Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

joohny

Va salut.Va spun si eu un banc insa mai intelectual(asa se spune)Deci:.John si Mery mergeau spre casa.La un moment dat suna telefonul:
John:Alo .da.
Un fost coleg de armata:Salut John,sint in oras nu vii sa bem o bere?
John:Ok,merg sa o duc pe Mery acasa dupa care vin.
O duce pe Mery acasa dupa care se intilneste cu fostul coleg de armata.Beau ei citeva beri dupa care se despart.Bine ametit ,John ajunge acasa.Deschide usa,se aude  ceva zgomote dubioase insa,John nebagindu-le in seama din cauza ca,era cam baut,se aseaza in pat si adoarme.Dimineata cind se trezeste o vede pe Mery moarta.Intrebarea e:CINE A FOST MERY?D-tra acum trebuie sa puneti intrebari iar prin raspunsurile mele o sa aflati cine este Mery.ATENTIE,la intrebarile d-tra eu pot sa va  raspund NUMAI prin :DA,NU sau POATE.Deci,prin intrebarile puse de d-tra si prin raspunsurile date de mine, pas cu pas ,o sa ajungeti la raspunsul:CINE A FOST MERY.Are cineva curaj ?Sigur ca da.Atunci sa incepem.Mult suces.Sanatate





bismark

    Chiar ca este intelectual da poate ridem aici =)) =))
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

vranceanul

Greierii
Doi tineri se duc in parc. Se aseaza in iarba...ea timida, el indraznet... Pe masura ce se lasa noaptea, mai multe cupluri de indragostiti se aseaza in iarba, in jurul lor. La un moment dat, ea romantica:
- Ce frumos canta greierii!...
El nervos:
- Nu sunt greieri, sunt fermoare!
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Cand și-a vazut nepoțelul pentru prima data, soacra dezamagită îi spune norei:
- Nu seamana deloc cu fiul meu.
Atunci nora și-a ridicat fusta si i-a zis:
- Auzi, mama soacra, asta-i pi**a, nu xerox!!!  :yes:
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Un moș mergea pe strada cu o sacosa în mana. La un moment dat se impiedică de bordura și cade peste sacoșă:
- S-au dus ouale mele!
O baba il intreaba:
- Aoleu! Aveati ouă în sacoșă?
- Nu! Cuie!
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

mape 48-petru manea


joohny

Va salut.Ptr.Mape,raspunsul este NU.Sanatate.

marius_vfp

mery crismas nu era ca nu avea cum , cred ca era mary tereza unitatii  :nudie: :nudie: =)) =))
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

bucovineanu


bismark

    Daca nu sinteti hotariti,uitati-va in aparat =)) =))
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

joohny

Va salut.Ptr. d-ul Bucovineanul,raspunsul este NU.Sanatate.

joohny

Va salut.D-le Bismark,daca nu vreti sa participati,atunci indicat ar fi sa va uitati in castronul lu"matale.Sanatate.

bismark

     Daca e de ris sa ridem  :rotfl: :rotfl:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mape 48-petru manea


pharaonu75

Mery era un peste de acvariu, iar zgomotul de seara era cauzat de spargerea acvariului, din greseala, de catre John "afumat" de cateva beri!

Am ghicit?

Daca Mery era animal de casa, la venirea lui John fugea, iar daca era pasare zbura, insa pestele sta linistit in acvariu... nu poate fugi.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube