Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Ca Romania e o tara Africana din punct de vedere financiar si educational stiam insa cei de la google tin sa ne reaminteasca asta plasand tara noastra pe continentul african .


Obombo

Nu stiu cum functioneaza la tine Google Earth, dar mie Buzaul mi-l da... la Buzau :)

Kov iulian

Nu sa intamplat la mine asta ci la un tip pe un forum tehnic, am tinut sa o pun aici fiindca era hazlie.

marius_vfp

la unele din spoturile de publicitate de pe protv international , apare globul cu romania in tricolor undeva dupa marea caspica pe la rusi , o sa caut poate gasesc , deci se intampla si la noi romanii se vor, a fi, in alta parte pe glob nu le mai plac carpatii poate vor in urali. toate astea le-am vazut cu mult in urma acum 3 ani .

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Kov iulian

Cum se stinge un incendiu


PricopArthur

Un ardelean cu ficioru lui  culegeau prunele coapte.
-Tatuca, da ce-om face din aste?
-Apoi dragu tatii, de-o gasim pe matra acas, facem compot. De nu, palinca.
Miere multă şi inimă curată!

Tamu

Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

sandupop

Un grup de turisti unguri intr-o excursie in Romania prin muntii Carpati. La un moment dat se aude un urlet infricosator. UUUUU-UUUUUUUUUU-UUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!! Speriati si curiosi isi intreaba ghidul despre ce este vorba. Ghidul le spune glumind ca la noi in Romania exista un grup de femei foarte frumoase care in momentul in care le vine timpul de imperechere se aduna intr-o "pestera" si isi inalta strigatul hormonal in asteptarea masculilor. Peste 2 zile cel mai titrat ziar din Ungaria scria cu litere de-o schioapa: "15 barbati unguri au murit calcati de tren intr-un tunel din Romania. Toti erau dezbracati"  =)) =))
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

sandupop

Un ardelean si un oltean sunt implicati intr-un accident. Amandoi aveau viteza foarte mare. Masinile au fost facut praf, bucati din ele proiectate pe cateva sute de metri iar cei doi ies teferi, fara nicio zgarietura. Se uita unul la altul, dupa care ardeleanu’ zice : -Uite-te la masinile noastre, io cred ca Dumnezeu a vrut sa ne intalnim si sa deschidem o afacere impreuna. -Daaaa... si io cred ca soarta a fost de vina. La care ardeleanu’ zice : -Hai ca aveam o sticla de vin in portbagaj, sa o caut si sa sarbatorim. Gaseste sticla si ii da, prima data olteanului sa bea ca asa e frumos. Bea olteanu aproape o juma’ din sticla, si apoi i-o da ardeleanului, la care ardeleanu’ zice : -No... eu nu beu... eu astept Politia !!!
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

vranceanul

La o banca din Ardeal, un taran se adreseaza celui din fata sa la rand, un mare patron spilcuit si fandosit, intrebandu-l cat e ceasul. Acesta ii raspunde:
- Du-te ma', tarane, de langa mine!... Tu nu vezi ca parc-ar sta un vultur langa un rahat?!?...
Atunci, taranul ii raspunde:
- No, bine!... Atunci io o sa-mi cam iau zborul!...
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

vranceanul

Un preot locuia langa o manastire si avea 10 gaini si un cocos.
Cocosul din cand in cand disparea, dar aparea pana seara. Ultima data cand a zburat nu s-a mai intors si preotul, primul lucru duminica in biserica, a intrebat lumea:
- As vrea sa stiu daca cineva are un cocos?... si toti barbatii s-au sculat in picioare...
- Nu, nu, nu, am vrut sa intreb daca cineva a vazut un cocos?...si toate femeile s-au sculat in picioare...
- Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva de aici a vazut un cocos care nu-i apartine?... si jumatate din femei s-au sculat in picioare...
- Nu, nu, nu, nici asta n-am vrut sa stiu, vreau sa stiu daca cineva a vazut cocosul meu?... si toate maicutele s-au sculat in picioare.  :rusine:
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

Kov iulian

Cum ar fi sa te surprinda sfarsitul lumi in timpul unui interviu de angajare.

Ultra Reality: What would you do in this situation?

pharaonu75

Citat din: Kov iulian din August 27, 2013, 05:52:04 PM
Ca Romania e o tara Africana din punct de vedere financiar si educational stiam insa cei de la google tin sa ne reaminteasca asta plasand tara noastra pe continentul african .



Imi ia 30 de secunde ca sa-ti truchez poza reala pentru a arata asa! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube