Rozatoare

Creat de dragos2006, Noiembrie 22, 2007, 04:42:59 AM

« precedentul - următorul »

D006

Odata cu venirea iernii rozatoarele isi cam fac de cap in stupina ..am cumparat griusor si miine il imprastii in pavilioane..daca n-am pisica...
  Cum luptati impotriva lor ?...

D006

pune clei pe un carton in fata stupilor si razi tot :vrabii , pitigoi, soareci, cainii vecinilor, ii gasesti lipiti ca timbrele. :smile:

PricopArthur

E in comert o pasta ca un adeziv ce se intinde pe un carton. In mijloc pui o bucatica de sunca. Soarecii se lipesc de carton cand calca. Cred ca pt pavilion e perfect.
Daca soarecii se pot asunde printre lazi fara ca pisica sa ajunga la ei, e mai bine cu clei.
Miere multă şi inimă curată!

PricopArthur

In plus ca, daca folosesti grausor iti pot muri aiurea in pavilion, si miros urat..
Miere multă şi inimă curată!

D006

...da...Si cleiul este ceva special?...

zgl

va arat cati am prins eu dupa doar o zi in stupul capcana
albina plateste....

zgl

si alta
albina plateste....

zgl

mai am
albina plateste....

zgl

alti...
albina plateste....

PricopArthur

Mai concret ca mai sus nu se poate. Si eficient.
Miere multă şi inimă curată!

D006

..e eficace..cleiul acesta..prinde oare si ..sobolanii cred ca am in pavilionul VERDE una bucata--are o dublura pe pereti si are unde se ascunde...
  Denumirea de magazin a cleiului..cum cer la magazin'..clei sa prind soareci?...

zgl

dl BIO
cleiul este doar pentru prinderea soarecilor si a chitcanilor.
cu sobolani e mai greu trec peste lipici fara sa ramana pe pfl sau scandura.
pt sobolani sunt pastile pliculete de culoare verde la farmacia veterinara. aceste pliculete ii ucid in 2- 3 zile de la consumare provocandule hemoragie interna, dar........... nu cred -parerea mea- ca ar fi bun pentru pavilion.
Daca substanta este consumata de om provoaca hemoragie interna. deci atentie.
alta varianta, ar fi cursa metalica dar atentie sobolanii au mirosul foarte dezvoltat si de aceea cusca trebuie sa fie manipulat cu manusi.
albina plateste....

D006

nea nelu chiar ai sobolani in pavilion, sau ai trecut de la albine la crescatorie de cincila. Vara albine si iarna cincila nu ,nu ,nu?????????
                                 cu stima marius

D006

Mi-a spus cineva de ceva ca niste jeleuri...facute parca in Ungaria...am luat si miine le dau...
  Am la pavilioane o dublura atit la pereti cit si la acoperis foarte buna vara...dar din pacate aduna la vbremea asta soricei..

PricopArthur

Cursa de sobolani, dupa fiecare captura trebuie oparita bine. Altfel nu mai pica alt intrus.
Miere multă şi inimă curată!