masina de lipit pungi

Creat de ceausescu95, Ianuarie 07, 2014, 11:31:06 AM

« precedentul - următorul »

ceausescu95

Am cautat pe internet retete pentru hrana albinelor iarna si am vazut o reteta cu zahar invertit placi candi.Domnul Gica spunea ca el foloseste pungi de 2 kg pe care le umple cu sirop de zahar
La urma le lipeste cu o masina de lipit pungi.Foloseste cineva asa ceva?Ii de folos?Cam cat ar fi o masina buna?  Multumesc anticipat

SPYKAL

Citat din: ceausescu95 din Ianuarie 07, 2014, 11:31:06 AM
Am cautat pe internet retete pentru hrana albinelor iarna si am vazut o reteta cu zahar invertit placi candi.Domnul Gica spunea ca el foloseste pungi de 2 kg pe care le umple cu sirop de zahar
La urma le lipeste cu o masina de lipit pungi.Foloseste cineva asa ceva?Ii de folos?Cam cat ar fi o masina buna?  Multumesc anticipat
Asta iti convine? I-a vezi aici http://www.accesoriitelefoane.ro/produse/masina-dispozitiv-pentru-lipit-si-sigil.php

ceausescu95

Am gasit ceva de genu' si pe okazii da am vrut sa stiu cat de mare trebuie sa fie si daca merita.Nu stiu daca intra toata punga la lipit ca sunt numai 200mm.Dar oricum MULTUMESC!

SPYKAL

Citat din: ceausescu95 din Ianuarie 07, 2014, 11:42:41 AM
Am gasit ceva de genu' si pe okazii da am vrut sa stiu cat de mare trebuie sa fie si daca merita.Nu stiu daca intra toata punga la lipit ca sunt numai 200mm.Dar oricum MULTUMESC!
Si nu este buna? Cat ai de gand sa pui intr-o punga? Eu pun maxim 1 kg si aia de 200 mm foarte buna . Acum depinde la ce vrei sa o mai folosesti. Stima si respect!!!

ceausescu95

Deci intr-o punga de 2 kg puneti 1kg de sirop si puteti lipi cu masina aia.O sa imi cumpar si eu una.Multumesc inca odata! :thanks:

SPYKAL

Citat din: ceausescu95 din Ianuarie 07, 2014, 11:52:55 AM
Deci intr-o punga de 2 kg puneti 1kg de sirop si puteti lipi cu masina aia.O sa imi cumpar si eu una.Multumesc inca odata! :thanks:
Exact. Lipeste foarte bine punga de 2 kg,