Alegeri ACA

Creat de soripan, Ianuarie 07, 2009, 06:39:07 PM

« precedentul - următorul »

ALBINUTA

Dar pe ce motive i-a scos pe aia doi?

D006

de varsta tata , de varsta ,  ce sa-i faci presedintele Romaniei sau SUA poti fi la orice varsta dar la ACA  NUUU aici e cu dichis , MAFIE = OMERTA.

D006

Va-ti intrebat vreo data cine voteaza pe presedintele ACA ? Va-ti intrebat vre-o daca ce ar fi insemnat ca toti membri ACA sa-si vanda mierea in comun ? V-ati pus intrebarea unde ar fi fost ACA daca era condusa de oameni competenti .
Duminica va invit la Buzau la adunarea generala !

D006

Sunt filiale ACA in Romania care mai au doar cativa membri cotizanti din cauza directorilor din teritoriu , considerati ca este normal ca aceste filiale care oricum nu mai reprezinta pe nimeni sa mai aiba drept de vot la alegerea presedintelui ACA pe romania ?
  Cum putem verifica legitimitatea delegatilor din teritoriu care vin sa voteze la Bucuresti ?
  Prin statut directorii de srl sunt si vicepresedinti de filiala aca , in mod normal un membru aca daca un an nu plateste cotizatia nu mai este membru aca , este normal ca aceste lacuste care nu-si platesc cotizatia (nu toti) sa mai fie vicepresedinti ? dupa ce ca spoliaza aca de o groaza de bani  nici macar nu au cativa lei sa-si plateasca cotizatia  - ce nerusinare !!!

D006

Pana acum pentru presedentia ACA Romania sunt depuse 8 candidaturi , va iesi frumos.
Cred ca noi membri de rand ar fi bine sa mergem la Bucale cand vor fi alegerile si sa vedem si noi cum se alege un presedinte.

D006

Sunt 9 daca doriti pot posta cine sunt

D006

Citat din: dragos2006Pana acum pentru presedentia ACA Romania sunt depuse 8 candidaturi , va iesi frumos.
Cred ca noi membri de rand ar fi bine sa mergem la Bucale cand vor fi alegerile si sa vedem si noi cum se alege un presedinte.
Daca veniti la Bucale nu aveti acces in sala de sedinta deoarece fiecare judet are  delegati ptr. alegerea presedintelui .Ar fi fost bine ca la alegerea presedintilor de filiale sa ii cunoastem pe cei care participa la alegerile pe tara ptr. a mandata delegatii pe cine sa voteze.Asa...... ce-o iesi!!!!!!!!!!!

D006

Citat din: igtSunt 9 daca doriti pot posta cine sunt
Va rog,care sunt cei 9.??????????????

D006

Lista candidatilor (sursa sigura)
1. Dr. ing. Popescu Ion - presedinte Filiala Bucuresti
2. Dr. ing. Chirila Arelia - cercetator gr. II, presedintele Asociatiei Crescatorilor de Albine din Romania - Filiala judeteana Tulcea
3. Dr. ing. Magdici Maria - cercetator gr. II, presedinte Filiala ACA Iasi
4. Dr. ing. Siceanu Adrian - cercetator gr. II, S.C. ICDA SA Bucuresti
5. Dr. biochimist Mateescu Cristina - cercetator gr. II S.C. ICDA SA Bucuresti
6. Malan Radu - presedinte Filiala ACA Salaj
7. Dr. ing. Moraru Petru -director general S.C. ICDA SA Buc.
8. D-l Fetea                  - director S.C. APICOLA SRL Bihor
9. Ing. Rosu Laurentiu - director S.C. APICOLA SRL Bucuresti
"Dumnezeu sa ne apere si sa ne ajute" a zis cineva

ALBINUTA

mai sus cica mai sunt doar 6..

ALBINUTA


soripan

Un articol de kko si o revista de doi bani, asta e REVISTA PE FEBRUARIE. IN LOC SA FIM INFORMATI CU CEI CE SUNT INSCRISI PENTRU PRESEDENTIA ACA, "stimabilul" MORAR ne aminteste cum am ajuns apicultori. Eu unul, care am ajuns apicultor din "FESTELE DESTINULUI", ii  dau SIKTIR lui Morar pentru articol!
Au fost, raman si vor fi MAGARI!  Nu se sufla o vorba de banii europeni care pot fi accesati de apicultori. Nu fac referire la acest subiect nici macar ca titlu informativ acum cand la judete, la CONSULTANTA sau la FEADERE, NU MAI AI LOC DE STUPARI!!!!!!!!!!!! Si bine fac.  Numai ca REVISTA PULII nu zice nimic.
Daca-l intalnesc pe magarul de Morar la Campina, la Targ, il scuip in ochi.

soripan

Doctorul de la Avrig, poate ne spui si noua cum a decurs sedinta de la Sibiu!!
Suntem curiosi ce a iesit.

D006

Citat din: Stef
Citat din: dragos2006Pana acum pentru presedentia ACA Romania sunt depuse 8 candidaturi , va iesi frumos.
Cred ca noi membri de rand ar fi bine sa mergem la Bucale cand vor fi alegerile si sa vedem si noi cum se alege un presedinte.
Daca veniti la Bucale nu aveti acces in sala de sedinta deoarece fiecare judet are  delegati ptr. alegerea presedintelui .Ar fi fost bine ca la alegerea presedintilor de filiale sa ii cunoastem pe cei care participa la alegerile pe tara ptr. a mandata delegatii pe cine sa voteze.Asa...... ce-o iesi!!!!!!!!!!!
Eu sunt membru cotizant si am dreptul sa fiu observator la alegeri ! daca mafiotii au ceva de ascuns nu ne vor lasa si pe noi membri de rand sa vedem  cum se alege presedintele , si la parlamentul Romaniei ai voie sa participi la sedinte , cele de la ACA nu sunt secrete ! trebuie sa venim cat mai multi pt. a reusi sa scoatem asociatia din mana mafiei.

D006

Fratilor , pe ei !  trebuie sa scapam de mafie !