SINDICATUL APICULTORILOR DIN ROMANIA

Creat de pharaonu75, Ianuarie 05, 2017, 08:25:59 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Pai daca nu initiaza nimeni, de unde legi noi?

romikele

Am primit de la MADR invitația de a participa luni 20.02.2017, orele 15.00, la o întâlnire, alături de alte organizații reprezentative din apicultură, la discuții cu tematica:
1. Proiectul de hotărâre a Guvernului de aprobare a Programului Național Apicol pentru perioada 2017 - 2019;
2. Propunerile de modificare a Ordinului MADR nr. 119/2011 pentru aprobarea Sistemului unitar de identificare a stupinelor și stupilor;
3. Diverse

Preconizăm ca la discuții să participe ROMAPIS și ACAR, deoarece cu toții ne dorim ce e mai bine pentru apicultura românească și apicultorii români.

tinumaftei

Succes! Sper că veți susține accesarea individuală a PNA și eliminarea acelor cooperative din "schemă"!

romikele

Primul punct a fost deja sustinut la intalnirile anterioare, desi prevad un fiasco.
Al doilea a fost sustinut doar de o parte a formelor asociative, dar nu este sustinut de alte autoritati, asa ca nu prea are viitor.

tassevasi




  Acum citeva  zile  la  ACA Pitesti  a venit si  Fetea la o sedinta  , laudindu-se  ca datorita lui   s-au obtinut  citeva lucruri  si  spunea  ca  va sustine  subventia pe stup  si are in vedere inscriptionarea mierii ( ce vine din exterior ,romaneasca , amestecuri etc).     Poate le-o  luati  dvs inainte  cu aceste propuneri .


romikele

Aceste propuneri le-am facut si noi, si ROMAPIS, doar ca unii au iesit mai repede pe media.

Ideea e sa conlucram, ca lucrurile sa intre pe un fagas normal, atat timp cat cu totii avem aceleasi idealuri, dar cu viziuni si mod de abordare diferite.

romikele


romikele

Și fuserăm și la minister.
Ne-am dus viței și ne-am întors viței adulți.....

Problemele ramân pe data viitoare, MADR-ul n-a fost pregătit cu răspunsurile pe care cu toții le așteptam.

oroles

Citat din: romikele din Februarie 21, 2017, 02:10:49 PM
Și fuserăm și la minister.
Ne-am dus viței și ne-am întors viței adulți.....

Problemele ramân pe data viitoare, MADR-ul n-a fost pregătit cu răspunsurile pe care cu toții le așteptam.
Macar voi recunoașteti! :) Cei de la cACA nu zic nimic. 
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

05.03.2017 orele 10.00, Râmnicu Sărat
Ateliere de lucru - Inseminarea instrumentală la albine
Lector/tehnician inseminare Cristian BRATU.

tinumaftei


romikele

Participantii la Festivalul Apicultorilor sau simpli vizitatori, pot veni, locatia e generoasa.... Sala Sporturilor...



undragutz

Citat din: romikele din Februarie 21, 2017, 02:10:49 PM
Și fuserăm și la minister.
Ne-am dus viței și ne-am întors viței adulți.....

Problemele ramân pe data viitoare, MADR-ul n-a fost pregătit cu răspunsurile pe care cu toții le așteptam.

La MADR v-au ascultat niste salariati, bugetari la stat.
Pentru ei, timpul trece, leafa merge.
HABAR NU AU PENTRU CE I-SI IAU SALARIILE.
Stau pe niste scaune degeaba si nici nu stiu pe ce i-si iau salariile.

romikele

Banner

romikele

Pentru că ROMAPISU nu poate dormi de grija SAR-ului, anexăm și aici "certificatul de născare"  :P