subventia la motorina

Creat de dragos2006, Decembrie 22, 2011, 08:16:44 PM

« precedentul - următorul »

Adrian.B.

Citat din: Dismas din Februarie 14, 2015, 12:04:41 AM
Dati-ne un sfat!Nu e vb numai de bani dar te irită incompetenţa, nu trăim în aceeaşi ţară?
Eu am spus de o saptamana ca nu se mai accepta dosare. Mi-au zis de la apia ca nu fac pastoral iarna si gata. Dragos a fost mai destept si ne-a explicat ekl cum se face ,dar fara sa stie de noile reglementari. Si las-o mai moale cu abuzul in serviciu.

romikele

Nu exista astfel de noi reglementari. Daca va place sa va lasati prostiti, e treaba voastra.
In apicultura nu se consuma motorina doar la pastoral, asta trebuie sa le explicati idiotilor care nu primesc dosare.

D006

  Cu multi ani in urma sotia mea a fost cu un dosar la FADR , doamna de acolo pe un ton ridicat ii spune ca dosarul nu este bun si nu il poate primi !? atunci i-am spus foarte simplu : va rog frumos sa-mi comunicati in scris sub semnatura privata exact ce ati scos pe gura pt. ca maine merg la parchet pentru a depune o plangere penala. Minune, a doua zi dosarul a fost primit si culmea eligibil .Asa că voi procedati cum vreti, va place sa va lasati calcati in picioare e fix problema voastra.
  Daca stau sa caut prin arhiva personala gasesc raspunsuri la plangeri depuse direct la ministru agriculturii. Eu ma consider un cetatean al aceste tari platitor de impozite si vreau sa fiu tratat ca atare.

Adrian.B.

Citat din: romikele din Februarie 14, 2015, 12:53:10 PM
Nu exista astfel de noi reglementari. Daca va place sa va lasati prostiti, e treaba voastra.
In apicultura nu se consuma motorina doar la pastoral, asta trebuie sa le explicati idiotilor care nu primesc dosare.
Dati-ne si noua informatile nea Romikele. Mie mi-au spus ca deconteaza numai pastoralul si lucrarile mecanizate, atat. Ce puteam sa mai zic?!!!

romikele

In raspunsul #74 am postat documentele oficiale de pe siteul APIA.
Cititi-le cu atentie, pentru trim. IV este inclusa apicultura.
Ce alte informatii in afara celor oficiale mai doriti?

Printati ghidul si dati cu el in capul celor ce nu vor sa respecte prevederile sale.

Iulia

Cei care v-au spus asta ori sunt prosti, ori n-au chef de batai de cap. Insa din moment ce de la guvern e hotarare, nu au cum sa treaca peste. Mergeti peste ei, luati-i de ceafa si bagati-i cu nasul in ghid, caci clar n-au auzit de el.

D006

Iulia mai repeta odata postarea !

Iulia


romikele


Iulia

Sa scriu si cu majuscule? :))))))  :rotfl:

D006


Dismas

Am mai făcut o întrebare astăzi la un ,,amic,, și mi-a zis ca trebuie sa depunem o situație centralizatoare cu cantitatea de motorina utilizata dar defalcata pe lucrari! La fel ați depus și d-voastra la Buzău? Ăsta ar cam fi cauza pentru care ei nu ne primesc dosarele! Ca nu am făcut pastoral în perioada respectiva! Da, știu ca nu numai în pastoral se consuma motorina! România mea! Luni mergem din nou !!AȚI DEPUS ASEMENEA SITUAȚIE DEFALCATA?

Iulia

Pai ce lucrari poti sa faci in apicultura?! Eventual luat si dus stupii in pastoral, dus miere la centru, intors de la centru, pazit stupii, mutat stupii in alta parte si venit acasa, cand nu mai e de cules. Ce altceva poti sa mai faci? Ca doar nu ii teleportezi. :)))

Adrian.B.

Cei de la apia au spus ca se deconteaza doar PASTORALUL SI LUCRARILE MECANIZATE. ATAT. Ce nu e clar?!! Ce lucrari putem spune noi apicultorii ca am efectuat cu motorina daca nu se deconteaza paza ,drumurile la stupina etc,etc. Spune-ti cu subiect si predicat.

romikele

#89
Unde scrie, in care lege, hotarare de guvern sau alt act legislativ ca se deconteaza doar pastoralul?
De ce APIA a inclus in ghid apicultura pentru trim. IV?
Nu va lasati dusi de nas de niste nenorociti care au interesul sa elimine pe toti cei care nu le dau spaga!
Cereti sa vi se arate exact temeiul legal si puneti-i sa va dea scris, cu semnatura si nr. de inregistrare...