Adevaruri nestiute

Creat de dragos2006, Aprilie 02, 2010, 09:12:13 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: murphy
Citat din: murphy
In afara de cateva ,, latraturi " infantile cu ,, si mai infantilul " Andrei
Sunt nevricos si de frica .... cine stie ce fac
Aici nu se face discriminare de ....... sanatate.
Sau specie.  :hi:

D006

Citat din: murphy
Citat din: AndreiRNObservatiile astronomice si misticismul au fost amestecate de mii si mii de ani.
Ei , nu mai spune ??? Serios ??? Ia uite domle , ..... nu stiam !!! :hi:  :hi:  :hi:
"interventii infantile ale retrograzilor"

D006

Citat din: murphy
Antinevralgic ! Se spune ca face minuni ! :hi:
"din cauza interventiei ,, cancerigene \" ai unor acerebrali inculti"

D006

Citat din: murphy
Citat din: PricopArthurContinuati.
,, Pentru onor .... inainteeeee , .... prezentati .... ARM' ! "
,, Am inteles , sa traiti !!! Continuam !!! Cand doriti ! "
Infantil zicea cineva???
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Amuzant

D006

Citat din: murphy
Citat din: AndreiRNmunti Himalaia.
,, munti " ( cu doi de ,, I " ) ...... nu se vad ! Ei sunt cei ce-au facut poza , deci , logic si elementar , ...... n-aveau cum sa apara-n cadru !:hi: De-nteles , nu ? Chestii profunde ,, chestii " de gramatica . Si nu orice fel , ci d-aia de 8848 de cuvinte ! ( scrise cum ,, da Domnul ! " ! ) Cam ca ,, Cenaclu Flacara " !
O fi vreun adevar nestiut in postul asta?  :hi:

D006

Citat din: murphy
Citat din: murphyCe ne-am fi facut fara spiritul combativ ? Dar fara ..... combatant ? ..... Ne-am fi plafonat , probabil .
LOOOOOOOOOOOOL ! Andrei , da-ti-ar Dumnezeu sanatate ! Fara tine poate n-as fi scris o litera-n forumul asta !
  Hai ..... sa fii iubit ! ( ,, fii " cu doi de ,, I " ! )
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Ma plafonam , dracului , de tot !
:hi:  :hi:  :hi:
Cand calda cand rece.  :hi:  :hi:

D006

Citat din: murphy
Citat din: AndreiRN a scris:
In general nu se pune spatiu inaintea semnelor de punctuatie.
/quote]
Andrei . Ma enervezi iarasi ( te mananca ? ) . Cu totala lipsa de modestie spun urmatoarele :
   Am o conduita gramaticala destul de bine pusa la punct ( atat de bine incat eu sunt la ,, catedra " iar tu in ,, ultima banca " ) incat imi permit luxul de a scrie cum consider eu ca ar trebui . Asa cum cotidiane din Romania , dintr-o revolta venita din diverse considerente , refuza cu ostentatie sa treaca la noile ,, reguli " gramaticale , asa eu gasesc ca fiind mult mai ligibil ( gasesc asta ca fiind chiar justificata ! ) un mesaj scris cu pauze atat inaintea cat si dupa virgulele din fraze . Asadar , iubitul meu agramat , din ceea ce spun aici rezulta faptul ca esti ultimul om in drept sa-mi critici sau sa-mi reconsideri maniera de a scrie . La albine stau ,, drepti " in fata ta ! Recunosc ! Insa la scris ( sau mai ales la citit ! ) ..... esti ,, lasat pe vara " !
  Concret , in ceea ce scriu nu-i nimic intamplator . Cel mult vei intalni greseli ( RARE !) de tastare . Tu , dragul meu , ar trebui sa dai un ,, refresh " claselor I - IV .
AndreiRN]
Oricum cand am mai mult timp si chef o sa adaug la subiectul drag tie.
Chiar daca nu o sa-ti placa asa de mult.Te rog sa .... n-ai chef !!! Nuuuuuuuu face asta !
   Sigur n-o sa-mi placa si ma faci sa-mi canalizez ( a cata oara ? ) toate eforturile in a te penibiliza public !
   Andrei . Stai ,, la 'n loc " ! N-ai tu , dragul meu , ce cauta in topicul asta . Nici macar cu ,, misto-uri " .Dar sa nu uiti ca oricine ai fi, Drone sau Albina Proletara sau Ghitza esti apreciat si iubit si binevenit cu posturile tale foarte intelectuale si frumos prezentate.
Esi acceptat si cu scaparile pe care le ai ca ......... gasesti intelegere printre noi.  :hi:

D006

Citat din: murphy
Sunt un tip solitar . Atat de solitar incat nu am indrazneala sa afirm ca am un prieten adevarat in viata . Nu m-am apropiat de oameni , n-am acceptat apropierea lor . Sunt , la acest capitol , un extremist . Nu-i vina mea , n-am vrut acest lucru , nici nu-mi lipseste . Este un ,, modus vivendi " . Si imi place sa cred ca sunt , datorita felului meu de-a fi , in posesia retetei perfecte al acestui tip de trai .
  Nu ma intelegeti gresit . Nu urasc oamenii . Dimpotriva , ii iubesc . Insa datorita , poate istoriei mele din copilarie si adolescenta , unde nu am avut nici timp , nici statornicie suficienta , nu mi-am permis dezvoltarea unei relatii . Poate din teama de a nu avea dupa ce regreta . Bun , de acord , sunt un ciudat ! Stiu , nu este nevoie sa subliniati asta .
  Pe segmente scurte de viata , si pe legaturi ce n-au presupus angajamente serioase de viitor , am interactionat cu oamenii cat am putut de elegant . Uneori mi-a reusit , alteori nu . Asta se intampla oricui .
  O dovada a reticentei mele ? Iata : mi-am facut elegant si domestic prezentarea pe alt forum de albinarit . Multi s-au avantat agresiv asupra personajului din prezentare . ( Limitati ! Asta e ! ) . Ce vina am eu pentru adevarul ce ma defineste ca entitate ? Povestea asta m-a urmarit toata viata . ..... Ma credeti c-am devenit reticent si angoasat de acest lucru ?
  Imi spuneti ca sunt pretuit . Multumesc . Insa .... pentru ce anume ? Pentru doar cum sunt eu ca om ? Eu nu-s de un fel anume . Eu nu sunt decat ,, produsul " actiunilor celor din viata mea . N-am niciun merit anume . M-au format parintii , bunicii , colegii , profesorii , sefii , subalternii , cunostiintele , etc .
  ,, Oamenii nu-s de-un fel anume . Oamenii sunt generati de catre cei din jurul lor "
                - Rabindranath Tagore -
   Raportat insa la contributia mea pe acest forum , mai exact la lipsa mea de participare la discutiile ce-l definesc , mi-e putin greu sa cred ca intradevar aveti pentru ce ma pretui . In afara de cateva ,, latraturi " infantile cu ,, si mai infantilul " Andrei , de cateva timide interventii la topicuri tehnice , nu aveti mai nimic la indemana suficient incat sa puteti afirma ca ma pretuiti . Oricum va multumwesc inca odata .
   Mai clar , povestea mea este o ciudatenie , intreaga mea viata la fel , nu aveam cum sa nu devin un ciudat . recunosc asta si nu-s nici jenat si nici mandru . O iau asa cum este , si gata .
   Daca din tot ,, amalgamul " asta dvs afirmati ca-s mai putin pamantean ( cu capul in nori ? LOOOOOOL ! ) n-am altceva de facut decat s-o iau si p-asta asa cum este . Nu stau sa ,, disec " aceasta afirmatie . Mi-ar putea face , ori bine , ori rau . Nu caut nici una dintre variante . Viata mea trebuie sa decurga ca si pana acum , nealterata , in niciun fel de catre nimic   
Ma repet pt a nustiu cata oara ca ai atentia mea oricand si la orice subiect la care iti voi raspunde cu toata sinceritatea mea.
Cum am mai si spus oricand sunt dispus chiar sa te sun eu si sa vb la telefon direct.
La subiecte si comentari de orice nivel iti voi raspunde la acelasi nivel pe cat posibil. Poate ai observat dar eu nu folosesc cuvinte vulgare sau insulte.
Esti oricand binevenit in viata mea virtuala.  :hi:

D006

Citat din: murphy
1. Andrei, ai ,,luat" la Romana! Impecabila postarea ta! (ai avut fituica?)
2. Mai ai de trecut la Filozofie! (vezi ca-i nitel mai greu!)
3. ,,Zmerenie"! Se scrie ,,Smerenie". ( ce superficial am ajuns sa te tratez ! )
4. Agaramatul meu ..... cu studii ,, superioare " ( sic " ! )
1. Adevarat, romana nu ma atras niciodata dar nici engleza sau germana.
2. Asta ma atras.
3. Corect si mersi pt observatie ca altfel poate repetam greseala.
4. Da, dar bucuria mea este ca aici fiind un amalgam de natiuni nu da nimeni mare importanta la poleiala comunicatiei ci la continut. Personal cand scriu un raport il trec prin "spell check" si gata.

