TARGUL APICOL SLOBOZIA 2012

Creat de stefy.costea, Noiembrie 13, 2011, 08:01:16 PM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 29, 2012, 09:51:18 AM
Editiile anterioare ale targului au demonstrat faptul ca vechiul amplasament este insuficient pentru un asemenea targ.
Interesul in crestere al ialomitenilor si nu numai, pentru targul apicol de la Slobozia, a determinat organizatorii sa se orienteze catre un spatiu mai mare.

Nu se vor amesteca utilajele apicole cu cartofi si zarzavaturi, pentru ca fiecare va avea spatiul sau, bine definit.
Intrucat noul amplasament nu dispune si de o sala de sedinte, s-a recurs la aceasta varianta de compromis, cu organizarea sesiunii de comunicari in aceeasi sala ca si anul trecut.

Vom vedea cum vor decurge lucrurile anul acesta si vom trage invataminte pentru la anul.

se asigura si transpoerul de la o locatie la cealalta?
pe timpul transportului se da ceva de mancat? o dulcegareala ceva?, ceva de baut?
transportul se face la business class, sau la clasa economic?

puneti pe harta si locatia 3, a restaurantului
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Gata mosule, la pct. 3 ai si restaurantul.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Ianuarie 29, 2012, 12:45:08 PM

se asigura si transpoerul de la o locatie la cealalta?
pe timpul transportului se da ceva de mancat? o dulcegareala ceva?, ceva de baut?
transportul se face la business class, sau la clasa economic?

puneti pe harta si locatia 3, a restaurantului

E in jur 150-200 de metri intre cele doua locatii  =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Florin-braileanul (FlorinI)

200m?
ok accept si cu taxiul, dar sa fie cu aer conditionat
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

D006

  dar puneti si voi intalnirea de la restaurant pe la ora 16 ca la ora 18 e cam tarziu !

pharaonu75

Masa festiva va avea loc dupa terminarea sesiunii de comunicari... cred ca pe la ora 16.00.
Ora 18 este orientativa!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

 Asa mai baieti ca ni se lungeau urecile de foame si sete !  :)

stefy.costea

Ma voi stradui sa tin ciorbele calde si sa nu ard pomana porcului pentru ca nu cumva sa ramneti hamesiti!!!!! :hippo:
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

stefy.costea

Au confirmat prezenta pentru sambata dl Traian Enescu de la Prahova, Ciprian de la Apis Tomitana  Constanta impreuna cu un autocar de apicultori.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

albine

Abia astept sa palim un pahar cu vin ori tuica.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

Kov iulian

Citat din: stefy.costea din Ianuarie 29, 2012, 04:54:33 PM
Ma voi stradui sa tin ciorbele calde si sa nu ard pomana porcului pentru ca nu cumva sa ramneti hamesiti!!!!! :hippo:
Ciorbele ca ciorbele , dar eu am o alta rugaminte daca se poate.

Se pot inregistra toate evenimentele ce vor avea loc in sala de la "Ionel Perlea"?
Nu e nevoie de mare tehnica ca nu e concurs de miss ca sa fie totul HD , cu un aparat foto modern e suficient.

Sunt multi apicultori din zone indepartate care ar fi intresati de noutatile din apicultura,
Si mai e o chestiune, lucrurile si noutatile pot fi diferite de la targ la targ( la un targul A se discuta despre ceva, la targul B altceva ),  daca s-ar inregistra si ar fi puse la dispozitie apicultorilor inregistrarile pt a fi vizionate toti ar avea de castigat  si cei  care au fost prezenti la targul A dar nu la B si cei  ce au putut merge doar la B si nu la A

iftimie

"Meniul va fi preferenţial atât pentru creştini ortodocşi cât şi pentru adventişti.     
                                         Taxa de participare: 50 lei / persoană.
      Cei care vor sa ia parte  la masa festivă sunt rugaţi  să anunţe intenţia de participare până pe data de 03.02.2012 la nr. de tel: 0733002012 – Stefan Costea.   

3. Meniu la alegere:
             Felul I.
-   ciorba pui;
-   ciorba vacuta;
-   faimoasa ciorba de  burta;
            Felul II.
-   pomana porcului;
-   platou taranesc;
-   friptura pui/peste/porc;
    Desert: clatite/papanasi;
                                   Cafea, apă minerală, suc;
  Vinul si tuica fiarta va fi oferita din partea organizatorilor, cu masura bineinteles    !!!"


Apropo de preturile din Slobozia,la noi,la restaurant clasa A,in 50 lei incape si 100 ml.coniac Alexandrion si o sticla de 700 ml.de vin inbuteliata.(8 lei ciorba de burta cu ardel iute,smintina,piine,15 lei ceafa sau platoul).Oare nu va fura cam tare ospatarii?
oricind la dispozitia apicultorilor ,in vedere construirii unei remorci,platforme sau container apicol,proiecte omologare RAR,livrare piese schimb si de cirlige de remorcare!

GIMS

iftimie

Am si eu o intrebare:
-Oare cei ce doresc sa manince in acel restaurant (care sigur este pustiu in restul timpului,datorita nr.mare de localuri/locuitor,in rest fiind ocupate  numai cind sunt nunti,etc.),in acelasi timp cind sunt si cei prezenti la tirg ,sa inteleg ca nu o pot face?Asta ar echivala cu faptul ca,daca eu merg cu familia la un local unde are loc o aniversare,noi sa nu putem face consumatie decit daca dam cadou sarbatoritilor.Cred ca taxa de participare ar trebui sa o plateasca patronul restaurantului catre cei ce-l onoreaza cu prezenta si cu cotizatia pe consumatie.La noi se ofera 50 ml.palinca,din partea firmei.Sau desertul.Sau o bere fara alcool.Aceiasi tactica o au patronii cam pe la toate localurile din tara,deoarece gestul conteaza.Acolo-i alfel?
oricind la dispozitia apicultorilor ,in vedere construirii unei remorci,platforme sau container apicol,proiecte omologare RAR,livrare piese schimb si de cirlige de remorcare!

GIMS

pharaonu75

In 50 de lei intra meniul prezentat mai sus, la alegere.
Nu stiu ce este din partea casei, sau daca este ceva.

Insa s-a facut mentiunea " Vinul si tuica fiarta vor fi oferite din partea organizatorilor, cu masura bineinteles !!!"
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

iftimie

Romikele spune altfel:
Citat din: romikele din Ianuarie 30, 2012, 07:50:46 AM
50 de lei e taxa de participare, nu nota de plata  :wink2: :P
oricind la dispozitia apicultorilor ,in vedere construirii unei remorci,platforme sau container apicol,proiecte omologare RAR,livrare piese schimb si de cirlige de remorcare!

GIMS