folia anti-condens

Creat de sfantul spiridon, Octombrie 13, 2010, 09:48:45 PM

« precedentul - următorul »

sfantul spiridon

tot aud la radio de folia asta folosita in constructii
oare am putea si noi folosi folia asta fara sa faca condens iarna
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: sfantul spiridon din Octombrie 13, 2010, 09:48:45 PM
tot aud la radio de folia asta folosita in constructii
oare am putea si noi folosi folia asta fara sa faca condens iarna

parerea mea e ca daca e folie de constructii... e chimie si toxic pentru albine
cea mai buna metoda anticondens, verificata de mine e fundul antivarroa
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

D006

Aici am vazut la experti apicoli carton asfaltat pus sub capac fara probleme.
Am taiat si eu cateva bucati si folosit atat sub capac cat si peste si e un material ff bun.
Dar ..... toti stupi au fund cu plasa.

ApisAntim

Daca nu testam,nu vom afla niciodata. Eu am sa incerc pe 10 familii  desi iernez fara probleme si cu folie obijnuita

ApisAntim

Alta imagine

sfantul spiridon

sunt convins ca ar putea fi incercata de cei care au sita la fund :wink:
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

maximus


  lasati deoparte ideea de a folosi tot felul de materiale la impachetare.atat cartoanele respective, cat si foliile de constructii, vata minerala...etc elibereaza toxicitate in stupi.

   folia simpla daca stii cum sa o folosesti nu ai treaba

viorel_v2000

Citat din: maximus din Octombrie 16, 2010, 02:39:07 PM

............

   folia simpla daca stii cum sa o folosesti nu ai treaba
Si cum o foloseste Maximus?
Vreu sa incerc si eu la cateva familii in iarna aceasta. :hi:

maximus


   detaliile se afla in carte. e un sistem ce nu poate fi explicat in 3 randuri pe forum :hi:

viorel_v2000


stefanescu

In care carte Maximus? Am cautat si nu am gasit. Bag de sama ca e un secret. Daca nu e un secret scaneaza acele pagini si punele pe forum
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

ioanardelean55

 Multe mai inventeaza oameni ,fund antivaroa , folie anticondens ,miine cine sti ce mai apare anti,anti oare ce aveau anti parinti nostri ?? bunici nostri de faceau zeci de kg de miere / fam si noua nu ne-au spus ? Ei cu lazi din papura la fund foastana ,Noi cu lazi din lemn in fundul gol mai nou din pliouretan ,ei cu podisoare de 2cm grosime noi cu folie , nu aveau nici masini super de transport , nici rulote  ptr. confort ,ba cu caruta ba cu tractoru ,cel mai mult stationar.... DAR FACEAU MIEREEE !!!   NOI .. dam vina ba pe una da pe alta dar numai unde trebuie nu umblam , sigur ca se va gasi cineva si nu va mai dura mult sa ne demonstreze ca stupii pot fi ingrijiti si in pungi s-au saci de plastic ,....  DECE NU ?!!  :hi: :hi:


maximus

Citat din: stefanescu din Octombrie 20, 2010, 02:06:57 PM
In care carte Maximus? Am cautat si nu am gasit. Bag de sama ca e un secret. Daca nu e un secret scaneaza acele pagini si punele pe forum

  e legea dreptului de autor si nu se face :nono:

pharaonu75

Citat din: maximus din Octombrie 20, 2010, 07:38:32 PM
  e legea dreptului de autor si nu se face :nono:

Daca este cartea scrisa de tine, iar tu vrei sa scanezi ceva din ea si sa postezi public, se face fara probleme!
Doar nu te vei da singur in judecata! :nono:
Si in plus cred ca nu iti va afecta nici la vanzarea cartii, ba dimpotriva, daca oamenii vad ca este o idee buna, vor dori probabil sa cumpere cartea pentru a citi mai mult... Deci prezentarea unui fragment din lucrare iti poate fi chiar de folos... Tu alegi, insa, ce sa faci!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: ioanardelean55 din Octombrie 20, 2010, 07:30:09 PM
Multe mai inventeaza oameni ,fund antivaroa , folie anticondens ,miine cine sti ce mai apare anti,anti oare ce aveau anti parinti nostri ?? bunici nostri de faceau zeci de kg de miere / fam si noua nu ne-au spus ? Ei cu lazi din papura la fund foastana ,Noi cu lazi din lemn in fundul gol mai nou din pliouretan ,ei cu podisoare de 2cm grosime noi cu folie , nu aveau nici masini super de transport , nici rulote  ptr. confort ,ba cu caruta ba cu tractoru ,cel mai mult stationar.... DAR FACEAU MIEREEE !!!   NOI .. dam vina ba pe una da pe alta dar numai unde trebuie nu umblam , sigur ca se va gasi cineva si nu va mai dura mult sa ne demonstreze ca stupii pot fi ingrijiti si in pungi s-au saci de plastic ,....  DECE NU ?!!  :hi: :hi:

cea mai tare "inventie", ar fi albina domestica si dresata
adica crescuta in casa, pe balcon sau in sopron si dimineata pui untul pe paine, scoti felia la geam si albinele pun mierea direct pe ea
asa e proaspata mereu
:uimit:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333