Târg apicol Râmnicu Sărat, 04-06 martie 2016

Creat de romikele, Ianuarie 28, 2016, 12:41:05 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Tematica sesiunii de comunicări de sâmbătă 05 martie, ora 10, sala mare a Primăriei se modifică, astfel:
1. Principalii factori de randament care asigură succesul în exploatațiile apicole industriale - prezintă președinte A.A.P.A.R. Dănuț Puișoru.

2. Tehnologii de creștere a reginelor - prezintă ing. Vlad Bălteanu.

3. Noutățile din PNA 2017-2019 - prezintă invitați din cadrul MADR/APIA/ANZ

romikele


viorel55

   AAPAR este pe post de.... cuc. Parca alta asociatie era organizatoarea targului.

romikele

Una e târgul, alta simpozionul.... iar la noi asociațiile colaborează, nu se șuntează... :wink2:

D006

Citat din: viorel55 din Martie 02, 2016, 06:53:03 PM
   AAPAR este pe post de.... cuc. Parca alta asociatie era organizatoarea targului.
Mare dreptate aveti.

romikele

Unii vor sa se infiltreze precum E-Coli in branza de la Bradet.
Organizatorii targului apicol nu au timp si nici posibilitatea de a organiza simpozionul, astfel ca AAPAR s-a oferit sa colaboreze pentru acest eveniment.
Intre organizatori exista relatii de colaborare si schimb de experienta, dar altii vad o oportunitate de a capta atentia publica asupra lor.
Un cuc se plimba pe la Iasi... ce-o fi patit oare, si-a scrintit vre-un picior?  :razz:

PACO

#21
Cand s-a oferit sa colaboreze ? Romikele daca nu stii despre ce este vorba eu zic sa nu te mai bagi.Ia mai studiaza cine peste cine s-a bagat. Nu cred ca are nimeni de castigat de pe urma faptului ca nu vor mai veni invitatii care trebuiau sa vorbeasca despre apicultura.

romikele

#22
Eu m-am adresat celui care a pomenit de cuc... si stiu foarte bine cum stau lucrurile.
Organizarea inseamna aport financiar, nu un simplu telefon.
Daca eu il sun pe primul ministru si il invit, iar organizatorul plateste deplasarea acestuia, nu inseamna ca eu am organizat evenimentul.

Invitatii vor fi prezenti, chiar daca au fost sunati sa-si anuleze prezenta la simpozion.

PACO

#23
Aici nu este vorba de cine plateste, este vorba de obraz. Oare de ce Vlad Balteanu nu mai vine ?!

bio

Mult succes organizatorilor acestui tirg !!

... =D>

romikele

Citat din: PACO din Martie 03, 2016, 09:31:16 PM
Oare de ce Vlad Balteanu nu mai vine ?!
Cine ti-a spus asta, cel care l-a sunat sa-i spuna ca nu e dorita prezenta sa si ca nu i se va acorda timp pentru expunerea tematicii?

Am vorbit personal cu domnia sa si m-am lamurit despre cum sta treaba cu obrazul...

romikele

Targul si-a deschis portile si vanzarile au inceput in forta.
Am spart gheata, cu un bax de borcane de 1 kg de la Boca.
Imagini si video, peste putin timp...

marian sima

Mult succes ,mi-ar fi placut sa ajung la targ dar lucrez la onorarea comenzilor ,sper sa aveti o vreme mai frumoasa decat anul trecut.

bio

Citat din: romikele din Martie 04, 2016, 08:45:10 AM
Targul si-a deschis portile si vanzarile au inceput in forta.
.....

Timpul, vremea cum este..?? ploua la Rimnic..?? ca la mine ploua destul de binisor la aceasta ora.

Citat din: romikele din Martie 04, 2016, 08:45:10 AM....Am spart gheata, cu un bax de borcane de 1 kg de la Boca.
.

Peste la undita si malai la risnita ...... duce la saracie.....--spune un proverb .
Nea Mihai, cumpara acolo 1 metru cub de borcane ... sau te gindesti ca nu mai ce cumpara ceilalti cumparatori care se vor duce mai tirziu la tirg .

romikele

Citat din: bio din Martie 04, 2016, 09:38:06 AM
Timpul, vremea cum este..?? ploua la Rimnic..?? ca la mine ploua destul de binisor la aceasta ora.
Nu ploua, dar bate un vant rece.... insa pentru maine se anunta vreme frumoasa...oricum, mai calda...
Citat din: bio
Nea Mihai, cumpara acolo 1 metru cub de borcane ... sau te gindesti ca nu mai ce cumpara ceilalti cumparatori care se vor duce mai tirziu la tirg .
Urmeaza... am zis sa ramana si pentru altii  :razz: