poliflora

Creat de bee_lover, Noiembrie 18, 2007, 06:19:22 PM

« precedentul - următorul »

bee_lover

Flomir prod srl bucuresti ofera 4.7 roni pe poliflora cine e interesat...

D006

Daca ar da si hirtii pt subventie ar fi ok...dar anul acesta am dat ce am avut de dat pt subventie...

Zip2006

Un nr de telefon al firmei din Bucuresti si o confirmare ca sint seriosi ?Daca pretul e real inseamna ca se misca ceva pe piata si cred ca va mai creste deoarece euro are un curs ascendent.
.

D006

Vreau si eu numaru firmei, beelover. Mai am de dat ceva miere, cam 600 kg.

D006

..daca nu ai nevoie de bani..mai tine-o..poate mai creste--si sigur va mai creste...pe plan mondial prod de miere este mica anul acesta..
Da pt subventie si restul mai asteapta...

bee_lover

pretul l-am luat din lumea apicola si date de contact gasiti aici

alt stupar

http://www.osservatoriomiele.org/set07.htm       E piata mierii in Italia si preturile sunt in crestere evidenta !

Gruies

Citat din: alt stuparhttp://www.osservatoriomiele.org/set07.htm       E piata mierii in Italia si preturile sunt in crestere evidenta !
Vad ca diferentele nu sunt mari,decit un amarat de euro pe kg de salcim,deci din ce producem noi 30% are angrosistu,e binee fratilor fraierii muncesc si comerciantii prospera.Halal UE, halal economie de piata.gruies.


valter

Bai nene daca amarasteanu pune botul la primavara ca si pana acum la preturi de numic, puteti voi sa puneti preturile din italia, argentina si germania pe toate portile procesatirolor.
Romania cu 5% din productia mondiala si 30% din mierea de calitate[parfumul cupajarii] se afla-n criza de miere, de familii de albine ,de manageriat si criza a mintilor luminate la producator.
Gheorghe pune botu la primavara cand procesatorul ai da 4,8 lei ce-ia ce reprezinta 45% din valoarea mierii ajunsa in germania si-o da ca el nu-i pe net ca tine, mine........................
Deviza pentru 2008 -asteapta si vei castiga.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

Gruies

Bai nene Valter ia baga matale pe teava  ceva legat de " parfumu cupajarii".
gruies
:nod:

valter

VPM+Vpm+pc+10%prof= pretul mierii in germania
Abia prima parte a ecuatiei apartinae producatorului, daca te stii, tradu pentru amarasteni ecuatia si n-o fa pe smecheru punand doar intrebari.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

ce tare "e" unii la ecuatii. da bre, care "e" necunoscutele si care "e" cunoscutele? dupa mintea mea asta este o ecuatie cu 4 necunoscute si rezultat nul. daca nu e asa, imi dai si mie cateva ore de meditatie?

D006

ai mare nevoie, parol!

valter

Avand in vedere faptul ca esti frate cu ursu, cristi pix, mormaie singur in barlog.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.