Retete

Creat de dragos2006, Martie 07, 2008, 10:17:54 AM

« precedentul - următorul »

D006

Siropul :
Daca nu stiati un litru de sirop in raport de 1/1 se face din 0.6 Kg Zahar si 0.6 L Ceai

D006

Turtele :
1 Kg Miere + 4 Kg Zahar
La aceasta se pot adauga aport de Polen sau substituienti (Zer proaspat max 50ml/turta , soia degresata 100 g / turta , protofil 17 ml / Kg Turta )

D006

Acidul Formic :
5-7 ml pentru o familie in functie de puterea acesteia (In tavite acoperite cu o sita) daca nu aveti stupul conceput pentru acest tip de tratament

D006

Ceaiurile e bine sa le faceti cu un continut de maxim 3 sortimente de plante odata ....
Ex : Pelin + Coada soricelului + Ceapa
Sau : Menta + Flori salcam + Ceapa    etc

tepes v

Citat din: enuTurtele :
1 Kg Miere + 4 Kg Zahar
La aceasta se pot adauga aport de Polen sau substituienti (Zer proaspat max 50ml/turta , soia degresata 100 g / turta , protofil 17 ml / Kg Turta )
Pentru turte trebuiesc 34 ml protofl 17 ml merg la 1L de sirop .
conform prospectului
giurgiu

gregor

Nu le doare burta daca pui in ceai chiar si 5-6 sortimente de plante.

D006

Este pentru cei care doresc sa faca o cantitate anume de sirop si nu stiu lucrul acesta este foarte bine ca se spune ca sa stie toti cu bine.

D006

cine imi poate spune vreo reteta de  crema cu propolis si ceara pt piele
va multumesc mult

Calin Catalin

Citat din: enu din Martie 07, 2008, 10:25:17 AM
Ceaiurile e bine sa le faceti cu un continut de maxim 3 sortimente de plante odata ....
Ex : Pelin + Coada soricelului + Ceapa
Sau : Menta + Flori salcam + Ceapa    etc
Nu mi-o luati in nume de rau...eu sun incepator (foarte). De ce maxim 3 sortimente de plante? Si pe ce criteriu le alegem?
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/