polen proaspat

Creat de dragos2006, Ianuarie 26, 2012, 12:47:26 PM

« precedentul - următorul »

crombra

S-o crezi tu.Eu mai am rezerve strategice vreo 2 tone in spatele blocului ca e umbra si se rafineaza mai greu. :yes:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

gheco

Si eu care ma gandeam ca poate il vand pe la Focsani, Ramnic sau Braila ...
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

johnysibiu

Eu ma refeream la ghetarie.Pe vremuri,in sat, cand eram mic, am vazut asa ceva.Tot satul tinea la rece acolo ceva.

Sabin Manolache

Salutare,
s-a cam dus polenul "alb" al  lui Dragos,
dar vine, chiar a inceput modest la unii, polenul de primavara,
care credeti ca va fii pretul anul acesta? la en-gross.
"Este mai uşor să se renunţe la unele lucruri pe care le puteţi cumpăra cu bani, decât pentru a câştiga bani pentru a le cumpăra." Lao Tzu

D006

  Pretul va fi in usoara crestere deorece coloniile de albine au iesit slabite din iarna grea iar multi apicultori se vor orienta anul acesta spre producerea materialului biologic care are un pret foarte mare.

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Aprilie 01, 2012, 08:02:11 PM
...multi apicultori se vor orienta anul acesta spre producerea materialului biologic care are un pret foarte mare.

Asta si pentru ca procesatorii incearca sa scada artificial pretul cu care cumpara mierea de la apicultor.
Deci apicultorii, decat sa munceasca degeaba, in interesul altuia, mai bine se reorienteaza si produce ceea ce se cere si ce este mai profitabil!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

nicomico

Dl dragos cand vorbi-ti de material biologic va gandi-ti si la roi la pachet ?

D006

  Roii la pachet nu au cautare deoarece cei interesati nu au pe ce sa-i puna !  :wink2:

POSTASUL

Citat din: pharaonu75 din Martie 09, 2012, 12:04:16 AM
Stocul s-a cam epuizat, dar pe ici-colo se mai gaseste!
se mai geseste la noi   :sad:  aseara a nins binisor  dar am uitat sa pun colectoarele  :rotfl:  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: POSTASUL din Aprilie 02, 2012, 05:00:36 PM
Citat din: pharaonu75 din Martie 09, 2012, 12:04:16 AM
Stocul s-a cam epuizat, dar pe ici-colo se mai gaseste!
se mai geseste la noi   :sad:  aseara a nins binisor  dar am uitat sa pun colectoarele  :rotfl:  :hi:
confirm! si la mine mai visau la polen de toate culorile!!! :rotfl:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Aprilie 02, 2012, 08:15:21 AM
  Roii la pachet nu au cautare deoarece cei interesati nu au pe ce sa-i puna !  :wink2:

Se pot pune fara probleme pe faguri artificiali. + 1 tratament impotriva varooa in absenta puietului face minuni.
Singura problema e ca la noi sezonul este destul de scurt, deci astfel de roi ar trebui livrati pana la 15 iunie, sau cu mai multa albina daca se livreaza mai tarziu.

Mai nou Posta Romana nu mai poate face transportul ..

orbanstefan64

da pina la urma ce este un roi la pachet????? nu de altceva,poate vrea tot omul   sa stie cu ce se maninca... :hi: :hi: