Unde gasesc magazine apicole in Oradea?

Creat de xxxArionxxx, Ianuarie 24, 2013, 12:22:30 PM

« precedentul - următorul »

xxxArionxxx

nu am gasit prea multe informatii pe net despre magazine apicole in Oradea
decat cel al ACA (Bd.Magheru, nr.M9,)care este mai mult farmacie naturista :)

daca stiti si alte magazine va rog sa ma ajutati

Miere Sorin

Date de contact Botos Nicolae- Helia Apifarm Intreprindere Familiala
Adresa:   Str. Velenta 5 Oradea
Localitate:   Oradea
Judetul:   Bihor
Telefon:   0740776884

dan motu

nu sunt din Oradea dar am vazut un magazin undeva spre spitalul judetean pe partea stanga daca imi amintesc bine

Marius-ursulakhe

Eu am intales de la un vecin care sta in oradea ca este un magazin in zona nufarul in apropiere de lotus dar pe partea cealalta de drum daca am intales eu bine unde sunt preturi bune mai mici cu mult fata de la ACA

emilavram

Aca Oradea are depozitul in spate la farmacia de pe magherul .
E drept preturile sunt piperate la ei nu prea merita sa cumperi de acolo .

Marius-ursulakhe

de la aca anul trecut am luat 1kg seminta facelia la 24 lei si in alte parti am intales ca era si la 18 lei
pe magheru cu a zis si colegul mergi in spate intre blecuri si in partea dreapta scrie asociatia crescatorilor de albine si pe usa de langa ia este magazinul

mircea oradea

Exista magayinul domnului boitos linga moara seleus in velenta,o cladire verde chiar linga peta daca stii,doar ca tre sa stii ce sa ceri,vinyatoarea este paralela complet,preturi cu ceva mai mici ca si la ACA intadevar,dar spar ca anul acesta o sa apuc sa deschid si eu un magazin !

Marius-ursulakhe

mircea oradea doamne ajuta sa deschizi si poate unul si in beius si daca este cu program de 3 ori pe saptamana sa ne tii la curent  :hi:

xxxArionxxx

 :thanks:
Multumesc de adrese o sa le testez :) si daca nu uit le confirm

raman dator cu  :beer: :coffee:  :)


xxxArionxxx

Citat din: emilavram din Ianuarie 24, 2013, 07:34:38 PM
Aca Oradea are depozitul in spate la farmacia de pe magherul .
E drept preturile sunt piperate la ei nu prea merita sa cumperi de acolo .
confirm am fost am vazut nu mi-a cam placut  nici preturi nici atmosfera :) :roll:

Citat din: Miere Sorin din Ianuarie 24, 2013, 12:55:14 PM
Date de contact Botos Nicolae- Helia Apifarm Intreprindere Familiala
Adresa:   Str. Velenta 5 Oradea
Localitate:   Oradea
Judetul:   Bihor
Telefon:   0740776884

confirm  am fost am vazut  cam slabut inventarul si preturi in crestere ex plasa expandata al. de la 40/sul la 45 :)

asteptam mai multi stupari in bihor poate asa vor mai scade si preturile da stai uitam ca-s in Romania la noi cresc oricum si oricand :) numai salariile scad :)

alte magazine nu am gasit dar o sa mai caut cine stie :)
:hi:

Marius-ursulakhe

daca poti asteapta si tu targurile apicole de la cuj cel mai apropiat si dupa aia faget iar in toamna octombrie valea lui mihai  :yes: acolo sper ca vor fi preturi cat de cat mai mici

xxxArionxxx

pentru stupina mea mica nu merita consumu de benzol :) mai departe de Oradea (60 ron ma costa:(), deci daca pun adaos la ce mai cumpar  nu ies socotelile nici cum ce sa-i faci '' Famelie mare, renumeratie mica dupa buget'' :)

oi astepta sa vina la Beius(la farmacia veterinara din centru) mai multe unelte apicole ca daca e cerere sigur vin ...


Marius-ursulakhe

xxxArionxxx stai linistit ca nici eu nu prea imi permit mare lucru cel putin acuma iarna cand bugetul este mic numai ca am incercat si eu sa iti dau o idee iar la targuri cel putin acuma in cluj sau in faget si io ma duc sa belesc ochi ca transportul imi este gratuit

xxxArionxxx

bine de tine  :) asa sa tot mergi pe la targuri in toata tara :)

Kiwi Bee

Uneori se merita laut in considerare sa cumperi online daca este vorba de cantitate mica.

Spre exemplu in NZ sint 2 magazine apicole mari care au de toate de la A la Z. Ele se afla la 1069km una de alta. Magazinele mai mici au doar 2-3 lucruri si alea sint mai scumpe decit la magazinele cele mari.
Am avut un caz cind mia trebuit doar un piking pt transvazare si mi sa rentat sal comand de la cel de la peste 1100km distanta(celalalt doar la 70km nu avea model ieftin si un model scump era mai scump decit cel ieftin plus transport).

Un alt exempplu bun....zic eu:
-odata a venit cineva sami cumpere din stupi de la o distanta de peste 320km si a venit cu 2-3 prieteni.Numai la unul ia trebuit stupi dar la toti lea trebuit materiale apicole(lazi, rame, foitze de ceara,etc) asa ca au facut un ocol si pe la unul din magazinele apicole si siau impartit banii de benzina(au venit cu "ARO cu platou" + o rermorca si lea fost de ajuns - ei, nu era ARO dar asa intelegeti la ce fel de vehicol ma refer).

Apropo, doar intreb ca nu stiu preturile, dar nu se merita sa mergi la un tirg cu trenul si cumperi cit poti cara?