Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: jonny_it din Noiembrie 21, 2011, 04:21:06 PM
Citat din: dragos2006 din Noiembrie 21, 2011, 01:58:53 PM
   Toate fiintele de pe Pamant sunt creatia Domnului asa ca trebuie sa traiasca toate . Daca ai pe langa stupina un caine , o pisica se stabileste un echilibru natural benefic pentru biosfera . Acum daca soariceii imi mananca intr-o iarna 5 faguri , saracesc eu din asta ?

Nu, problema este cand intra printr-un loc si pot iesi prin 20.  :)

Daca se vrea o autorizatie de la DSV nu prea au ce cauta soarecii deoarece ei pot merge(bineinteles pot face si alte lucruri) pe rame sau recipiente/utilaje care ajung in contact cu mierea.

Parerea mea

                                                           

pharaonu75

Citat din: CRISTI M din Noiembrie 20, 2011, 09:42:59 PM
Am terminat si eu o camera , pentru toate :bzz: :bzz: :bzz:

Daca te da doamna afara din casa, ai unde sa te adapostesti! =)) =)) =))
Sau daca junioara iti preda ceva lectii de cafteala! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

    Junioara lui va deveni  nora mea asa ca  stupina se va numi  Gavrila  !!!!    :)  : sampanie:

pharaonu75

Dar de ce crezi ca este imposibil ca baiatul tau sa se numeasca George Manolache dupa casatorie??? =)) :rotfl: =))
Iar stupina sa ramana cu aceeasi denumire???
Cristi, ai grija cum o instruiesti pe domnisoara, ca sa ii faca in ciuda lui Dragos! :wink2: :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bee_lover

Sa nu uitam de prenuptial!  =))

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 21, 2011, 09:03:09 PM
                                                           


Daca gandesti asa(eu cred ca nu) poti ramane fara clienti.

:hi:

D006

   Copii dezvoltati-va simtul umorului ca altfel imbatraniti repede !!! Am observat  in tara romaneasca ca noi regatenii avem un simt al umorului cu mult mai dezvoltat fata de ardeleni care imediat pun botul daca spui un banc in viteza si ei nu au timp sa se prinda de poanta !  :lol:

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 23, 2011, 04:21:11 PM
   Copii dezvoltati-va simtul umorului ca altfel imbatraniti repede !!! Am observat  in tara romaneasca ca noi regatenii avem un simt al umorului cu mult mai dezvoltat fata de ardeleni care imediat pun botul daca spui un banc in viteza si ei nu au timp sa se prinda de poanta !  :lol:

Sau poate sunt suficient de inteligenti incat sa nu rada la orice prostie(care pentru regateni e o gluma foarte buna).  :)

.. un moldovean de prin Ardeal   :hi:

D006

   Poate intri in gura oltenilor ca nu te mai spala nice 10 Jiuri !!  :)
  Cand un regatean se aseaza pe un scaun unde se afla un ac cu varful in sus imediat sare de cur in sus si injura pe toti , cand un ardelean intra cu curul intr-un ac zice doar ca " daca trebe" , trebe" .... " si ramane cu acul infipt in dos ....
 

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 23, 2011, 05:16:01 PM
   Poate intri in gura oltenilor ca nu te mai spala nice 10 Jiuri !!  :)
  Cand un regatean se aseaza pe un scaun unde se afla un ac cu varful in sus imediat sare de cur in sus si injura pe toti , cand un ardelean intra cu curul intr-un ac zice doar ca " daca trebe" , trebe" .... " si ramane cu acul infipt in dos ....


Daca nu ma spala 10 Jiuri poate ma spala Ghistrita!

(.. plecat cu ghitzalu la ghistritza  :rotfl: )


CRISTI M

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 23, 2011, 08:53:58 AM
Dar de ce crezi ca este imposibil ca baiatul tau sa se numeasca George Manolache dupa casatorie??? =)) :rotfl: =))
Iar stupina sa ramana cu aceeasi denumire???
Cristi, ai grija cum o instruiesti pe domnisoara, ca sa ii faca in ciuda lui Dragos! :wink2: :wink2:

Stie Pharaonu ceva ce nu stie Dragos !?:roll: :nod:

Ar mai fi si o alta varianta :
- Sa vanda juniorii amandoua stupinele si sa fuga cu bani in lume si sa vezi Dragosi cum o luam iar de la 0 .
Oricum , sa le dea Domnu sanatate si ganduri bune juniorilor , ca deasta au nevoie .

D006

  Va prezint doua filme la stupina lui Catalin din Amelia , reg. Umbria

                                         


                                         


  Daca aveti rabdare am aici vreo 200 de poze facute in week-end : http://gavriladragos.sunphoto.ro/Roma_2011

Toma Sergiu

Ati uitat ultima parte a 3-a            Foarte frumos domnule Dragos


Bătrânul

Deci se poate???? Deci se poate !!!!!! =D> =D> =D> :bravo:

mape 48-petru manea

se poate si in Romania---dar trebuie cate un paznic cinstit la fiecare stupina   :nod: :nod: :nod: