Ce fel de podisor folositi pentru stupii vostri ?

Creat de standdupp, August 11, 2013, 02:40:27 PM

« precedentul - următorul »

petru.atudorei

Eu am pus folie ce acopera doar ramele, scandurele de podisor cu grosime de 1 cm si peste scandurele 4 -5 coli de ziar ca sa nu se faca curent prin spatiile dintre scandurele. Nu am condens. Urdinisul este de 10 cm deschis .
.

albinasebes

panza peste rame merge iarna, vara o propolizeaza tare si se lipeste de rame. am incercat si nu recomand. eu folosesc podisor cu rama de 7 cm pt a intra hranitorul de posidor, jumatate e cu osb iar jumatate plasa. peste el am pus paturica si carton sau ziar. cand pun turta intorc podisorul si peste turta vine direct paturica si ziarul. gaurile din capac coincid cu cele din podisor.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

stefan1

Citat din: kamy din Decembrie 27, 2013, 08:06:30 AM
Ei, uite daca urmarim moda ,vedem cat de mult a evoluat doar la bikini,in ani 70 era moda celor cu manecuta,a urmat tetra,mini si ,,fara,,
...

  E vorba de bikini rusesti. Zice ca se deosebesc de cei frantuzesti: daca cei frantuzesti iti intra in fund, cei rusesti iti intra in cizme.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde