Grupuri apicole pe facebook

Creat de Kov iulian, Ianuarie 28, 2016, 10:14:31 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Citat din: Kov iulian din Mai 28, 2018, 11:31:26 AM

... si m-a fost banat.

Am tot editat si am tot editat si nu am fost atent ce am editat. :) :) :)

... si m-a banat 

... si am fost banat.



PricopArthur

Inseamna ca forumul e mai stabil decat grupurile fb
Miere multă şi inimă curată!

romikele

Aici nu se poate pierde nimic, cu condiția să mai găsim sponsori pentru găzduirea viitoare.
Pe FB în curând se va pierde multă informație, deja a devenit instabil și are buguri pe care "meseriașii" nu le pot rezolva.
Și organizarea lasă de dorit, mesajele mai vechi sunt greu de găsit.

Kov iulian

(Grupuri) Facebook cu abonament lunar.

Ca orice corporatie din lumea asta ce ofera un serviciu gratuit la un moment dat isi dezvaluie si intentia din spatele acelei oferte "gratis".

Dupa ce vor distruge forumurile clasice la un moment dat vom fi obligati sa platim abonament ca sa stam pe facebook.

https://www.idevice.ro/2018/06/21/facebook-abonamente-costa/amp/

Cipi

Eu am parasit aceste grupuri acum mai bine de doi ani.

Kov iulian

Niste Domni administreaza un grup de facebook si incep o campanie masiva de adaugare de membrii care nu sunt apicultori, pana aici totul e foarte frumos, o initiativa laudabila sa promoveze apicultura si produsele apicole in randul romanilor.

Apoi apare cineva care intreaba din cate kg de zahar iese unul de miere.
Unii colegi apicultorii ii atrag atentia respectivului, alti il iau la misto poate se simte si modifica prostia pe care a scriso.

Dar nu se simte ci se simte neindreptatit si se adreseaza administratorilor/moderatorilor ca sa ia masuri impotriva "neseriosilor".
Acestia se apuca de treaba stergand postari si suspendand pt cateva zile dreptul de a posta.

Sunt unii care nu stiu ce sa mai faca sa repare imaginea patata a produselor apicole (in special a mierii) romanesti si ies unii care pur si simplu urineaza pe eforturile lor prin astfel de declaratii.