CALENDAR - evenimente şi sărbători.

Creat de romikele, Iulie 05, 2010, 06:56:56 AM

« precedentul - următorul »

prisecarul

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

orbanstefan64


gheco

La multi ani !
Sanatate si implinirea tuturor dorintelor.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

tassevasi

 La multi ani cu bucurie ,sanatate multa sa fie  ! :hi: :hi:

Florin-braileanul (FlorinI)

FREDY.... sa traiesti multi ani..
alaturi de Apiardeal
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

stupar


pharaonu75

Astazi este ziua lui Andrei D!
La multi ani, iarna usoara si multe albine in primavara! :hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

prisecarul

la multi ani, sanatate  si multe bucurii!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

orbanstefan64


Adrian Roman

LA MULTI ANI!!! Sanatate, ca-i mai buna decat toate !!! :hi: :hi: :hi:

Florin_Dan


Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 26, 2010, 09:08:48 AM
Astazi este ziua lui Andrei D!
La multi ani, iarna usoara si multe albine in primavara! :hi: :hi:

la multi ani...
dar ce frumos era daca faraonul spunea: azi e ziua lui userului: Andrei D, pe numele lui: xxxx yyyy, din : wwwww, ce are aaa stupi

adeica sa ne stim si noi ce si cum asa mai moca fara sa stam sa alergam dupa informatii

faraoane ia fa tu un post de prezentare si fiecare sa spuan pe scurt ce are de spus despre el:

obligatoriu:
user (pseudonim)
nume real
varsta
oras de domiciliu
profesia
numar stupi
locatie vatra stupi
face sau nu pastoral

optional:
stare civila
copii
hoby-uri extra apicultura
orice vrea sa mai stim despre el

cred ca e in interesul multora, mai ales in ajutorul celor incepatori si nou intrati pe forum
nu contest ca cei vechi va cunoasteti si va stiti cu bune si rele, dar dorim si noi sa va cunoastem
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Exact despre asa ceva discutam cu Romikele, pentru a gasi o modalitate de a afisa localitatea/varsta sub avatarul fiecaruia!
Insa mai este o problema... nu poti obliga pe nimeni sa-si completeza aceste date la profil... suna a dictatura!
Chiarr daca se va rezolva cu posibilitatea afisarii datelor sub poza de le avatar, tot bunul simt si respectul fata de ceilalti va fi cel care va putea determina membrii sa-si completeze datele la care faci referire!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 26, 2010, 05:52:35 PM
Insa mai este o problema... nu poti obliga pe nimeni sa-si completeza aceste date la profil... suna a dictatura!
Chiarr daca se va rezolva cu posibilitatea afisarii datelor sub poza de le avatar, tot bunul simt si respectul fata de ceilalti va fi cel care va putea determina membrii sa-si completeze datele la care faci referire!

e o chestie de bun simt dupa cum spui, dar...
daca eu vad ca scrie cineva care nu isi declina datele minime... nu raspund
e cea mai tare "amenda"

referitor la bun simt....
vreau sa va povestesc un fapt real, facut de mine
lucram la o societate comerciala care avea la intrarea in sediu, cca 12 trepte de urcat
dupa aceste trepte, o usa mare cu geam transparent, tip oglinda, (se vedea bine din interior)
in fiecare toamna-iarna in sediu mizerie, apa, noroi, desi... era un ditamai covorul stergar inainte de treptele cu pricina
treptele erau in interiorul cladirii, dupa usa de la intrarea principala
pana cand... am facut un afis , lipit pe a 10-a treapta (sa dai cu ochii in el)
"doar cei cu bun simt se sterg pe picioare, restul urca..."
vreti sa va spun ca TOTI se stergeau?
cei ce intrau din prima pana la jumatea scarilor.. citeau, zambeau, priveau in jur sa nu fie vazuti, se intorceau la stergar, se stergeau si urcau calmi, ca si cand asa au facut de la inceput
radeam cu colegii de dupa usa oglinda, ne ne tavaleam
niciodata nu am spus ca vedeam, dar.... am avut sediu curat cu un simplu afis

deci stimati si iubiti apicultori, doar cei cu bun simt si care vor sa fie respectati, oferind respect celorlalti, vor completa datele restul... se vor face ca nu au citit

exact ca in bancul:
de cate feluri sunt barbatii?
de 2:
unii care dau limbi
si altii care nu recunosc

de cate feluri sunt stuparii?
unii care vor completa datele
si restul care "nu au citit ca trebuie"  :wink2:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Astazi este ziua lui dinicu_geo!
La multi ani si sa ne vedem sanatosi la Targul Apicol de la Campina!
:hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube