Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: SPYKAL din August 21, 2013, 09:22:17 PM
Banuiesc ca este ...făcătură poza nu?

Cum sa fie facatura? Este munca de selectie intinsa pe ani grei de...photoshop! =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

SPYKAL

Citat din: pharaonu75 din August 21, 2013, 09:32:26 PM
Citat din: SPYKAL din August 21, 2013, 09:22:17 PM
Banuiesc ca este ...făcătură poza nu?

Cum sa fie facatura? Este munca de selectie intinsa pe ani grei de...photoshop! =)) =)) =))
=)) =)) =)) =)) Banuiam eu Dane!!!!! Sanatate maxima si familii puternice!!!

pharaonu75

Citat din: SPYKAL din August 21, 2013, 09:57:02 PM
=)) =)) =)) =)) Banuiam eu Dane!!!!! Sanatate maxima si familii puternice!!!

Asemenea si tie! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kiwi Bee

.... si eu credeam ca este un trintor din Africa  cu toracele pina la genunchi  =))

Deci cu asa ceva te ocupi la lucru!  :rotfl:  Si mai iei si bani, sa mai jica cineva cai viata grea in RO. 

jenica67

       Faci 10.000 pe stup/an, dar cat costa matca ??  =))
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

sandupop

Cu asa matca pui direct centrifuga peste stup.....in loc de cat =)) =))
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

Kov iulian

Recunoasteti personajul?

E nimeni altul decat Steve Balmer actualul conducator a corporatiei Microsoft, ati folosi un sistem de operare promovat in acest fel ?
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

https://www.youtube.com/watch?v=e8M6S8EKbnU

vranceanul

#1762
Bula are un accident. 
cade pe tesla ::)
se extirpeaza un ou...si se inlocuieste cu unul de lemn (ca la pirati).
peste un timp ghinion alt accident cred ca tot cu tesla :o (tehnologia mai avansata )se inlocuieste cu unul de inox.
dupa  o vreme  ::)un forumist de al lui il vede pe strada ...stau la taifas si il intreaba mai poate ...cum mai face...?
-Da este foarte simplu la doi  trei Pinochio mai iese un Terminator.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Doi purici se întâlnesc pe plajă.Unul tremură de frig rău de tot.
-Ce-i cu tine ,mă ...de tremuri în halul ăsta ?
-Acum am sosit şi am călătorit pe mustaţa unui motociclist 200 km ca să ajung aici .Am crezut că voi îngheţa pe drum .
_ Vezi, dacă eşti prost ? Eu dacă vreau să călătoresc ,în primul rând aleg avionul pentru că este cel mai rapid.Pentru asta ,merg la aeroport, intru în toaleta de femei ,mă bag în chiloţii unei dame şi de aici încolo...confort total .Mă întind comod pe blăniţă la căldurică şi de obicei trag un pui de somn până la destinaţie .Fă şi tu la fel data viitoare.
Trec două luni şi cei doi se întâlnesc din nou tot pe plajă şi unul din ei din nou tremură de frig .
-Ce-i cu tine din nou ? Văd că nu m-ai ascultat .
-Ba dimpotrivă am făcut exact cum m-ai sfătuit .Am mers la aeroport,am intrat în toaleta de femei,m-am băgat în chiloţii unei blonde trăsnet,m-am întins pe blăniţă la căldurică şi imediat am adormit
-Şi atunci ?
-Ce crezi ,  unde eram când m-am trezit ....... tot pe mustaţa unui motociclist
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

pharaonu75

La un examen de fizica. Profesorul foarte prost dispus. Intra prima studenta.
- Duduie, ...e vara, ...sunteti intr-un compartiment de tren si va este foarte cald.... Ce faceti..?
Studenta foarte bucuroasa de simplitatea intrebarii raspunde : - Deschid fereastra!
- Perfect, va rog sa calculati viteza cu care intra curentul de aer in compartiment, temperatura de afara si presiunea atmosferica.
- ?!!!?
Pica examenul. A doua studenta pateste la fel.
Intra si a treia studenta, care intre timp aflase despre ce era vorba.
- Duduie, e vara, sunteti in tren, in compartiment, si va e foarte cald..... Ce faceti ?
- Imi dau jos bluza!
- Dar totusi va e cald....
- Imi dau jos fusta!
- Inca va e foarte cald....
- Imi dau jos sutienul, chilotii, tot, tot, ...raman goala!
- Si daca inca va mai este cald ...?
- Dom'profesor, si sa stiu ca ma f** cu tot trenul, dar fereastra aia tot nu o deschid !!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

vranceanul


La inmormintarea unui mare medic cardiolog, toti fostii lui pacienti
care au fost salvati de el, depun pe proaspatul mormint o imensa coroana
din trandafiri rosii singerii, in forma de inima. Plinsete, bocete, etc.
Bula, dintr-o parte, incepe sa rida cu hohote.
O doamna indignata i se adreseaza:
- Bine ba boule, acum ti-ai gasit si tu sa rizi?...
- Doamna imi pare rau, ce sa fac, eu ma gindeam ce forma i-ar fi dat
astia coroanei daca raposatul, D-zeu sa-l ierte, era ginecolog...
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Un tata afla ca fiica (inca o adolescenta) ca este gravida in luna a cincea.
-Tampito, o cearta el, unde ti-a fost capul?
-Sub volan, tata! spuse ea.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

El si ea, la nunta de argint. Ea:
- Draga, in toata casatoria noastra fericita, un lucru nu mi-ai spus: ce tii in geamantanul de pe sifonier? Mi-ai zis de la inceput sa nu umblu acolo si eu, ca o sotie iubitoare, te-am ascultat.
- Bine scumpa mea, fiindca am implinit un sfert de secol impreuna, am sa-ti satisfac curiozitatea. Poti sa te uiti ce am in geamantan.
- Bine... vad aici niste cartofi... si-o multime de bani!!
- Da, cincizeci de mii de dolari.
- Cincizeci de mii de... Dumnezeule, dar de unde?...
- Pai, sa-ti explic. De cate ori te-am inselat, am pus cate un cartof in geamantan.
- Cum??? Pai aici sunt patru cartofi!... Nu pot sa cred asa ceva! Dar banii, cincizeci de mii de dolari?
- Pai, cum se facea cate-un kil, il vindeam.....
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

Kov iulian


Kov iulian

#1769
Dupa cum stiti marile companii petroliere foreaza dupa petrol si in oceanul artic bineinteles ca mai exista si scapari pe la sonde, pe la vasele ce il transporta se polueaza regiunea etc nimic amuzant pana aici insa ....

Ce s-au gandit cei de la Grean Peace, sa faca, cu ocazia ceremoniei de premiere din cadrul unui concurs de curse F1 la care sponsor principal e compania SHELL au bagat in scena niste banere telecomandate cu mesajul " Salvati artica " care au fost actionate in momentul urcari pe podium a pilotilor.

Amuzanta e faza in care acel bodyguarg distruge un baner si crede ca a rezolvat dar din senin apare un altul, apoi sa fie sigur ca nu mai sunt se uita si in partea cealalta ar fi trebuit sa puna mai multe si sa nu se grabeasca sa le actioneze . :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Filmuletul a fost pus prima data pe youtube dar cum cei de la google " nu urmaresc interesele marilor corporatii" filmuletul a fost sters asa ca acei activisti l-au urcat din nou pe vimeo .

Citathttp://vimeo.com/73215350

Pe acest site gasiti campania lor de strangere de semnaturi  http://www.savethearctic.org/