Cradle

Creat de Mihai Sergiu, Martie 17, 2012, 08:19:39 PM

« precedentul - următorul »

Marius-ursulakhe

Salutare Sergiu   :hi:
Imi pare si mie ca nu am incercat si eu la pompieri la ultimile angajari (multi dintre prieteni mei au reusit )si acuma au un servici bun la bani bun la program   :yahoo_cry:
Frumoasa stupina si imi place cum ai dezvoltat-o.Iti doresc multa sanatate si visele sa devina realitate  :hi:

Hermannstadt

Salut  Cradle, la ultima filmare apar niste tije metalice (la stupii mai vechi), poti sa imi spui care este rolul lor ?

Multumesc si spor in continuare.

Numai bine!
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

dorindafi

 :hi: cradle
turtele  pe care le-ai administrat au fost facute de tine ?
zic zsta deoarece sa vazut la urdinish
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

cvictorc

ursulake,sa nu-ti para rau ca nu te-ai dus!Crede-ma!

cristian bh

 :thanks:pt videoclip! extraordinar spectacol .............mai sunt si altele?

silviu

  Cauta pe "domnul google"  Tudor Ggheorghe concerte  si ai sa vezi mai mult.Splendid,emotionant... nu am cuvinte.
                       Cu stima ,
                              Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

Marius-ursulakhe

   cvictorc  decat sa lucrezi in costructii sa iti castigi painea familiei si sa lucrezi 10-12 ore pe zi 6 zile pe saptamana si iarna sa nu ai de lucru eu cred ca totusi merita sa sa risti un pic pt un salar mdestul de mare si un program de 1 cu 3
PS:--si varul meu este tot la pompieri si nu se plange sa fie greu numai la examene

Mihai Sergiu

Citat din: Hermannstadt din Februarie 24, 2013, 01:39:20 PM
Salut  Cradle, la ultima filmare apar niste tije metalice (la stupii mai vechi), poti sa imi spui care este rolul lor ?

Multumesc si spor in continuare.

Numai bine!
sunt picioare pentru pastoral desi inca n-am ajuns sa se pun in practica poate anul acesta cine stie :)
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

Citat din: dorindafi din Februarie 24, 2013, 05:52:12 PM
:hi: cradle
turtele  pe care le-ai administrat au fost facute de tine ?
zic zsta deoarece sa vazut la urdinish
este apifonda, regret ca le-am administrat asa devreme insa ca incepator m-am speriat cand le-am vazut deasupra ramelor
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

#39
O data cu inflorirea primului salcam la noi in zona am adaugat si caturile la familiile mai bune doar foite nu am avut rame de cat crescute. Am pus cate 5 foite la fiecare insa nici nu s-au atins de acestea cat timp a tinut salcamul. Cineva mi-a spus ca familiile poate sunt mai slabute si le-am extins prea tare in cuib, aveam in medie in jur de 11 rame in cuib insa ultima nu era acoperita cu albine asa ca am extras mierea de pe faguri marginasi pana am ajuns la puiet si am scos de tot faguri afara ramanand pe o medie de 10-9 rame in cuib. In data de 17 mai, m-am deplasat la salcam 2 si am prins vreo 3 zile de cules , de atunci vreme urata ploua sufla vand si temperaturi scazute. Marti cand m-am uitat cuibul era blocat cu miere iar de urcat in magazie doar au inceput sa cladeasca o rama. La ce sa ma astept daca maine poimane o sa vina vremea buna sau unde am gresit? Lazile sunt verticale 1/1 cu magazii 1/2
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

stefan1

  Ai procedat bine. Caturile numai cu faguri artificiali sunt ocupate mai greu, numai in culesuri bune.
  Daca tot ai mai facut loc in cuib, puteai sa dai acolo la crescut unu-doi faguri de cat si cum erau crescuti sa-i urci in cat. Daca sunt deja ceva faguri crescuti, catul va fi ocupat mai usor.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Mihai Sergiu

#41
Miere de la munte 
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

#42

29 septembrie 2013
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

#44

Inca nu are un nume poate primesc putin ajutor  :thanks:
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!