Târg apicol Râmnicu Sărat, 04-06 martie 2016

Creat de romikele, Ianuarie 28, 2016, 12:41:05 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Asociația apicolă Eco Prisaca Buzoiană împreună cu Primăria Municipiului Râmnicu Sărat au plăcerea a vă invita în perioada 04 - 06 martie 2016 la târgul apicol al primăverii râmnicene, intitulat  "Zilele Apicultorilor Râmniceni", ediția a VII-a.

Locația: Primaria Municipiului Râmnicu Sărat.

Telefon contact: 0741 235 933

Vom reveni cu detalii...

G. Iulian

Ma gandeam ca nu se mai tine, este singurul targ in afara de cel din Galati unde am fost in ultimele doua editii, vin sigur si la aceasta editie, fac primele achizitii si finalizez la Galati.

romikele

Este alt organizator, dar continua cumva traditia...
La noi nu se faulteaza organizatorii ca prin alte parti  :P

daz_lucy

Salutam organizarea tirgului de la  Rimnicu-Sarat.
Uram bafta  organizatorilor
:welcome:

gore

Bine ca nu se faulteaza, eu banuiam ca sunt ceva probleme.... In final, e binevenit, multi vranceni asteptau acest targ. Venim....
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

popamarian_65


romikele

Se va anunta in scurt timp programul, lista de expozanti si tot ce mai este nevoie...

D006

Citat din: popamarian_65 din Ianuarie 31, 2016, 09:24:52 PM
programul s-a anuntat?

Daca romikele garanteaza acest eveniment ce mai ai nevoie de program ? eu merg pe mana lui doar este mana dreapta a lui Dan Puisoru ! Merge el , merg si eu !

romikele


romikele

Deoarece anul acesta in afara de Slobozia si Galati nu mai sunt anuntate alte targuri in EST și  SUD-EST, asteptam un aflux mare de vizitatori la Rm. Sărat.
E bine de rezervat din timp locurile de cazare.

In afara posibilitatilor din program, se mai pot face rezervari la Motel Milion

Acesta este amplasat in Mun. Rm-Sarat, pe E85 (DN2) la intersectia dintre E85(DN2) cu DN22, exact la semafor, unitatea de cazare fiind pozitionata pe diagonala cu statia de benzina Lukoil, langa serviceul auto

Facilitati Oferite de Motel Milion: parcare, restaurant

Motel Milion Dotari Camere: aer conditionat, grup sanitar propriu, incalzire centrala, televizor

Contact  -  Motel Milion

Adresa:   str. Podgriei nr.1, Mun. Rm-Sarat, jud. Buzau
Localitate:   Ramnicu Sarat
Judet:   Buzau

Mobil:   0720034277
Fax:   0238406240

D006

  Azi am primit confirmarea de la domnul Vlad Balteanu care va tine o prelegere foarte interesanta despre cresterea reginelor in ziua de sambata.
  Acum sunt in negocieri sa aduc si un invitat surpriza cu o foarte mare experienta apicola.

popamarian_65

Acolo este un nucleu care functioneza bine .Sunt din OLT si  as vrea sa vin impreuna  cu alti prieteni la un schimb de idei o masa si
cazare ,...poate se lega si altceva ....?

D006

#12
  Vor sosi mai multi stupari din zona Olteniei , sambata seara oricum se organizeaza o intalnire. IN oras deja au inceput pregatirile.

romikele

Citat din: popamarian_65 din Februarie 18, 2016, 08:41:53 PM
Acolo este un nucleu care functioneza bine .Sunt din OLT si  as vrea sa vin impreuna  cu alti prieteni la un schimb de idei o masa si
cazare ,...poate se lega si altceva ....?
Te asteptam cu drag, se pare ca sunt si olteni care gandesc sanatos.
Apicultorii care iubesc meseria cu adevarat isi respecta si albinele, si semenii.
:bravo:

gore

Bravo. Asa vreau , initiativa, felicitari organizatorilor. Acum sa vedem ce comercianti au promis ca vin si poate...nu se stie. Vom vedea.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming