ti clatesti ochii cu ultimile noutati in apicultura, iar ca bonus vei primi gratis orice informatie legata de apicultura,consumul de miere, tratamente naturiste, cu dorinta expresa de a culege si disemina orice informatie menita sa ridice stacheta apiculturii romanesti.

http://conufanica.sunphoto.ro/Magazinul_meu_Api_logistic
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: stefy.costea din Februarie 24, 2012, 08:51:26 PM
Salut Florine!`Nu are de ce sa ma deranjeze faptul ca perseverezi in dorinta ta de a reuni laolalta apicultori din aceasta zona a tarii. Ma bucura faptul ca alaturi de echipa ta lupti pentru aceasta pasiune. Insa sincer imi pare rau ca nu am cum sa-ti fiu alaturi ( fizic) cu echipa mea, datorita preocuparilor organizatorice pentru tagul nostru. Cat mai multe targuri, cat mai multe intalniri nu fac decat sa intareasca legaturile dintre apicultori, sa asigure o diseminare mai usoara si directa a informatiilor, a noutatilor tehnologice, ce au menirea de a face trecerea de la apicultura de semisubzistenta la apicultura profesionala.
     In anul 2010, dar mai ales in anul 2011, cand am organizat cele doua editii ale Targului Apicol de la Slobozia, m-am suparat foarte tare pentru faptul ca Ialomita, cu precadere Slobozia nu avea nici o firma reprezentativa la aceste manifestari. Asa ca mi-am luat inima in dinti, cu ajutorul prietenilor am deschis magazinul Apilogistic din piata mare din Slobozia.
Sa intri in acest magazin nu costa absolut nimic. Macar ai posibilitatea sa-ti clatesti ochii cu ultimile noutati in apicultura, iar ca bonus vei primi gratis orice informatie legata de apicultura,consumul de miere, tratamente naturiste, cu dorinta expresa de a culege si disemina orice informatie menita sa ridice stacheta apiculturii romanesti.

http://conufanica.sunphoto.ro/Magazinul_meu_Api_logistic


:bravo: :bravo: :bravo:
felicitari pentru toate realizarile, mai ales pentru ambitia de a mentine traditia organizarii targurilor
imi doresc sa ne cunoastem personal
nici la braila nu a existat niciodata initiativa in organizare de targ apicol si la dorinta mea si sprijinul lui danut puisoru sper sa am parte de prima editie
eu totusi sper ca macar impreuna cu colegii in ale organizarii, in cazul in care vom face targul inainte de slobozia, sa ne vizitezi,
orice ochi critic e binevenit
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333