Trecerea la apicultura PROFESIONISTA-constituirea unei ferme apicole de 500 stup

Creat de edy, Ianuarie 05, 2013, 09:08:25 PM

« precedentul - următorul »

Obombo

Citat din: romikele din Ianuarie 14, 2013, 07:55:41 PMEdy a renuntat sa mai posteze in urma insultelor gratuite cu care a fost gratulat.
Pai daca ar renunta sa mai posteze si cei care au fost insultati in mod gratuit de Edy, n-ar mai scrie nimeni pe forum.

roi_ag

Edy ca si iarna trecuta te sustin !! Mergi dupa zicala "Caini latra ursu merge" nu aia de la Dinamo!
Un sfat nu intra in polemica cu iei , ignorai!!! :hi:

stefeug


stefan1

Citat din: romikele din Ianuarie 14, 2013, 07:55:41 PM
Citat din: ioanardelean55 din Ianuarie 14, 2013, 07:46:48 PM


    Ce ziceti poate continua Edy ?

Edy a renuntat sa mai posteze in urma insultelor gratuite cu care a fost gratulat.

  Imi pare rau ca a renuntat Edy. Dar el a gresit. A fost atacat sau poate doar putin criticat; dar el a considerat ca cea mai buna aparare e atacul si a aruncat in unul si altul cu afirmatii nedrepte. Se zice ca nu poti apara o cauza dreapta prin mijloace incorecte, ca iti pierzi sprijinul.
  Unii forumisti se tem sa nu cada de 'faieri', adica sa creada neconditionat ce spune Edy despre propria persoana si la urma sa se dovedeasca ca nu e asa. Dar chiar daca ar fi asa, e foarte valabil ce a spus Dragos: "un intelept poate invata ceva si de la un prost, dar un prost nu invata de la nimeni si le stie pe toate."
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Kiwi Bee

Eu unul as spune(daca conteaza parerea mea) ca nu mai are rost sa se continue acest topic.

-daca nu sa putut scrie in 17 pagini(pina acum avem 17 pagini) cum sati inmultesti stupii pina la un numar de o mie de stupi atunci nu se va putea nici in 200 de pagini.
-da ar trebui sami inmultesc stupii bazinduma doar pe cele scrise in acest topic(titlul topicului este foarte bun!!!-felicitari pt asta) nu mas dezvolta in directia buna caci multe lucruri au fost amintite in paralel fara sa le fi dezbatut oricine.  Deci vorbe goale fara actiuni concrete.
-multi au dat dovada de a fi niste copii din groapa de nisip care se cearta chiar daca sar fi putut ameliora atmosfera si pasnic. Nu stiu daca Edy a fost atacat pe privat dar daca a fost atunci acele probleme ar fi trebuit rezolvate tot pe privat cu ajutorul adminului. Imi pare rau ca nu a fost mai multa rabdare si sa ajuns la atacul lui Edy.
-as putea spune ca aproape cu totii stim cum scrie Edy pe forum inca din anul trecut deci mie nu mia fost nimic nou atitudinea lui de a se adresa cititorilor pe acest forum nou chiar si atunci cind nu a fost intrebat deloc. Pot sa spun doua exemple numai din acest topic(unul pe la pagina 6-9 si altul mai in fata) de unde ne putem dea seama de fata adevarata al lui Edy. El deseori uita de unde a plecat sau cum spunem noi in maghiara "a cazut pe partea cealalta a calului" adica a trecut pragul pina unde cele scrise de el era u acceptabile ca doar nu sintem monsrtii sai rupem capul la primul cuvint pe care nu nil place..... dar cind treci pragul si dai dovada ca ai uitata de unde ai plecat sa nu te miri daca altii iti sar la git.
-tot ce am scris este de regasit in acest topic.
-eu cad de acord ca adminii sa fie mai asprii in viitor ca sa nu se mai scrie/creeze astfel de topice.
-avem nevoie de toate informatiile apicole chiar si de "prostiile apicole" fiecariu forumist dar numai daca se ramine la un ton acceptabil.