TARGURI APICOLE 2013

Creat de Florin-braileanul (FlorinI), Octombrie 27, 2012, 05:21:39 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Noiembrie 01, 2012, 08:44:37 PM
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 01, 2012, 01:16:30 PM
La "mica intelegere" intre organizatori!


nu exista asa ceva, deoarece fiecare isi vrea targul organizat de el sa primeze, si... nimeni nu cedeaza
asa pot zice ca nu s-a anuntat aici targul de la cluj si eu am rezervat primul acea perioada
sa vedem , renunta radu?

Florineeee! Mica intelegere inseamna negociere, nu contre!

P.S. Chiar daca targurile de la Braila si Cluj s-ar organiza in aceeasi perioada, eu vin la tine pentru ca ai promis o saramura strasnica.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Florine noi suntem alaturi de tine , daca Radu vrea contre  sa fie la el . La noi vin doar campionii !

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 01, 2012, 11:00:17 PM
  Florine noi suntem alaturi de tine , daca Radu vrea contre  sa fie la el . La noi vin doar campionii !

gresesti
eu nu m-am contrat ncu radu
am fost deranjat de afirmatia lui pharaonu "vezi ca nu poti face la braila pe 2-3 martie, deoarece radu pandrea a anuntat pe alt forum intentia acastei perioade"
eu nu am spus ca organizez la braila, ci doar mi-am anuntat intentia de a organiza in aceasta perioada , IN CAZ CA ORGANIZEZ
oricum daca e sa fac eu targul, o sa deranjez probabil si pe cineva de la ACA si voi primi contre mai ceva ca anul trecut, deoarece aca e organizator la clul, pe cand la braila sunt eu "gheorghe apicultorul"

cred ca o sa va invit doar la o saramura si atat
ma mai gandesc cand
nu de dusmani duc lipsa...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

D006

  Florie , Florine ai adoptat si tu metoda "ciocu mic si joc de glezne " , ai inceput sa inveti meserie !  :rotfl:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 02, 2012, 06:48:49 PM
  Florie , Florine ai adoptat si tu metoda "ciocu mic si joc de glezne " , ai inceput sa inveti meserie !  :rotfl:
la mine nu o sa vezi "joc de glezne", cel mult...  :nudie: (de burta)
anul trecut la braila au fost 34 participanti, ial la cluj peste 60. vezi ce inseamna aca? inca are puterea sa baga pumnul in gura principalilor expozanti
una se sa scriu eu "stimate sc ... srl/sa ...... va invita lorin la braila" sa alta sa sune "acar romania, filiala cluj  va invita....."
ei?
la cum am vazut eu "pricipiile" aca ma pot astepta la contre de genul ""domnule .... producator, daca te duci la braila si nu la cluj, nu-ti mai vindem marfa in filialele noasre"
eu m-am lamurit
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Noiembrie 02, 2012, 06:27:46 PM
...
am fost deranjat de afirmatia lui pharaonu "vezi ca nu poti face la braila pe 2-3 martie, deoarece radu pandrea a anuntat pe alt forum intentia acastei perioade"
...

Ai inceput sa imbatranesti! =)) =)) Nu mai vezi bine! :rotfl: :rotfl:


Eu nu am spus ceea ce ai scris mai sus, ci am spus ca o simpla informare:

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 29, 2012, 02:04:32 PM
La Cluj targul va fi pe 02-03 martie 2012! Cred ca se suprapune cu Braila!

Pentru asta, dai o portie dubla de saramura! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Ce nu stiti voi este ca acel targ de la Cluj a fosr organizat de aca lui Pandrea si nu de aca lui Fetea .  :nod:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 02, 2012, 08:04:44 PM
  Ce nu stiti voi este ca acel targ de la Cluj a fosr organizat de aca lui Pandrea si nu de aca lui Fetea .  :nod:

radule, daca e cum zice dragos, ai de la mine niste scuze
credeam ca esti un puiut de acar bucuresti
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

captain bee

d-l Florin, o discutie asemănătore am iniţiat eu anul trecut, referitor la planificarea targurilor şi mi-am luat la "observaţii" de la foarte multi, mai putin d-l Dragoş ^:)^...
....propun ca la intrarea pe acest forum, sa iniţiaţi un vot cu privire la perioadele de desfăşurare a targurilor ex. (Slobozia 1-2. 02, Braila 2-3.03 etc), astfel vedeti opinia tuturor forumiştilor, care nu vor mai comenta după aceea.... va pastrati dreptul de VETO al organizatorilor independenţi de ACA, şi puteţi lua o hotărâre fără a mai fi acuzaţi de subiectivism........
toate cele bune!!!

Donbazil

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Octombrie 29, 2012, 12:18:40 PM
Citat din: Donbazil din Octombrie 28, 2012, 07:19:45 PM
... Trebuie tinuta legatura cu  toate structurile asociative reprezentative , cu oamenii cu putere economica ( Dl. Mates, Dl Dobre, Dl Pitaressi si in primul rand cu conducerea ACA.
La  intocmirea unui astfel de calendar trebuie ca si ei sa fie  cointeresati  pentru ca nu e bine sa  se suprapuna, ...

Cu parere de rau, am o MARE retinere in ceea ce priveste ACA,
Anul acsta cand am vrut sa organizez targul, "colegii" de la ACA Braila, nu numai ca nu m-au sprijinit dar mi-au bagat si bete-n roate. Si acum bomboana de pe coliva: cand am discutat aceasta atitudine cu domnul Fetea. presedinte ACA, mi s-a raspuns ca daca eram eu ajutat, ACA nu avea nici un castig; si mai mult , sunt suficiente doar targurile de la bucuresti. cele din tara sunt pierdere de vreme
deci....
- ACA daca nu castiga, nu se baga (asa cum spui si tu, de ce trebuie sa fie neaparat cointeresare? ei traiesc doar datorita apicultorilor si nu e normal sa conditioneze astfel de targuri)
- pe cand la mine , implicarea a fost totala si castigul material ZERO

vreau sa multumesc inca odata comerciantilor care mi-au fost alaturi si invitatilor ce au tinut comunicarile apicole

deoarece cred ca e bime sa fie o repartitie corecta a acestor manifestari, am facut acest topic, ca fiecare organizator sa-si anunte macar intentia si perioada de organizare

Sal'tare!
Domnu Florin, vad ca ati citit ceea ce am scris si m-ati si citat, dar bag seama ca n-ati "inteles" mesajul transmis de mine.....
Domnule, ca sa fiu mai clar: Cine se angajeaza la o asemenea chestie gen  "planificarea" calendarului  targurilor, trebuie sa reprezinte o fortza, sa fie ascultat - sau macar bagat in seama de cei care vrem-nu-vrem preprezinta apicultura din romania de azi....
Cu scuzele de rigoare  oare stiti cati din stuparii romani sunt membrii pe vreun forum sau mai exact pe acesta?.....Cati stiu cine-i Florin-braileanul?....
Repet, nu vreau sa te manii, dar ca un om cu oarece experientza atat in ACA dar si in ceea ce au insemnat ultimele targuri de la Faget si Timisoara(Ghiroda), cele pe care le-am scris reprezinta impresia mea si concluzionez: E greu!.....Si nu oricine poate!.....
Nu te supara dar  organizarea presupune nu doar ca "cineva" sa vrea sa ne organizeze......Mai trebuie sa vrem ( sa avem interese) si noi).....Asta asa ca o idee....
Sanatate la toti colegii si sa ne vedem cu bine la Sighisoara.
Sal'tare!
Donbazil - Faget :thanks:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: Donbazil din Noiembrie 13, 2012, 06:49:19 PM
Sal'tare!
Domnu Florin, vad ca ati citit ceea ce am scris si m-ati si citat, dar bag seama ca n-ati "inteles" mesajul transmis de mine.....
Domnule, ca sa fiu mai clar: Cine se angajeaza la o asemenea chestie gen  "planificarea" calendarului  targurilor, trebuie sa reprezinte o fortza, sa fie ascultat - sau macar bagat in seama de cei care vrem-nu-vrem preprezinta apicultura din romania de azi....
Cu scuzele de rigoare  oare stiti cati din stuparii romani sunt membrii pe vreun forum sau mai exact pe acesta?.....Cati stiu cine-i Florin-braileanul?....
Repet, nu vreau sa te manii, dar ca un om cu oarece experientza atat in ACA dar si in ceea ce au insemnat ultimele targuri de la Faget si Timisoara(Ghiroda), cele pe care le-am scris reprezinta impresia mea si concluzionez: E greu!.....Si nu oricine poate!.....
Nu te supara dar  organizarea presupune nu doar ca "cineva" sa vrea sa ne organizeze......Mai trebuie sa vrem ( sa avem interese) si noi).....Asta asa ca o idee....
Sanatate la toti colegii si sa ne vedem cu bine la Sighisoara.
Sal'tare!
Donbazil - Faget :thanks:


salutare, cu respect si fara suparare
felicitari pentru implicarea in organizarea targurilor sus amintite
sa stii ca prea putin ma intereseaza sa syie cineva cine e Florin braileanul

1. eu vreau sa organizez targ pentru ca imi place sa organizez
2. vreau sa fie apicultorii multumiti ca vin comerciantii cu produse langa casa lor
3. vreau sa fie multumiti comercianii ce vin cu produse ca au avut vanzare buna
4. imi place sa vad multumirea pe chipul oamenilor, ca socializeaza la discutiile apicole sau la masa festiva
EU NU VREAU CASTIG MATERIAL
spre deosebire de aca unde doar beneficiul conteaza, cred ca e o mica-mare deosebire

voi incerca sa fac si in 2013 editia a 2-a a targului
sper din suflet ca macar cei ce au fost in anul 2012 sa vina, iar daca s-au simtit bine, sa vina cu inca un expozant.
daca reusesc asta , ma declar multumit

pacat ca din acel colt de tara au venit putini expozanti, datorita distantei
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

stefanescu

#41
Ieri pe forumul STUPARITUL domnul Sebastian Ciocan anunta urmatoarele:

TARGUL APICOL IASI 2013 VA AVEA LOC IN ORASUL IASI IN DATA DE 09-10 MARTIE 2013
Voi reveni cu amanunte,
Va salut
drd.med.vet Sebastian Ciocan
0740998084
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

Florin-braileanul (FlorinI)

am o intrebare pe care asi adresa-o moderatorilor, administratorilor si celor ce gestioneaza acest forum, dar pot sa raspunda si cei care considera ca stiu raspunsul:

pana mai ieri alaltaieri, acest forum era foarte animat
constat cu stupoare ca din ce in ce mai multi s-au mutat cu activitatea pe stuparitul
acolo apar veteranii, acolo se anunta targurile, oare acolo se da ora exacta in apicultura?
de ce oare????
comunicati-ne si noua ce se intampla aici? nu mai e atractiv? sau sunt ceva "interese" la mijloc
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Donbazil

#43
Sal'tare!
N-as crede ca-i la mijloc vreun sabotaj.....Pur si simplu  poate ca oamenii n-au vreme ori n-au gasit subiecte prea incitante.....
Si eu intru din automatism prima data pe Stuparitul si abea apoi pe Apiardeal. Poate or mai fi si altii...
Nu cred ca-i cazul sa te alarmezi......Mai ales ca astazi au fost pe-aici 147 de oameni iar dincolo 227, deci nu-i asa mare diferenta.
Parerea mea!
Sal'tare!
Donbazil - Faget :thanks:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 01, 2012, 08:07:50 PM
Pana acum avem

Slobozia: 1-2 (8-9) februarie 2013
Cluj: 2-3 martie 2013
Braila: 2-3 (9-10) martie 2013
Blaj: 23-24 martie 2013
Galati: 30-31 martie 2013


am primit pe facebook ca blajul se modifica in joi si vineri, adica 28-29 martie
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333