Tărgul apicol "Zille Apicultorilor Râmniceni" Rm. Sărat, 15-16-17 februarie 2013

Creat de romikele, Ianuarie 23, 2013, 08:27:27 AM

« precedentul - următorul »

stefy.costea

Tin inca odata sa felicit intreaga echipa de organizatori a acestui important si reusit eveniment. Sper sa ne vedem sanatosi la manifestarile de acest gen organizate atat in tara cat si in starinatate. Prin organizarea acestor tipuri de manifestari,  impreuna vom reusi sa ridicam aceasta nobila si frumoasa pasiune la rang de arta, transformand-o in timp intr-o afacere extrem de placuta si profitabila.

     Sa ne vedem cu bine la weekendul viitor la Campina!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

romikele

Comerciantii au uitat de frig cand au inceput vanzarile.
O parte din ei au ramas fara marfa din prima zi si au fost nevoiti sa plece pentru reaprovizionare.
S-au vandut foarte bine fagurii, stupii, ramele si centrifugile.

Organizatorii acestui eveniment tin sa multumeasca tuturor participantilor, expozanti si cumparatori sau simpli vizitatori si promit pentru anul viitor o locatie mai generoasa si o vreme mai calduroasa.  :smile:

Nu in ultimul rand, adresam calde multumiri invitatilor speciali din partea autoritatilor statului, care au raspuns ca deobicei cu multa amabilitate invitatiei noastre, atat pentru prezenta cat si pentru prestatia din timpul simpozionului. Cu siguranta daca vor mai fi intrebari, ne vor raspunde cu promtitudine.


Absolut pe toti ii asteptam si la editia a V-a, iar pana atunci le uram multa sanatate!!! :hi:

Florin-braileanul (FlorinI)

http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

romikele

Sa vedem dupa ce primim inregistrarea video.
Eu n-am reusit sa filmez, am avut probleme organizatorice.

romikele

Imagini primite prin MMS...

relutu

Locatia puteti sa o faceti mai generoasa dar vremea cum o sa reusiti,schimbati data? =)) =D>

romikele


APIcozmin

dupa cate vad in in imagini si videoclipuri a fost frumos la targ si apicultorii au avut de unde alege produsele.
am si eu o intrebare. la ce pret au fost ramele de dadant 1/1, 1/2, 3/4? Si la ce pret a fost o cuite de faguri ? :hi:

romikele

Rame de tei la 1... 1,2 lei/buc., faguri majoritatea 150 lei/cutia de 5 kg.

APIcozmin

Multumesc frumos domnule romikele! :smile:
Au fost preturi nu bune foarte bune fata de cele de la Apicola din orasul Buzau.
Sper sa fie cam aceleasi preturi si la targul de la Buzau de pe 6-7 aprilie unde o sa fiu prezent.

romikele


APIcozmin

Da imi dau seama ca la Campina o sa fie un tarf extraordinar.
Dar nu este tarziu nici cel de la Buzau de pe 6-7 aprilie.
Este bine ca este pana in culesul de salcam ca sa imi pot achizitiona rame si faguri.
Si in viitor sper sa fiu prezent la mai multe targi. :hi:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: APIcozmin din Februarie 19, 2013, 10:55:12 PM
Da imi dau seama ca la Campina o sa fie un tarf extraordinar.
Dar nu este tarziu nici cel de la Buzau de pe 6-7 aprilie.
Este bine ca este pana in culesul de salcam ca sa imi pot achizitiona rame si faguri.
Si in viitor sper sa fiu prezent la mai multe targi. :hi:

decat campina,  braila  cred  ca  iti  este  mai  la indemana... 28-29  martie
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

viorel55

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Februarie 21, 2013, 08:18:46 PM
Citat din: APIcozmin din Februarie 19, 2013, 10:55:12 PM
Da imi dau seama ca la Campina o sa fie un tarf extraordinar.
Dar nu este tarziu nici cel de la Buzau de pe 6-7 aprilie.
Este bine ca este pana in culesul de salcam ca sa imi pot achizitiona rame si faguri.
Si in viitor sper sa fiu prezent la mai multe targi. :hi:

decat campina,  braila  cred  ca  iti  este  mai  la indemana... 28-29  martie.

S-ar putea ca omului sa-i placa sa vina la Campina.... Nu face o promovare agresiva ca ...dragoste cu sila....
  Noi nu am cautat sa schimbam traseul nimanui...

Nea Costica din Buzau

Felicitari sincere organizatorilor  =D>  :hi:

Regret ca nu am participat, dar e greu cand esti acasa cu 75%, e o vorba ,, razi ca proasta-n targ, cand n-are ce vinde si bani de cumparat''  =)) =))
Sanatosi sa fim  :hi:


Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!