John Spatari-tanar apicultor.

Creat de JohnSpatari, Decembrie 03, 2011, 04:34:43 PM

« precedentul - următorul »


buturuga

Citat din: JohnSpatari din Mai 26, 2012, 06:34:12 PM
Iata si stupusorul  facut de mine  :)

Interesant arata stupusorul , este pentru rama mica de 230, se vede ca vrei s-o ei in sus cu multietajati ?
Succes !
Eu sunt Eu, pentru ca Eu sunt mereu cu Mine !

JohnSpatari

Msc,apropo nu este de ME ci de 1/2 asta numai jumatate din stup, trebuie sa fac si corpul 1/1.

JohnSpatari

Cam aceasta este raza de zbor a albinei in zona mea (3 km),sunt si salcami multi si ceva floarea soarelui dar si o bucatica de padure :) adica ceva tei.

ion patrut

si daca se abat de la ruta sa vezi bataie ce le da john =))


Hermannstadt

Felicitari Jhon Spatari pt ce ai realizat, cam tot asa vreau si eu si sper sa am pana in vara.
Bafta in continuare si asteptam sa mai impartasesti cu noi din modul tau de lucru.

:bravo:

Numa'bine !
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

JohnSpatari

Numai decat voi posta tot ce voi prinde cu obiectivul,si la fel mult succes in continuare.




G. Iulian

Felicitari vad ca te-ai pus pe treaba. Spor la treaba. Anul asta daca tot nu a fost grozav pentru miere macar sa pregatim stupii pentru anul care vine.

Nelly88

Serios?!! daca punem o botca capacita in incubator se dezvolta normal???? vreau si eu cateva detalii daca se poate...
:stop_the_war:

JohnSpatari

Citat din: Nelly88 din Iunie 04, 2012, 10:32:01 AM
Serios?!! daca punem o botca capacita in incubator se dezvolta normal???? vreau si eu cateva detalii daca se poate...
:stop_the_war:
Botca capacita o pui la incubator (t=35 grade) pui apa in incubator,ca sa fie umezeala,si astepti sa iasa.