Targul Apicol Craiova - 7-8 Februarie 2015

Creat de BIA Partner, Ianuarie 22, 2015, 04:02:14 PM

« precedentul - următorul »

BIA Partner

Targul Apicol Craiova, editia a II-a, 7-8 Februarie 2015, Centrul Multifunctional Craiova
Detalii si inscrieri la tel. 0744699789 si pe www.biapartner.ro

BIA Partner

 Expozanti Targul Apicol Craiova - 7-8 Februarie 2015

rabinupit

Unde este mai exact locatia targului expozitional?
Vinul si muzica veselesc inima omului iar mai mult decat amandoua, iubirea intelepciunii

Cubby

Citat din: rabinupit din Ianuarie 24, 2015, 07:49:17 PM
Unde este mai exact locatia targului expozitional?
Pe siteul lor scrie str. Targului, nr.26.
Sper sa fie bine sa nu bantui degeaba prin oras.

Cubby

Azi fusei la targ. Lume multa, abia puteai sa treci pe la standuri. Vremea nu prea tinu cu noi.
Imi luai ce imi trebui, de toti banii.
Felicitari organizatorilor!  :bravo:
:thanks:

Jimmy2011

Am fost astazi la Craiova la targul apicol si mi-a placut locatia unde a fost organizat,interior,caldura,curatenie, foarte frumos. BRAVO organizatorilor.
Cred ca l-am vazut si pe Pharaonu pe acolo (desi nu-l cunosc personal,l-am vazut intr-un filmulet pe youtube).
La sectiunea ce NU mi-a placut,a fost o prezentare despre rasa hibrid Buckfast, care este ridicata in slavi  in detrimentul rasei noastre autohtone, pacat... Prezentarea a fost tinuta de un cetatean pe nume Bratu Ioan, pregatit si cunoscator in ale selectiei si multiplicarii de material biologic (cel putin asa parea ), tot respectul pentru munca sa de cercetare si studiu, dar nu-i pot respecta obiectul muncii, adica  Buckfastul si Anatolica pe care si cu care lucreaza sustinand si promovand superioritatea acestor albine vs Carpatica noastra.
Din pacate se vor gasi cumparatori de vise care vor alege sa introduca in stupine aceste rase, si probabil in cativa ani vom avea in arealul nostru geografic un bordel de rase si metisi, ce cu siguranta vor spulbera aceasta albina minunata adaptata perfect in acest spatiu.
Daca nu vom fi capabili ca apicultori sa militam pentru infiintarea urgenta a unor statii de imperechere controlata si de multiplicare, de prezervare a albinei Carpatine, ma tem ca in 7-10 ani aceasta subspecie perfect adapata aici va disparea definitiv si pentru totdeauna ca linie.
Oricum am indoieli mari ca ar mai fi cineva in Romania care detine, face selectie si lucreaza cu linie inchisa , rasa pura de Carpatina.......Pacat.

Sa auzim de bine... :sad:
Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

pharaonu75

Pharaonu nu a fost la targ la Craiova. A fost la vreo 400 km departare. :hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

N-a fost, că nu știe foarte bine oltenește și nu-i pică bine prazul!  :P :rotfl:

Jimmy2011

Imi cer scuze, probabil l-am confundat.

Inca odata scuze.....
Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

pharaonu75

Citat din: Jimmy2011 din Februarie 07, 2015, 08:30:04 PM
Imi cer scuze, probabil l-am confundat.

Inca odata scuze.....

Nu ai pentru ce sa iti ceri scuze!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

popik50

Hai sa punem si ceva poze de la targ...

popik50

poze...