Targul "Bee Smart! ... Bee Happy!..." - Braila 2013

Creat de Florin-braileanul (FlorinI), Ianuarie 07, 2013, 03:27:33 PM

« precedentul - următorul »

stefy.costea

Florine sa pui apa de cafea la fiert!!!!!!!!!!!!!  Tie si  lui Saizu  v-am facut promovare la Dobrich - Bulgaria. Datorita prietenului meu apicultor din Bulgaria, am reusit sa port cateva conversatii ( 4 ore!!!!!!!!!!!) cu producatori de ceara, componente din plastic pentru apicultura (rame, gratii Hanemann, colectoare de propolis, de polen, etc) nu mi-a scapat nici un expozant din cei peste 75 cati au fost prezenti.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

Florin-braileanul (FlorinI)

problema  e  cu  spatiul
desi e  extrem  de  genneros...  e  PLIN

pana  la  aceasta  data  cu  parere de  rau, am  refuzat  6 participanti
am  peste  60 de confirmari
sper sa ii lase vremea sa ajunnga  la  Braila
sper  sa  aiba  vanzare
si.....

sa se  simta  bine
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Bătrânul

Florine sa nu uiti sa-mi inapoiezi ambalajul .  :mad: Nu trimite vin ca tot nu am sa beau neavind incredere in tine ... :nod: :nod: :nod:

cipriene

despre ce vorbiti aici?
care-i treaba cu vinul???  :nebun:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

florine trimite odata ambalajul si vinul trimitemi l mie ca la mine nu i problema cu increderea vin sa fie  =)) =)) =))

pharaonu75

Florine, hai cu pozele! ^:)^ ^:)^

Spune-ne impresiile/opiniile expozantilor/vizitatorilor/cumparatorilor, dar si ale tale in calitate de organizator!
La anul mai faci?

P.S. Mie mi-a placut, desi am venit doar joi si nu am stat doar cateva ore! Suficient pentru a da mana cu cativa membri Apiardeal, a schimba o vorba, a bea un Pepsi!
Te felicit din tot sufletul!


:bravo: :bravo: :bravo:!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefy.costea

Nu vreau sa fiu carcotas! Fratle meu a fost acolo cu ceva marfa! Astept si alte pareri pertinente!

Oricum FELICITARI FLORINE!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

pharaonu75

Eu am fost la targ pentru a ma intalni cu prietenii! Cele necesare mi le-am cumparat din targul de la Slobozia.
Nu stiu cum au mers vanzarile!

Cred totusi ca lipirea sau chiar desfasurarea la o data apropiata de targul de la Galati creeaza deservicii targului de la Braila! Majoritatea clientilor prefera Galatiul! Poate din obisnuinta, poate din cauza apropierii de casa...

De cealalta parte, majoritatea expozantilor vin cu marfa incarcata in dube/masini de max. 3,5 tone! Vand o parte din unele produse, iar pe altele poate chiar le epuizeaza. Nu-i avantajeaza deloc lipirea cu targul de la Galati, pentru ca nu mai au marfa necesara, dar nici timpul fizic pentru a pleca la sediu/depozit de unde sa incarce alta marfa si sa revina la Galati! Iar in acest caz, prefera sa sara pesta Braila si sa mearga direct la Galati, sperand intr-o vanzare mai buna!
Chiar l-am auzit pe Florin spunand ca au fost comercianti care au confirmat participarea, dar nu s-au prezentat.

Nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi, dar poate ca targul ar trebui mutat intr-o alta perioada. Poate in toamna, inaintea celui organizat de ACA... si asa toamna sunt destul de putine targuri!

Florin este cel care hotaraste soarta acestui targ! Merita apreciat, felicitat si sustinut, macar moral, daca altfel nu putem!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

exarhu

felicitari am fost la targ si am fost placut surprins.
Multumesc Florine :yes:
da

D006

  Cei care au venit cu marfa la Braila au dat lovitura . Nu am crezut ca se poate vinde atata marfa in asa scurt timp. Cine nu a venit a pierdut , treaba lor .

mmacreanu

Chiar daca vremea a fost cam rece, erau cativa oameni prin targ. A fost o ocazie buna sa-mi iau centrifuga, faguri, echipamente ...
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Bybi917

Citat din: dragos2006 din Martie 29, 2013, 11:18:18 PM
  Cei care au venit cu marfa la Braila au dat lovitura . Nu am crezut ca se poate vinde atata marfa in asa scurt timp. Cine nu a venit a pierdut , treaba lor .
Asa este au dat lovitura,au profitat ca sotia mea nu cunoaste,iar cel care i-a vandut ramele,hranitoarele si acea"roinita"daca o pot numi practic a ras de ea.O seara perfecta va doresc

pharaonu75

Citat din: Bybi917 din Martie 31, 2013, 10:28:25 PM
Asa este au dat lovitura,au profitat ca sotia mea nu cunoaste,iar cel care i-a vandut ramele,hranitoarele si acea"roinita"daca o pot numi practic a ras de ea.O seara perfecta va doresc

Nu crezi ca o parte din vina iti apartine? Daca sotia nu cunoaste, de ce ai lasat-o sa faca acele cumparaturi? De ce nu te-ai dus tu?

Nu ma intelege gresit, nu tin partea comerciantului... de fapt nici nu stiu despre cine este vorba! Insa din moment ce dai banul, cred ca ar trebui sa fii sigur ca marfa pe care o cumperi este exact ceea ce iti doresti!
Pe viitor cumpara tu cele necesare, daca sotia nu se pricepe!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Bybi917

Citat din: pharaonu75 din Martie 31, 2013, 10:37:35 PM
Citat din: Bybi917 din Martie 31, 2013, 10:28:25 PM
Asa este au dat lovitura,au profitat ca sotia mea nu cunoaste,iar cel care i-a vandut ramele,hranitoarele si acea"roinita"daca o pot numi practic a ras de ea.O seara perfecta va doresc

Nu crezi ca o parte din vina iti apartine? Daca sotia nu cunoaste, de ce ai lasat-o sa faca acele cumparaturi? De ce nu te-ai dus tu?

Nu ma intelege gresit, nu tin partea comerciantului... de fapt nici nu stiu despre cine este vorba! Insa din moment ce dai banul, cred ca ar trebui sa fii sigur ca marfa pe care o cumperi este exact ceea ce iti doresti!
Pe viitor cumpara tu cele necesare, daca sotia nu se pricepe!
NU nu ma simt vinovat si nici sotia nu are vreo vina ci condamn onestitatea si cinstea unora dintre comercianti,jos palaria in fata celor de la Apisrom care au vazut ca sotia nu cunoaste si i-au facut cateva recomandari cu privire la pastrarea si manipularea fagurilor de ceara de asemenea respect (nu mai retin numele firmei)celor care i-au vandut afumatorul,combinezonul......si altele,dar s-au gasit si comercianti care urmaresc doar profitul si sunt sigur ca i-au vandut sotiei ce au refuzat alti.Nu am nimic cu nimeni dar domnilor comercianti RESPECTATI CLIENTUL,nu dati nimic pe gratis,oferiti calitate pt.bani primiti.O seara de vis si o saptamana perfecta va doresc.