UN INCEPUT PROMITATOR...

Creat de niculita, Noiembrie 28, 2012, 07:11:08 PM

« precedentul - următorul »

silviu

Ma Niculita,tu ai lucrat in armata ori in politie?Nu ca ar avea importanta (pentru mine - pentru altii poate da).Cand m-am uitat prin poze parca te-am vazut politist.Si sa nu-mi spui ca ai lucrat in Malini.
       Cu stima,
            Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

niculita

Cu placere.Trebuia sa astepti piine miine si vedeai ca celalalt este mai bun si lucrezi mult mai usor cu el.Oricum cind o sa ti-l arat miine o sa-mi dai dreptate.O seara frumoasa.. :bravo: :hi:

niculita

 Dl Silviu,din com Malini-Suceava sunt de loc,acolo m-am nascut si am copilarit pina la 18 ani,dupa care am plecat.Am lucrat in politie 21 de ani prin mai multe locuri din tara,da 15 ani am fost  la Moldova Sulita-Suceava,la granita cu Ukraina,la 50 de Km de Cimpulung Moldovenesc :beer: :coffee:O seara frumoasa..

MIHAI BALS

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 28, 2012, 08:58:57 PM
  Am cunoscut un caz in care un apicultor a capatat o asemenea hepatita pe la varsta de 30 de ani si a trait peste 80 de ani . L-am intrebat secretul : consuma produse apicole direct din stupii lui . Consuma si vin dar facut de el din strugurii lui nestropiti .
de acord cu produse preparate acasa.

niculita

Multumesc f mult de incurajari si sfaturi.Toate imi sunt de folos.... :thanks: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :hi:

cazacu marius

Citat din: niculita din Decembrie 02, 2012, 09:03:00 PM
Cu placere.Trebuia sa astepti piine miine si vedeai ca celalalt este mai bun si lucrezi mult mai usor cu el.Oricum cind o sa ti-l arat miine o sa-mi dai dreptate.O seara frumoasa.. :bravo: :hi:
o sa-l fac si pe acela vb maine seara  :thanks: :beer: :hi:
macin-Tulcea

niculita

Citat din: cazacu marius din Decembrie 02, 2012, 09:29:11 PM
Citat din: niculita din Decembrie 02, 2012, 09:03:00 PM
Cu placere.Trebuia sa astepti piine miine si vedeai ca celalalt este mai bun si lucrezi mult mai usor cu el.Oricum cind o sa ti-l arat miine o sa-mi dai dreptate.O seara frumoasa.. :bravo: :hi:
o sa-l fac si pe acela vb maine seara  :thanks: :beer: :hi:
:ok: :bravo: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:

niculita

Buna seara.Asa cum ti-am promis Marius iata-l si pe al doilera dispozitiv.ESte vorba de 2 cutii,una mai mare si cealalta mai mica care intra in prima,fiind lasat pe marginile laterale exact dimensiunile unei laterale de rama.Eu l-am facut mai mare din 4 bucati de parchet si 4 scindurele,pentru 25 de rame.Lateralele ramelor vind puse ca la primul suport,apoi bati leatul superior.Intorci cutia,bati leatul inferior,dupa care scoti din cutia mare cutia mica cu tot cu rame si le scoti afara.Simplu de tot.Modelul tot de pe forum l-am luat,dar nu mai stiu exact de la cine.Oricum ii multumesc  epntru ideea avuta deoarece imi fac treaba mult mai usor.

niculita

Citat din: niculita din Decembrie 02, 2012, 09:42:20 PM
Citat din: cazacu marius din Decembrie 02, 2012, 09:29:11 PM
Citat din: niculita din Decembrie 02, 2012, 09:03:00 PM
Cu placere.Trebuia sa astepti piine miine si vedeai ca celalalt este mai bun si lucrezi mult mai usor cu el.Oricum cind o sa ti-l arat miine o sa-mi dai dreptate.O seara frumoasa.. :bravo: :hi:
o sa-l fac si pe acela vb maine seara  :thanks: :beer: :hi:

Alt dispozitiv pentru cei care isi fac singur ramele.Este simplu pentru facut distanterele la lateralele ramelor.Este o cutiuta in care pui leaturile(eu l-am facut ptr 24de leaturi),dupa care dai la abric pe fiecare parte de 2-3 ori(depinde de abricul care il are).Impingi suportul pina la un opritor din partea cealalta,care il reglezi dupa o rama stas..Acest dispozitiv l-am fel l-am preluat de la cineva .Foarte simplu si foarte eficient in acelasi timp.O seara frumoasa tuturor :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :yes: :hi:.

roi_ag

Un cadru pe care cred ca-l au multi

cazacu marius

Citat din: niculita din Decembrie 03, 2012, 07:05:16 PM
Buna seara.Asa cum ti-am promis Marius iata-l si pe al doilera dispozitiv.ESte vorba de 2 cutii,una mai mare si cealalta mai mica care intra in prima,fiind lasat pe marginile laterale exact dimensiunile unei laterale de rama.Eu l-am facut mai mare din 4 bucati de parchet si 4 scindurele,pentru 25 de rame.Lateralele ramelor vind puse ca la primul suport,apoi bati leatul superior.Intorci cutia,bati leatul inferior,dupa care scoti din cutia mare cutia mica cu tot cu rame si le scoti afara.Simplu de tot.Modelul tot de pe forum l-am luat,dar nu mai stiu exact de la cine.Oricum ii multumesc  epntru ideea avuta deoarece imi fac treaba mult mai usor.
MAULTUMESC Nicu ! ai dreptate cu acest dizpozitiv lucrezi mai usor.am sa-l fac si pe acesta !!! :thanks: :hi: :hi:
macin-Tulcea

niculita

  Multumesc Roi..Arg.Intr-adevar iata un dispozitiv si mai simplu.Cred ca o sa-l adaptez si eu dupa acest model....O zi frumoasa. :yes: :thanks: :coffee:

orbanstefan64

pune papucii ca miine ajunge mosu la tine .
La Multi Ani !!!!!! Doamne ajuta!!!!
:hi: :hi: :hi:

niculita

Citat din: orbanstefan64 din Decembrie 05, 2012, 10:21:02 PM
pune papucii ca miine ajunge mosu la tine .
La Multi Ani !!!!!! Doamne ajuta!!!!
:hi: :hi: :hi:

Mutumesc fff mult Dl Orban.Am intrat in posesia coletului cu faguri pe care mi i-ati trimis.Asta da cadou mai ales ca astazi este si ziua mea de nastere.O zi cat mai placuta si ,,LA MULTI ANI,,!!! tuturor celora care poarta numele Sf Nicolai si sunt nascuti astazi... :happy_birthday: :birthday: : sampanie: :beer: :coffee: :thanks:

bee_lover