Gica Romanescu ne-a parasit.

Creat de balasbebe, Ianuarie 13, 2012, 08:38:11 AM

« precedentul - următorul »

balasbebe

Cu regret in suflet. Gica al nostru nu mai este
de balasbebe » Vin Ian 13, 2012 8:32 am

In dimineata zilei de 13 ianuarie 2012 la ora 05.30 am primit o veste deosebit de trista.
GICA al nostru S-a dus la cele vesnice.
Dumnezeu sa-l ierte.
Multi stupari si prieteni o sa-i simtim lipsa.
Gica vei ramane vesnic in inima mea.

Un prieten devotat

ben90557

Nu pot sa cred.Intotdeauna l-am considerat cel mai capabil apicultor de pe toate forumurile,iar ceea ce spunea nu mai trebuia verificat.A ajutat cu generozitate atatia apicultori si a iubit atat de mult apicultura.Pacat!Un mare om!Dumnezeu sa-l odihneasca!

orbanstefan64

#2


intr adevar un OM DEOSEBIT si un apicultor de mare valoare!!!!
Condoleante familiei!
DUMNEZEU SA L IERTE !!!!

prisecarul

un anunt postat pe celalat forum m-a bulversat!
A MURIT GICA ROMANESCU!
este oare adevarat?
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

prisecarul

din pacate, vestea este adevarata!
A MURIT UN MARE OM, UN MARE APICULTOR, UN BUN PRIETEN!
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!
CUVINTELE SUNT DE PRISOS!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

  O mare pierdere pentru apicultura romanesca si mai ales pentru mine care il admiram mult iar atunci cand aveam o nelamurire il sunam si astfel mai aflam o taina a apiculturii .  Acum nu am cuvinte , doar lacrimi pentru un mare om , pacat...
  DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN RANDUL CELOR DREPTI !

cristian87

#6
Sa-l odihneasca Dumnezeu in pace.
Propun moderatorilor sa deschida o pagina personala in care sa se puna  poze imagini cu Nea Gica si lucruri pe care le-am invatat de la el.
Asa ca un memorial
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Bătrânul

#7
GICA PRIETEN DRAG ! Te am in fata ochilori cu zimbetul tau drag cu privirea de om sincer si prietenos. Cu toti te stim cu pofta de viata, cu planuri planuri....Ce faci prietene? Azi ne faci pe multi sa plingem !!!! La REVEDERE !!! ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

balasbebe

#8
AM PIERDUT UN MARE APICULTOR SI PRIETEN.
Nu te vom uita.

CRISTI M

 A fost ca un tata pentru mine , cand aveam nevoie de un sfat nu ezitam sa-l caut .


Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca

:yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry:

Nu te voi uita niciodata

D006

   Atatea amintiri frumoase am despre el ... aici eram la Craiova in 2009 si am vazut pentru prima oara un colector de venin ....

prisecarul

ADIO PRIETEN DRAG!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

bucovineanu

Nu l-am cunoscut personal pe Gica. Am citit cu mare interes postarile sale. Era intradevar o enciclopedie in domeniul apiculturii si nu numai. Disparitia sa fulgeratoare e o mare pierdere pentru apicultorii care citesc forumurile de apicultura.
                           DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE.
           

CORNEL V.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
Nea Gica , vei ramane mereu in inima mea :yahoo_cry: :yahoo_cry:
0733691021

pharaonu75

#14
Dumnezeu si l-a luat aproape, dar ne-a lasat noua un gol imens!
nea Gica a fost un apicultor desavarsit... o companie placuta... un om cum rar intalnesti!
Si asa va ramane in amintirile noastre!

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube