De citi ani

Creat de ioanardelean55, Decembrie 10, 2015, 08:27:39 PM

« precedentul - următorul »

ioanardelean55


  Practica  + teorie = Nr. de stupi detinuti de un stupar , nu % la % , sint si exceptii . Poti avea stupi putini dar ani multi de practica ,si invers .

sorinma

nea ioane,apicultori in varsta de sute de ani?  :P
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

1997wolf

  Practica  + teorie = Nr. de stupi detinuti de un stupar  - fals

1997wolf

Am incepput in primavara anulu 2013 cu 2 (doi) stupi si acum am 55. asta nu inseamna ca sunt apicultor.
ln 2016 pot sa fa 550 de familii, asta nu inseamna ca sunt apicultor mesrias ci un prost.
La multi ani 2016!

sorinma

Fals... nu fi asa categoric, a specificat ...cu exceptii.... Eu a-s completa : sa se socoteasca si experienta tutorelui(indrumatorului) si ca este valabila pana la un anumit punct apoi intra ajutoarele in ecuatie
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

sorinma

Citat din: 1997wolf din Decembrie 10, 2015, 09:02:47 PM
Am incepput in primavara anulu 2013 cu 2 (doi) stupi si acum am 55. asta nu inseamna ca sunt apicultor.
ln 2016 pot sa fa 550 de familii, asta nu inseamna ca sunt apicultor mesrias ci un prost.
La multi ani 2016!


D ce prost? Poate patron???"
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

ioanardelean55

 Practica  + teorie = Nr. de stupi detinuti de un stupar  - fals

  Cineva spunea asa ; ,, Inainte sa scri gindeste " , daca faceai lucrul asta nu ajungeai la o asemenea concluzie .

mape 48-petru manea

Eu cred ca fiecare apicultor detine un numar de stupi cat il tine cocoasa sau timpul disponibil

Eugen B

Probabil si zona melifera din zona, mai ales daca este stationar. Cine face pastoral este o alta poveste.
Eu nu mai vreau sa imi rup cocoasa, de asta fac totul "scheletizat"(cel putin asta vreau)