STROPIRI AERIENE

Creat de doru AN2, Martie 02, 2012, 08:33:48 PM

« precedentul - următorul »

doru AN2

      STIMATI COLEGI,
    As vrea sa fiu de un real folos forumului nostru prin cunostiintele mele dobandite in peste 30 ani de activitate profesionala. Cunosteam acest forum ,dar si pe celelalte ,dar niciodata nu am indraznit sa intervin, considerand ca se interpreteza negativ. Indraznesc acum sa va spun ca sunt pilot specializat in aviatie utilitara dar si apicultor, mai inainte de a imprastia chimicale. Cunosc cate necazuri au fost si sunt pricinuite de aceste pesticide pentru apicultura si cu care, sincer ,nu am fost deacord niciodata si care mi-au lasat si mie ,sechele ptr. cate zile mai am de trait. Sunt obligat ca aceasta activitate s-o fac mai departe ,si fiind in mijlocul ei,dar si apicultor,coroborand cu situatia  ca se apropie perioada de folosire a acestor pesticide ,doresc sa fiu de ajutor tuturor colegilor nostrii cu privire la unele informatii privind zonele tratate la un moment dat ,substantele folosite (daca sunt toxice ptr. albine), momentul si timpul real de inchidere a stupului etc. Functie de interventiile colegilor nostrii pe acest subiect (daca se considera ca sunt oportune aceste informatii) voi face cunoscut si nr. de tel. ptr. a comunica in timp util.
          CU STIMA SI RESPECT!

tassevasi

  Bravo de initiativa ,o sa ne fi-ti de un real folos .
O sa notam numarul .
  Numai bine . :hi: :hi:

bucovineanu

Bine a-ti venit si vom urmari cu mare atentie lucrurile ce o sa ni le spuneti.

gash

Ma bucur ca sunteti din Dolj.  =))
Imi pare rau de apicultorii din zona d-voastra de activitate.  :hi: