Concurs cu premiu

Creat de dragos2006, Februarie 02, 2008, 04:29:07 PM

« precedentul - următorul »

D006

Laleaua de la avatarul meu face parte din grupa Parrot,are talia normala,infloreste in sezonul semitimpuriu(mijlocul primaverii).
  Intrebare:Ce nume are laleaua?
  Premiu:In toamna 10 bulbi din soiuri diferite
Nota.Daca intr-o saptamana nu stie nimeni voi da un indiciu dar premiul se injumatateste.
succes

D006

Tinere f_c vaslui,
Am sa incerc eu un raspuns poate inmemoria unui florar mare al Aradului, tatal uni coleg de munca care in serile reci de iarna linga soba din sera primitiva vorbea de frumusete florii si care obisnuia sa spuna tinind in mina o floare"floarea ne insoteste in viata de la nastere pina la moarte. Ia parte ca un prieten credincios la toate evenimentele vietii noastre."Cred,spun cred ,ca este Parrot Tulip -TJohnston.Daca gresesc te rog sa ma ierti sint mai mult de 30 de ani de atunci.
Cu stima
PS. Inginerul, beat nu sint dar cind am inceput sa postez era un Parrot de culoare rosie si acum e alba,dar la asta nu ma mai bag. Sa fie White Parrot?

PricopArthur

Black Parrot, dar daca e bine, nu am nici un merit. M-am uitat pe google.
Miere multă şi inimă curată!

ni_nacu

Cred ca voi avea bulbii !!!!
Raspuns =  105

D006

Citat din: fc_vasluiLaleaua de la avatarul meu face parte din grupa Parrot,are talia normala,infloreste in sezonul semitimpuriu(mijlocul primaverii).
  Intrebare:Ce nume are laleaua?
  Premiu:In toamna 10 bulbi din soiuri diferite
Nota.Daca intr-o saptamana nu stie nimeni voi da un indiciu dar premiul se injumatateste.
succes

D006

Citat din: PricopArthurBlack Parrot, dar daca e bine, nu am nici un merit. M-am uitat pe google.
Black Parrot este de culoare purpurie,inaltime normala,si infloreste tarziu in primavara.Sorry.

D006

Citat din: drone1952Tinere f_c vaslui,
Am sa incerc eu un raspuns poate inmemoria unui florar mare al Aradului, tatal uni coleg de munca care in serile reci de iarna linga soba din sera primitiva vorbea de frumusete florii si care obisnuia sa spuna tinind in mina o floare"floarea ne insoteste in viata de la nastere pina la moarte. Ia parte ca un prieten credincios la toate evenimentele vietii noastre."Cred,spun cred ,ca este Parrot Tulip -TJohnston.Daca gresesc te rog sa ma ierti sint mai mult de 30 de ani de atunci.
Cu stima
PS. Inginerul, beat nu sint dar cind am inceput sa postez era un Parrot de culoare rosie si acum e alba,dar la asta nu ma mai bag. Sa fie White Parrot?
Din pacate raspuns gresit.Sorry.

gore

Este soiul Tulipa turkestanica.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

D006

Citat din: goreEste soiul Tulipa turkestanica.
Total gresit.Laleaua indicata de dvs.face parte din grupa:Miscellaneous.Intradevar este alba.Are talia scurta si infloreste timpuriu.Sorry.