Scrisoarea dl. ing Traian Dobre catre apicultori

Creat de dragos2006, Noiembrie 03, 2010, 08:12:03 PM

« precedentul - următorul »

viorel55

#30
Citat din: dragos2006 din Noiembrie 10, 2010, 10:17:23 PM
  Dl. Dobre nu momeste pe nimeni ! la el este o intalnire PRIVATA unde participa doar partenerii de afacere  pe baza de invitatie !
Da d-le , sa  fie privata si la ea sa participe TOTI PARTENERII DE AFACERI ai d-lui Dobre  si  TOTI SIMPATIZANTII  dansului  dar sa o organizeze  alta data ,nu  in aceeasi zi cu  targul de la Campina.
  Vi se pare  exagerata solicitarea noastra  ???? :zzz:

D006

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 11, 2010, 04:43:36 PM
Important pentru noi este faptul ca a investit intr-o fabrica de stupi.
Si o sa vanda cutii cu 55?
Sau la schimb pe miere?  :hi:

prisecarul

VIORELE, CAMPINA REPREZINTA CEVA DEOSEBIT PENTRU APICULTURA ROMANEASCA!
ASA CA, DACA CINEVA INCEARCA SA PROFITE DE PE URMA ACESTUI EVENIMENT, INSEAMNA CA TARGUL SI-A ATINS SCOPUL!
90% DINTRE PARTICIPANTI SUNT INCEPATORI SAU PROPRIETARI DE MICI STUPINE, CARE, IN PRAG DE PRIMAVARA, VIN SA-SI COMPLETEZE INSTRUMENTARUL APIOCOL!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

  Domnilor comertul este comert si fiecare firma are managementul ei , noi producatorii nu suntem obligati sa vindem la nimeni , facem ce vrem cu mierea . Eu unul nu am vandut anul acesta nici un gram de miere domnului Dobre am vandut-o cui mi-a batut in poarta si mi-a dat pretul cerut. Asta nu inseamna ca nu sunt in relatii de prietenie cu dl. Dobre .

pharaonu75

Daca vei continua in felul asta inca vreo doi-trei ani si nu ii vei fi partener de afaceri, iar cu toate astea veti fi inca prieteni, inseamna ca domnul Dobre are caracter! :nod:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Din principiu nu fac afaceri cu prietenii . Lui Dobre i-am vandut miere cand mi-a cerut iar banii mi-a dat cand a vrut , eu nu i-am cerut sa mi-i dea la o anumita data.

D006

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 11, 2010, 09:22:56 PM
  Din principiu nu fac afaceri cu prietenii . Lui Dobre i-am vandut miere cand mi-a cerut iar banii mi-a dat cand a vrut , eu nu i-am cerut sa mi-i dea la o anumita data.
Ce negustor cu caracter nobil.
Alti altfel il caracterizau.  :hi: