Filmulete Stupina Godinesti Gorj

Creat de dan sebastian, Februarie 10, 2013, 04:23:28 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

prisecarul

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

stup_arpi

Foarte frumos dl.sebastian,multa sanatate si succes in continuare! :hi:
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

Obombo


Marius-ursulakhe


ovidiutoma1

Sa postati cat mai multe filmulete!!!!    :hi:

orbanstefan64

 frumoasa activitate  :bravo:
bine ai venit !!

gore

Frumos, multa pasiune, felicitari, totusi puteai sa le lasi mai multa mancare in vara, nu sa extragi mierea, ai vazut ca ramele erau goale, eventual completare cu sirop de 2 ori pe saptamana.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

Razvan HD

Bine ati venit ! Am urmarit filmeletele dumneavoastra pe youtube , foarte frumoase !
Va doresc un an plin de bucurii si inpliniri si o iernare usoara in continuare !


Razvan HD   :hi: :hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

dan sebastian

Buna ziua !
Multumesc pentru mesajele de bun venit.
O sa postez si poze si filmulete in continuare.
Dl. Gore are dreptate in ce priveste mierea, ca rezervele ar fi trebuit mai mari. Din pacate anul 2012 a fost unul atipic, in care nu a plouat deloc 2 luni jumate, practic de pe 17 mai de cand s-a terminat salcamul.
Hranirile din aceasta a 2 parte a iernii au fost fortuite, altfel as fi ramas fara albine. Zahar am dat si in vara (iulie) dar si august si sept.
Sper ca 2013 sa fie un an bun.
Numai bine tuturor !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

poze 2012
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

balasbebe

Sincer nu am avut rabdare sa vad decat partial din filmele tale expuse. Am vazut mereu cum gresesti, si pana acum nu prea ai fost avertizat.

Tu desfaci un stup, si prea mult il lasi aerisit. La un stup ce trebuia facut: trebuiau scoase mai ales ramele goale, noi, sau alea mai vechi. Daca tot ai dat turtele trebuia redus la maxim acel cuib.

La multe familii trebuia doar sa vezi ca este ghemul in fata si sa nu mai dai turte. Cu acel produs nu stimulezi, nu faci altceva decat sa uzezi.
Nu vrea sa-ti dau prea multe sfaturi, dar nici sa tac. Marfa in lada este, nu multa, dar cat este trebuie protejat. De acum de cand au puiet se da sirop. Cam gata cu turta, mai ales ca au miere destula pe rame.
O seara placuta.

Hermannstadt

In primul rand bun venit pe apiardeal, multumim pt filmulete, nici eu nu am avut timpul necesar sa le vizionez pe toate, dar cu siguranta o sa am ce invata din ele.

PS: De cat timp practicati apicultura ?

Va doresc mult succes si numai bine in continuare.
:hi: :hi: :hi:
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/