subventia la motorina

Creat de dragos2006, Decembrie 22, 2011, 08:16:44 PM

« precedentul - următorul »

albinasebes

Am depus acte pt ultimul trimestru din 2013 dar inca nu am vazut banii. Saptamana viitoare depun facturile pt primul trimestru din 2014. Banii ii vad cred prin august.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

albinasebes

ieri am depus facturile pt primul trimestru din 2014 si am avut neplacuta surpriza sa-mi spuna ca doar alaltaieri s-a uitat peste dosarul depus in ianuarie. eu asteptam banii iar ei nu au avut timp in trei luni sa se uite pe dosar si sa-i dea drumul.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

dumstan

Oare sau virat banii pentru perioada ianuarie - martie, stie cineva?

romikele

HOTĂRÂRE privind acordarea unui ajutor de stat pentru motorina utilizată în agricultură în trimestrul IV - 2014
Pentru albine s-a redus cantitatea la 6 litri/familie. Sa le stea in gat!  :zzz:

D006

Din cate inteleg eu este vorba de 6 litri pe colonie doar pentru trim IV 2014.

desprealbine

Citat din: dragos2006 din Octombrie 09, 2014, 06:14:50 PM
Din cate inteleg eu este vorba de 6 litri pe colonie doar pentru trim IV 2014.
Nu ai înțeles !!!
Nu e pe "colonie".....este pe CUTIE. =))

pharaonu75

Citat din: romikele din Octombrie 09, 2014, 05:02:11 PM
HOTĂRÂRE privind acordarea unui ajutor de stat pentru motorina utilizată în agricultură în trimestrul IV - 2014
Pentru albine s-a redus cantitatea la 6 litri/familie. Sa le stea in gat!  :zzz:

Ce te mira, cand un biped afirma ca apicultorii sunt evazionisti, in timp ce agricultorii lui sunt mai curati ca Fecioara Maria?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Pharaoane , cauta o poza cu el ca vreau sa vad cum arata un animal pe doua picioare.

Laur24

Pe langa cererea care trebuie completata la apia si documentele fiscale(bonuri cu cui) , mai am nevoie de alte acte ?

Florin_Dan

Nu s-a redus. Erau 18 litri/ an/familie. Daca este 6 litri /fam/trim IV, cum a scazut ?

romikele

Pai e 6 litri/familie/cutie... cat pe familie si cat pe cutie?  :razz:

albinasebes

pana cand se depune cerere pt semestrul IV 2014? anul trecut trebuia depus pana in 2 dec . merg si bonurile cu cod fiscal? eu am cerut totdeauna factura
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

romikele

Obligatoriu factura, dar daca e eliberata pe baza unor bonuri fiscale, pe acestea trebuie trecut CUI-ul cumparatorului.

albinasebes

stie careva pana cand se depun cereri pentru anul viitor? la alba nu au stiut sa-mi raspunda, m-au pus sa mai intreb saptamana viitoare.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

gioni.gigolo

Pai masina mea mege cu benzina....