Nozevit

Creat de dragos2006, Octombrie 05, 2008, 10:34:39 AM

« precedentul - următorul »

D006

bee-lover ai putere sa te uiti in ochi mei  Eu zic ca si posturile dumneavoastra au fost citite de multi si multi le-au gasit interesante

balasbebe

Se poate face o legatura, daca ne-ai spune, mai mult decat un cuvant, nou, cel putin pentru majoritatea celor de pe acest forum, si nu numai.
Daca nu stim la ce se foloseste, nu vad de ce ne-ar fi interesat.
Nu am aflat asa ceva la targ, cel putin, sub aceasta denumire.
Astept ceva mai concret.

balasbebe

Dadant & Sons Beekeeping Supplies and Candles
osCommerce : M01907 NOZEVIT 500ML BOTTLE - Nozevit is an all natural feed supplement. It can be fed in syrups, patties or used in drench method
Daca iau de pe internet pot afla orice.
In romania, inca nu se mai gasi aproape nimic.
Stuparii sunt zgarciti, si nu ar da nici un leu. Prefera sa improvizeze, decat sa cheltuie.
Tot la leacuri babesti ajung.

balasbebe

Nu era mai bine, sa apara ultima postare, prima?
Cu ceea ce era prin magazine, albinele noastre, nu se putea folosii, deoarece era prea scump. In plus, continea si antibiotice, si trebuia facut tratamentul sub stricta supraveghere, sa nu contamioneze mierea. Romanii l-au scos de pe piata, dar nu au adus un inlocuitor.
  In Romania, este o mare problema privind infestatia cu nosema. Nu se ia nici o masura. Cel putin deocamdata.
  Dam in continuare, cu ceapa, usturoi si pelin.

PricopArthur

Dle Drone, ca intotdeauna ne surprinzi. Produsul Nozevit este tot un antibiotic? Puteti sa radeti, dar este prima data cand aud de el.
Extragerea propolisului am mai vazut-o tot pe acest forum. In toamna viitoare voi fi nevoit sa colectez si eu propolisul de pe plasele mele. Acum sunt pline 40 - 70 %.
Miere multă şi inimă curată!

balasbebe

Eu cred ca daca luati legatura telefonic, cu d-l Dobrescu, de la firma Eurohinig, el precis, va fi receptiv, si va serveste prompt. Au si pagina de publicitate.
Normal, ca daca nu figureaza in catalogul lor sa nu comercializeze.
La cat de amabil este dansul nimic, nu este imposibil.
Mai este o varianta, cu d-l Spasa Stoianov, si de ce nu cu D-l Sandu.
Eu mai mult nu am nici ceea mai mica idee.

PricopArthur

Citat din: drone1952Dle PricopArthur,
Ma bucur ca am gasit pe cineva care sa aiba curajul si bunul simt sa spuna  ca este prima data cind a auzit si sa-l intereseze, sa ceara informatii.Nu e mai usor asa?Ar fi interesant daca s-ar mai gasi citiva care sa accepte acest mod de a fi useri ar fi...
Trebuie sa te dezamagesc dar foarte multe despre Nosevit nu cunosc. Stiu doar  ca e o reteta Europeana( cred ca e vorba de Croatia) care este pe baza de scoarta de copac, si nu are chimicale. Folosit si de baietii din America a dat rezultate bune si a fost omologat. As dori sa folosesc il asa ca de aceea am intrebat pe forum. Zic ca mai bine taceam .Am sa incerc sa fac rost printr-un prieten din Ucraina
Cu stima
Suntem oameni, si nu le stim pe toate. E normal sa incercam. Problema noastra, in genera, e mandria, orgoliul, care nu duc niciodata la ceva bun.
Daca puteti sa cumparati Nozevit, vreau si eu pentru a trata 10 - 20 de stupi, si apoi sa fac o comparatie cu restul. Apoi om mai vedea.
Toate cele bune!
Miere multă şi inimă curată!

Angelo_de_x

Citat din: balasbebe din Octombrie 05, 2008, 11:59:01 AM
Nu era mai bine, sa apara ultima postare, prima?
Cu ceea ce era prin magazine, albinele noastre, nu se putea folosii, deoarece era prea scump. In plus, continea si antibiotice, si trebuia facut tratamentul sub stricta supraveghere, sa nu contamioneze mierea. Romanii l-au scos de pe piata, dar nu au adus un inlocuitor.
  In Romania, este o mare problema privind infestatia cu nosema. Nu se ia nici o masura. Cel putin deocamdata.
  Dam in continuare, cu ceapa, usturoi si pelin.

Extract natural de coaja de stejar, unde ati vazut dumneavoastra antibiotice in Nozevit? ))/

serban

   Folosește cineva Nozevit? Cu ce rezultate? Am văzut ca e foarte apreciat în Croația, țara producătoare.

marco68

Fii ca apa ,prietene....

dan sebastian

Da, Sunt destui care il folosesc in lipsa fumagilinei.
o alta solutie este un extract alcoolic din coaja de stejar.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.