Târg apicol Apiardeal - Sighişoara, Ediţia III, 25-26 octombrie 2014

Creat de orbanstefan64, August 28, 2014, 08:03:56 AM

« precedentul - următorul »

marian sima

Salutari si urari de bine celor care au organizt targul.

Trebuia sa fiu si eu printre dv ,doua saptamani am lucrat intins ca sa fac stoc de marfa pentru targ ,am fact marfa ba am fost contactat de doi clienti din zona care veneau sa cumpere doua prese cu racire pe apa.
Din pacate de o saptamana sant tinut in casa de o raceala cumplita,cand vine seara tusesc intr-una.

Trebuia sa caut un hotel cu camera antifonata  ca sa nu deranjez pe altii.

Pentru mine era o deplasare in interes comercial ,acum o parte din marfa o am pe stoc si stocul trebuia sa fie in buzunar la ora aceasta.

N-a fost sa fie,inca o data felicitari organizatorilor. :hi:

pharaonu75

Mariane, imi pare rau ca nu ai aparut la Sighisoara, pentru ca iti programasem, impreuna cu Romikele, o "ciufuleala" de pomina la petrecerea de sambata-seara... ca prea faci scandal... =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Lasa-l usor, sa-i treaca raceala, ca nu a scapat de ciufulit!  =))

pharaonu75

Mariane, raceala se vindeca cel mai repede cu... impachetari cu craci! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele


marian sima

Nu santeti in firea voastra ,va arde de glume. :)

Nu stiti cum este sa spui la clienti ca te intalnesti cu ei ca pe urma sa le spui ca nu ai mai fost.

Pe mine raceala ma costat la modul cel mai serios,sa ai promisiunea vanzari si sa nu poti sa onorezi cererea nu e ceva tocmai placut.

pistol28

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 26, 2014, 09:25:07 PM
Mariane, raceala se vindeca cel mai repede cu... impachetari cu craci! =)) =))

I se mai sune si "aspirina saracului"
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

orbanstefan64

am trecut si peste editia lll , va multumesc tuturor pentru participare si pentru ajutor Romikele ,Pharaonu,Mosunik,Radu Medias celor de la rm sarat dragos,puisoru,viorel.............
Doamne ajuta tuturor!!

ciucur

Felicitari pentru munca depusa in organizarea evenimentului !

Eu nu sunt producator, sunt si un cumparator marunt (am putini stupi) insa particip pentru atmosfera si pentru ca pot sa-mi intalnesc colegii de forum.
Anul asta nu a fost sa fie, am avut un accident usor cu masina care insa in momentul asta nu e functionala.

Incep sa intru in depresie...Targurile au cam trecut iar pana vine iar vremea buna (primavara) mai avem de asteptat... Dar cu ajutorul lui Dumnezeu, vine si soarele pe strada noastra.  :)
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

orbanstefan64

multumesc !
din pacate sint cazuri cind socotelile is date peste cap ,dar  nu avem ce face asta i viata .
ramine sa ne vedem la urmatoarea editie pina atunci ne gasim pe forum .
Doamne ajuta!!!!  :hi: :hi:

orbanstefan64

Citat din: romikele din Octombrie 26, 2014, 08:52:19 PM
Secvente de la serbarea serii, cu prietenii si membrii FAMILIEI APIARDEAL!

Felicitari familiei ORBAN pentru efortul material si fizic facut pentru perpetuarea spiritului APIARDEAL!

http://youtu.be/pm0tDm8-9kM

http://youtu.be/uFrswKmlVuk
multumesc mihai ca ati fost alaturi de noi !
Doamne ajuta! sa mai mergem impreuna pina la adinci batrineti!!!

orbanstefan64

Citat din: marian sima din Octombrie 26, 2014, 09:13:39 PM
Salutari si urari de bine celor care au organizt targul.

Trebuia sa fiu si eu printre dv ,doua saptamani am lucrat intins ca sa fac stoc de marfa pentru targ ,am fact marfa ba am fost contactat de doi clienti din zona care veneau sa cumpere doua prese cu racire pe apa.
Din pacate de o saptamana sant tinut in casa de o raceala cumplita,cand vine seara tusesc intr-una.

Trebuia sa caut un hotel cu camera antifonata  ca sa nu deranjez pe altii.

Pentru mine era o deplasare in interes comercial ,acum o parte din marfa o am pe stoc si stocul trebuia sa fie in buzunar la ora aceasta.

N-a fost sa fie,inca o data felicitari organizatorilor. :hi:
i mi pare rau ca ii asa  situatia, n a fost sa fie dar, capul sus sa dea Dumnezeu sa faci sanatos si ne intilnim la uramatoarea editie.
multumesc! sanatate multa Doamne ajuta!!!

orbanstefan64

#72
nu am cuvinte de multumire voluntarilor Mosunik si Radu de la Medias care de la inceput si pina la sfirsit ne au ajutat  de la amenajarea tirgului pina adunatul corturilor ........
Snatate multa Doamne ajuta!!!!!

romikele

Poze:

romikele

Poze: