Fan Club DAN MARGARIT !

Creat de Bătrânul, Octombrie 24, 2013, 09:23:38 AM

« precedentul - următorul »

stefan1

  Nu astept scuze de la Marian. Eu cred ca nu a inteles bine ce am vrut eu sa zic in postari si s-a aprins dupa firea lui. Cred ca singur isi va da seama in timp ca nu avea motiv sa se supere. Suntem oameni rationali si trebuie sa avem o coerenta in afirmatii. El continua sa se contrazica si tot el se manie. Bunaoara el spunea referitor la videoclipurile lui DM:"Cea ce mintea ta  nu intelege este ca am inteles tot, ti-am spus ca pun in aplicatie cea ce tu nu intelegi ..." si dupa cateva minute tot el spune: "Chestia este ca e misigism (?) sa deschizi un topic in care sa prezinti ceva dar in schimb sa aburesti lumea."(adica Dan a prezentat ceva din care nu se intelege nimic, cum nu se poate vedea printr-un geam aburit).
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

marian sima

Stefan tu acolo ai facut o aluzie ,acea aluzie imi era adresata mie ,asa ca nu am de ce sa-ti cer scuze ,alta data sa nu mai faci aluzii dastea ca eu nu am facut aluzii pe seama ta.
Ba ti-am zis cand unii i-tii striga huooo si cine esti tu sa te pui in calea unui mare apicultor eu saream in ajutorul lui Stefan .
Acum Stefan ce face????????????????????????????????????????????
Asteapta ca omul sa spuna;BA AM FOST SINCER in acea afirmatie si pe urma el sa-i dea cu bata dupa ceafa.
E un gest incalificabil facut unui om care o data a intrat in mijlocul batai pentru el.

Cat referitor la Cristi ,iar nu am de ce sa-mi cer scuze ,deschide un topic cu MER pe stuparitul ii abureste pe aia pe acolo informatia o tine pentru el si pentru cativa si pe urma e cel mai sincer om.
Acest om transpune niste chestii asupra altor persoane si uitati ce zice;
Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde cristi_vidican » Astăzi, , 06:52
Ca totul să fie până la capăt, adresa de e-mail care o știam mulți nu mai este valabilă.
Am încercat să-i trimit un e-mail și mi-l trimite înapoi.
Așa că, am pierdut orice mijloc de comunicare directă.

Oameni buni ,eu am intrebat cat poate sa se dezvolte un stup cu doua matci daca unul cu o matca ajunge la 11 corpuri .
E afirmatia lui ca stupul ajunge la o dezvoltare foarte mare ,e o crima sa te intrebi cat de mare poate sa ajunga.
Nu am dat mesaj pe meil lui Dan si nici nu l-am deranjat nici o data.
Sa pui in carca altora ca unul fuge de responsabilitate e un gest urit de acea am zis cea ce am zis..

Nu ma consider vinovat cu nimic era normal sa ma apar contra unor afirmatii si sa raspund pe masura celor care au facut aceste afirmatii.

Daca considerati puteti sa ma banati ,nu ma supar eu unul insa ma consider NEVINOVAT.

stefan1

  Eu nu mai raspund, ca disputa ar continua la nesfarsit.
  Pace in lume!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Kiwi Bee

Stefan,  :bravo: in totdeauna ai incercat sa vi cu argumente(vezi acum citeva pagini). Eu nu cred sa fie lucrurile asa de complicate ci manopera face totul. Vezi poza postata de dragos unde ai a herghelie de angajati. Deci revin la punctul meu de plecare: numar mare de angajati pt 3000 stupi de productzie si numar mare de nuclee(vezi ca sint 3 feluri de nuclee).

Marian ceea ce se poate citi pe pagina 40 din cartea scanata seamana cu metoda Demaree(este doar putzin difetit) .... deci ajungi sa extragi miere din ramele tratate contra varroa, rame care au reziduri de chimicale. Ajung sa cred ca asta se dorea sa se tina in secret si nu sa aratat in filmele in cauza.
Ei bine treaba se aplica peste tot in lume cu extractzia de rame cu miere din cuib dar teoretic in mule tzari nu este etic si tot teoretic ar trebui depistat la controlul mierii. Posibil ca practica nu coincide cu teoria.

Si aici in NZ un apicultor comercial recomanda unui incepator caruia i sa blocat cuibul sa ridice ramele cu miere din cuib pt extractzie si cind alt comercial la intrebat "....pai tu ai da din mierea aceea copiilor tai?" au inceput balbaielile si neintzelegerile.