Pericol in apicultura

Creat de Eugen B, Iulie 16, 2017, 12:16:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Domnule Mircea faceti pastoral ? sau mai bine zis faceti apicultura ? aveti si albine ?

dinupaltinis

Citat din: marius mircea din August 01, 2017, 07:55:40 AM
problema antibioticelor in alimente, este grava la nivel mondial! omul nu moare daca mananca alimente cu antibiotice, dar ingerarea de doze mici de antibiotice provoaca, o selectie si o rezistenta bacteriilor. care ulterior nu mai pot fii combatute cu antibiotice. exista cazuri numeroase pe care le vedem zilnic.
Ati facut ceva cercetari personale sau va luati dupa ce scriu unii pe internet?
Cam cat la% din cazurile alea numeroase pe care dta.le vezi zilnic se datoreaza consumului de miere de la stupi tratati cu antibiotice?
Cuvintele prietenoase sint ca un fagur de miere..(Prov.16.24)

rusu marius mircea

vorbesc de consumul de antibiotice din alimente in general, nu neaparat din miere. studii in acest domeniu personal nu am facut dar lucrez in autoritatea veterinara si ne confruntam cu asemenea probleme. exista un program national de supraveghere a rezidurilor in alimente si se recolteaza probe din toate produsele si se verifica.
dar de ce ma intrebati daca am studii personale , va simtiti cu musca pe caciula?
marius

rusu marius mircea

Oamenii sunt rai, mincinosi si lacomi d-le Doo6, dupa cum citati si de fapt asa este. timpul nu imi permite sa fac pastoral la distanta mare dar am multi prieteni apicultori care o fac. nu inteleg de ce v-ar deranja un pic de ordine in acest domeniu atat de frumos ai apiculturii, pentru ca ar fii in interesul apicultorilor cinstiti in primul rand. stati linistit ca nu o sa va intreb daca faceti parte din cealalta categorie. parerea mea este ca in sectoarele unde regulile sunt clare, treaba merge foarte bine pentru toti , dar sigur sunt unii, carora le place sa pescuiasca in ape tulburi. dupa cate vad sunteti veteran in postari, sper ca nu toate postarile sunt inpotriva regulilor si lucrului bine facut!!??
marius

dinupaltinis

Citat din: marius mircea din August 04, 2017, 12:15:03 PM
vorbesc de consumul de antibiotice din alimente in general, nu neaparat din miere. studii in acest domeniu personal nu am facut dar lucrez in autoritatea veterinara si ne confruntam cu asemenea probleme. exista un program national de supraveghere a rezidurilor in alimente si se recolteaza probe din toate produsele si se verifica.
dar de ce ma intrebati daca am studii personale , va simtiti cu musca pe caciula?
Nu am nici musca nici caciula,dar in primavara a intrat un bizon aici pe forum si a inceput sa ne dea lectii de apicultura din ce a citit el pe internet si sa emita niste teorii SF.pentru ca ia murit un pumn de albine..Ma gandeam ca si dta.crezi tot ce se scrie pe internet, dar bine ca nu-i asa.
Cuvintele prietenoase sint ca un fagur de miere..(Prov.16.24)