tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

milu56

Felicitari!!!
Super arata sa ai multa miere si prosperitate....

pharaonu75

Pai asta-i viata, mai nea Vasile?
Dumneata munceai pe rupte si cainele ala din prima poza lenevea? =)) =))

Felicitari pentru realizari! Se vede mana de meserias!
A stiut Flavius la cine sa se orienteze ca mentor! =D> =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tassevasi

Citat din: milu56 din Aprilie 22, 2011, 09:18:17 PM
Felicitari!!!
Super arata sa ai multa miere si prosperitate....

Multumesc D,ul Milu ,sa stiti ca va urmaresc cu atentie ,nu numai ca suntem de aceiasi  virsta , aveti multa experienta si ne mai prezentati noutati de pe acolo .

Sanatate va doresc si numai bine  :hi: :hi:

viorel_v2000

Nu stiu, dar mie mi se par (cutiile) asezate foarte instabil. Cand vor fi pline si vor avea si cat nu credeti ca vor aluneca in fata/spate sau stanga/dreapta?


tassevasi

Citat din: viorel_v2000 din Aprilie 22, 2011, 09:39:56 PM
Nu stiu, dar mie mi se par (cutiile) asezate foarte instabil. Cand vor fi pline si vor avea si cat nu credeti ca vor aluneca in fata/spate sau stanga/dreapta?

  Nu vor aluneca chiar de mai pun un rind de cutii peste , mai ales ca am prinderea cu astfel de chingi , asa am crezut si eu cind am vazut la altcineva ,tot 15 pusi pe platforma si mult mai ridicata decit a mea (avind rotile sub ea ) .

Numai bine  :hi:

tassevasi

Citat din: pharaonu75 din Aprilie 22, 2011, 09:26:54 PM
Pai asta-i viata, mai nea Vasile?
Dumneata munceai pe rupte si cainele ala din prima poza lenevea? =)) =))

Felicitari pentru realizari! Se vede mana de meserias!
A stiut Flavius la cine sa se orienteze ca mentor! =D> =D>
Multumesc D,ul Pharaonu ,eu nu sunt mentorul lui Flavius , eu am de mult ca mentor pe roi-ag ,care depaseste pe oricine la lucru bine facut ,incit a atins limita de sus   la confectionat stupi cit si la albinarit .
  Gasindu-l si pe Flavius din Pitesti ,automat i-am facut legatura cu mentorul meu ,...acum el fiind mai "MIC " cum spune  , are nevoe de mai multa informatie (exclusiv albine ) si face vizite de lucru pt acumulare la roi -ag ,ceia ce ma bucura f  mult .

Numai bine  :hi: :hi:

milu56

Aici imi lipseste un mentor....

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: tassevasi din Aprilie 22, 2011, 10:13:48 PM
Citat din: viorel_v2000 din Aprilie 22, 2011, 09:39:56 PM
Nu stiu, dar mie mi se par (cutiile) asezate foarte instabil. Cand vor fi pline si vor avea si cat nu credeti ca vor aluneca in fata/spate sau stanga/dreapta?

  Nu vor aluneca chiar de mai pun un rind de cutii peste , mai ales ca am prinderea cu astfel de chingi , asa am crezut si eu cind am vazut la altcineva ,tot 15 pusi pe platforma si mult mai ridicata decit a mea (avind rotile sub ea ) .

Numai bine  :hi:



:bravo: meserieeee de remorca

despre alunecare, nu e nici o problema daca se leaga cu chingi
asa ceva utilizez si eu
acum sunt pe cale sa reactivez remorca mostenita de la tatal meu
am sa revin cu poze....
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

tassevasi

 Foarte bine ,mostenirea-i mostenire ,rezolva multe probleme ,scade pretul la  transport si nu numai .
De nu te descurci ,faci apel la Flavius . :)
  Numai bine  :hi:

Calin Bondaru

foarte frumos :D
am o singura nelamurire...oare la ce nu-i folosita dacia?
a...nu te gandi la profit! asa cum ai investit pana acum mai ai cativa ani de bagat bani ca sa faci o afacere!
felicitari =D>

orbanstefan64

sa fi sanatos si sa ti mearga bine !Doamne ajuta!!!

mape 48-petru manea

Ai primit atatea felicitari si incurajari ca nu stiu daca mai incap si ale mele  :bravo:
Omica observatie ,nu mai folosi culoarea rosu la corpurile de stupi ( chiar daca esti PSD-ist  :rotfl: :rotfl: :rotfl: )
SANATATE SI  PASTI FERICIT !!!!

tassevasi

Citat din: MAPE 48 din Aprilie 23, 2011, 08:59:40 PM
Ai primit atatea felicitari si incurajari ca nu stiu daca mai incap si ale mele  :bravo:
Omica observatie ,nu mai folosi culoarea rosu la corpurile de stupi ( chiar daca esti PSD-ist  :rotfl: :rotfl: :rotfl: )
SANATATE SI  PASTI FERICIT !!!!
:rotfl: :rotfl: :rotfl:      Nu sunt inregimentat , nu am fost nici pe timpul celalalt, chiar daca  am suferit din acest motiv ,am simpatizat cu PDL .
  Multumesc d-ul MAPE ,pt urari  , tot ce-mi doriti mie ,sa vi se intinple si dvs pt ca sunteti un om cumsecade .
Culoarea rosru am numai pe o parte daca observ ceva intorc cutia , dar am mai pus si prtin galben in rosu , am inteles ca nu sesizeaza albina rosu ,dar am vrut mai diversificata  paleta  .
Asa este multi m-au felicitat si incurajat, le multumesc din tot sufletul ,sper sa fie de bine si mie ,dvs ,lui Stefi si tuturor care ne ocupam si de confectionat .
   Toata stima  si sa aveti un Paste fericit !
    Sanatate si numai bine  :hi: :hi:

tassevasi


tassevasi

Si pt  ca am stat 6 zile in pastorel cu albinele pe un timp f f ciinos , in care albinele mai mult in cutie stateau ,am reusit totusi sa fac citeva poze pe timp noros .
Ce sa va mai zic decit ca-i nasol cu vremea asta asa rece , mai mult consuma ,daca nu se indreapta cit de cit timpul  .