D006

Citat din: murphy
1. Esti cu capu'-n nori!
2. Cum poti afirma ca ai sunat .....
3.  Vineri, atat timp cat eu ti-am dat acel MP ,, colorat " abia aseara ( ora Romaniei ) . MP in care-am specificat clar sa ma suni ASTAZI , Sambata , intre 09 00 h si 12 00 h ora Romaniei ?
4. La propriu si la figurat .... traiesti in alta lume .
5. Astept LUNI ( mai exact peste DOUA zile , astazi fiind Sambata ! ) sa ma suni exact la fel , intre 9 si 12 h .
6. Si afirm si public faptul ca dupa ce te lamuresc finalmente ( sper ! ) asupra proprie-mi identitati te-njur de tot neamu' , ramasi in tara sau plecati prin lume !
7. Ai un nou MP in care-ti retransmit nr de mobil . Pentru confirmarea acestuia poti apela la dl Taki . Are deplinul meu accept , atat timp cat si cu dansul am vorbit de la acelasi numar .
8. Nu spun aici ce apelative am folsit in MP . Risc banarea !
1. Nuuuu, senin perfect la mine.  :hi:
2. Cu sinceritate.
3. Pai cand e azi la tine este ieri la mine si cand e maine la tine este azi la mine dar ...... cand e maine la mine tu deta esti in trecut. Lamurit Ghitza? Intre orele 9 - 12 ale romaniei eu dorm dus si nu o sa ma trezesc sa vb cu tine.
4.Ai baut lapte si te-ai prins. 
5. Stim toti cate eforturi fac pt tine dar ....... la miezul nopti nu ma trezesc pt tine zambet drag.  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
6.Tu cred ca si in vise injuri aparitiile de se sperie si pisica. Personal nu ma afecteaza limbajul tau spurcat ci doar creste mila.
7. O sa sun pe la pranz zilele astea.
8. Nu te baneaza nimeni ci doar incepe lumea sa te vada asa cum esti de fel. E totusi biizar cum poate un om adult. educat poate fi asa de vulgar la gura si gandire. Mai ales unul cu pretentii de crestin.

nicomico

Stimate dle Murphy va rog in calitate de cititor daca mai puteti sa continuati cu ideea acestui topic.Daca nu posteaza nimeni nu inseamna ca nu va citeste nimeni articolele.Vreau sa va linistiti caci si eu am primit sfaturi de la aceiasi persoana,care nici macar nu ma cunoaste. :hi:

D006

Multumesc pentru aprecieri .
   N-am sa continui cu ideea topicului atat timp cat ,, Pleistocenului obsedat " i se mai permite distrugerea si minimalizarea subiectului . Si nu inainte de a fi curatat topicul de interventiile agramate si infantile ale astuia de catre moderatori .
   Nu ma pot implica , nu pot ,, munci " la un asemenea topic atat timp cat capusa inculta vine si face pipi prin zona . In primul rand imi distrage atentia , in a doilea rand ma irita si ma face sa reactionez asa cum vedeti .
   Cu speranta ca am fost inteles , cu speranta ,, aplecarii " moderatorilor asupra acestei probleme , va doresc o seara buna !

D006


D006

Faceti ceva cu acest topic ! Nu va este evident ca ma ,, alearga " prin forum ?
V-am sugerat indirect sa curatati topicul ! V-am intrebat , la fel de indirect , cum ii permiteti distrugerea de topicuri ! V-am dat zeci de MP-uri in sensul asta ! N-ati intreprins nimic ! Acum va intreb ,, pe fata " ! Aveti de gand sa-l convingeti sa stea , dracului , departe de mine ? Sau , daca este-n stare , sa participe oportun si in deplina cunostiinta de cauza !
Nu in ultimul rand , banuiesc ca aveti posibilitatea verificarii IP-urilor . Lamuriti obsedatul ca postez de pe ...... doar doua calculatoare !!! Si ca n-am nimic in comun cu .... GHITA !
( