STUPUL LAYENS CU 12 RAME SI MAGAZIE-mai multe magazii...

Creat de gaby de apit, August 23, 2009, 05:43:00 PM

« precedentul - următorul »

gaby de apit

LAYENS CU MAGAZIE DADANT 1/2.
Stupul layens este perfect pentru orce stupar,se lucreaza f.usor cu acest stup,am observat ca se potriveste perfect magazia de dadant cu 10 rame,doar ca se aseaza invers,cum se mai spune in pat cald.Daca cuiva i-a venit o asemenea idee mi-ar face placere sa promovam asemenea model de stup,mai ales ca eu sunt incapatinata si nu vreau sa renunt la stupul layens.
Eu sunt incepator,dar ambitioasa,stiu sigur de la bunicul meu ca stupii layens ierneaza mult mai bine,si primavara se dezvolta mai repede. ASTEPT ADEPTI!

filip

Esti incapatanata dar o sa dai cu capul de multe.
E bine sa inveti din greseala altora,iar cand faci aceiasi greseala de doua ori in viata deja e prea mult. :hi:
"Eu sunt incepator,dar ambitioasa,"
Nu prea suna bine,INCEPATOR nu-i egal cu INCEPATOARE,dar ambitioasa
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

bucovineanu

Cine ghiceste primul, cine e de fapt "misterioasa apicultoare"?

gaby de apit

In general apicultor se intelege,atat la feminin cat si la masculin,nu stiu de ce schimbati subiectul,asa sunt barbatii,doar cu gandul la femei,chiar daca lucreaza cu stupii.La un curs de apicultura am auzit cuvantul acesta:sad:apicultor cu experienta, desi era femeie) nici nu suna bune apicultoare.Nu am nici un interes sa va schimb credinta,credeti ce vreti,eu nu ma supar pe colegi.

pistol28

Cine ghiceste primul, cine e de fapt "misterioasa apicultoare"?
tipa ed ybag (citit invers)
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi


gaby de apit

Dintre colegii apicultori sunt care nu au respect,vreau doar sa stiti ca eu sunt in realitate femeie,si nu jignesc pe nimeni.Domnule pistol28 adica- 82lotsip,ce e c u astea?Astea sunt indrumari in apicultura,nu?Orcum o sa demonstrez ce ambitie am si ce pot sa fac.o sa pozez si stupii mei desi nu in asta sta planul meu.

gaby de apit

Citat din: filipEsti incapatanata dar o sa dai cu capul de multe.
E bine sa inveti din greseala altora,iar cand faci aceiasi greseala de doua ori in viata deja e prea mult. :hi:
"Eu sunt incepator,dar ambitioasa,"
Nu prea suna bine,INCEPATOR nu-i egal cu INCEPATOARE,dar ambitioasa
Stiu domnule Filip,viata asa este cu obstacole,dar aici se poate face ce mi-am propus,aveti aici un cunoscut,cand i-am zis ca sunt din Arad mi-a zis ca va cunoaste,acest om detine 600 de stupi,are o mare tehnica de lucru,acum la oprit ca sa mai posteze pe forumul stuparitul,din cauza ca leptopul meu merge pe baza de wireless fiind aproape de cladirea dansului,m-a oprit si pe mine si pe fiul dansului,tare as dori sa vad o asa ordine la aceesti oameni care au sub control vezi doamne acest forum stuparitul,asa cum are acest om.Orcum important este sa am succese nu sa fiu neaparat pe forum.
Exista si -femeie APICULTOR
            -femeie DIRECTOR
            -femeie MINISTRU
    DECI ESTE CORECT SPUS ASA

D006

Si de Layens cand mai vorbim ?
  Poate are timp Teinegru64 si ne povesteste cum au mers anul acesta stupii trecuti pe Layens.
PC. Domnule Ionita daca aveti ceva cu careva oameni de pe forumuri rafuiti-va in troaca dumneavoastra ( gainaritul ) nu mai veniti aici sa ne deranjati linistea si atmosfera frumoasa care sa infiripat in ultimul timp, poate aveti treaba si noi va retinem...

gaby de apit

PENTRU Cristian IONITA........................
Da stimate domn,eu nu am precizat unde am stupii,nici nu am fost intrebata, eu sunt din Arad,acum sunt in Spania dupa 15 sep in Franta la APIMONDIA,pe urma in Romania unde putem sa ne intilnim sa ne vedem fata in fata,in ce priveste cap,eu nu am spus ca nu ai cap,dar tine-TI capul pe umar stimate domn,in ce priveste judecata,nu e frumos sa judeci pe altii,in ce priveste postere pe forum,nu am vazut nicaieri restrictii,despre domnul milu56 ce pot sa spun a-ti putea lua lectii de la dansul este si un om cu suflet si priceput in multe,personal am toata stima pt.dansul,ori pt.dumneata ce as putea sa am?Ai venit cu un salut nu prea politicos,si m-ai oprit de pe forum pe nedrept,daca vrei sa ne intalnim,putem sa ne vedem la APIMONDIA vezi nr.meu de telefon:+34642279909

gaby de apit

Multumesc domnule Dragos! Am o mare placere a vorbesc cu dumneavoastra:stupul layens are caracteristicile lui,se dezvolta mai rapid,un stup slab se poate salva mai usor,abia astept sa demonstrez la unii care nu pot sa creada ca ar fi posibil asa un pas in apicultura de la 10 la 100 intrun sezon,am avantaj si ca lucrez cu stupul layens.

balanescuadrian

ptr gaby de apit...sa fiti sanatoasa..sanatos.... chiar credeam a este cineva interesat, din pacate nu pot spune decat ca ai ajuns sa DEZAMAGITI !!!!!!!!!!
e posibil sa fiti cu totii intr-o familie (sau intr-un grup pe acelasi calculator) si sa puneti fiecare intrebari ca sa vedeti unde ajungeti.... (daca este asa ati procedat URAT)....
cand veniti in Romania dati un semn de viata poate vedem  si stupii si ce vreti sa faceti, ce logistica aveti, cred ca pana acum ati vorbit IPOTETIC SI NU AVETI NICI MACAR CEI 10 STUPI SI NICI IDEE CE REPREZINTA APICULTIRA!!!
..pana atunci .... N-ARE SENS!!
PERSONAL IMI PARE RAU DE TIMPUL PIERDUT RASPUNZANDU-VA ....sanatate!!!
ptr dl milu... ati preluat postarea mea in care ziceam ca as face roii pe 2 rame, vazand ca nimeni nu a acomentat ati preluat ideea sa vedeti ce iese si ce se spune despre acest lucru pe stuparitul... la fel cum ati preluat filmulete de pe site-ul  lui freecristian "apicultor..." si ati postat aici ... spunanad ca procedati la fel... ati promis imagini cu stupii etc..etc...
ati procedat URAT!!!
incercati sa ne convingeti sa folosim cutia pe 12 rame ....sa vedeti cum merge ..totul este o speculatie.... postati filme cu scheme dar cu stupii nu !!
ati atras atentia suficient de mult asupra dumneavoastra... e timpul sa va opriti
ma veti convinge cand va voi vedea efectiv lucrand in stupi pana atunci va consider un  fantezist , care se vrea apicultor si care acceseaza tot felul de fonduri in imaginatie (eu am studiat toate tipurile de fonduri si chiar ma intrebam ce mi-a scapat, cum puteti accesa dv masura "XXX" cu 20 de stupi...!!!!!!!!!!!!
ALOOOOOOOOOOOOOO DOMNU .....TREZITI-VA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mai si gandim pe aici!!!!!!!!!!!
:nono:  :nono:  :nono:   :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
PS: nea janese....iar m-am enervat (parca te vad iar razand de mine!!)

milu56

Citat din: balanescuadrianptr gaby de apit...sa fiti sanatoasa..sanatos.... chiar credeam a este cineva interesat, din pacate nu pot spune decat ca ai ajuns sa DEZAMAGITI !!!!!!!!!!
e posibil sa fiti cu totii intr-o familie (sau intr-un grup pe acelasi calculator) si sa puneti fiecare intrebari ca sa vedeti unde ajungeti.... (daca este asa ati procedat URAT)....
cand veniti in Romania dati un semn de viata poate vedem  si stupii si ce vreti sa faceti, ce logistica aveti, cred ca pana acum ati vorbit IPOTETIC SI NU AVETI NICI MACAR CEI 10 STUPI SI NICI IDEE CE REPREZINTA APICULTIRA!!!
..pana atunci .... N-ARE SENS!!
PERSONAL IMI PARE RAU DE TIMPUL PIERDUT RASPUNZANDU-VA ....sanatate!!!
ptr dl milu... ati preluat postarea mea in care ziceam ca as face roii pe 2 rame, vazand ca nimeni nu a acomentat ati preluat ideea sa vedeti ce iese si ce se spune despre acest lucru pe stuparitul... la fel cum ati preluat filmulete de pe site-ul  lui freecristian "apicultor..." si ati postat aici ... spunanad ca procedati la fel... ati promis imagini cu stupii etc..etc...
ati procedat URAT!!!
incercati sa ne convingeti sa folosim cutia pe 12 rame ....sa vedeti cum merge ..totul este o speculatie.... postati filme cu scheme dar cu stupii nu !!
ati atras atentia suficient de mult asupra dumneavoastra... e timpul sa va opriti
ma veti convinge cand va voi vedea efectiv lucrand in stupi pana atunci va consider un  fantezist , care se vrea apicultor si care acceseaza tot felul de fonduri in imaginatie (eu am studiat toate tipurile de fonduri si chiar ma intrebam ce mi-a scapat, cum puteti accesa dv masura "XXX" cu 20 de stupi...!!!!!!!!!!!!
ALOOOOOOOOOOOOOO DOMNU .....TREZITI-VA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mai si gandim pe aici!!!!!!!!!!!
:nono:  :nono:  :nono:   :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
PS: nea janese....iar m-am enervat (parca te vad iar razand de mine!!)
Cel putin nu i-mi permit sa jignesc pe nimeni,cine vrea sa gandeasca nui opresc,o sa postez un film cu toata activitatea mea de aici,nu la cerere,asa ca sa vada cei carora le place stuparitul cu pasiune.nu merita sa ma supar pe acei care ma jignesc,in plus le multumesc probabil ca nu stiu mai mult.
            -STUPUL MEU PREFERAT NU E DOAR O CUTIE PE 12 RAME(STUP COMPLECT)-personal i-ti doresc succes in ce priveste apicultura.

balanescuadrian

va astept la depunerea dosarului pentru subventie  :hi:   :rotfl:
ati jignit primul cand ne-ati facut oligofreni pe cei care am depus dosar de subventie pentru bani putini si nu ptr cei multi cum o veti face dv!
nea janese...fii atent ca iar m-am enervat ...sa nu razi de mine :rotfl:  :rotfl:

AndreiRN

Citat din: gaby de apit
1. vreau doar sa stiti ca eu sunt in realitate femeie,
2. Orcum o sa demonstrez ce ambitie am si ce pot sa fac.o sa pozez si stupii mei desi nu in asta sta planul meu.
1. Aveti dovezi?
2. Cati stupi aveti pe balcon?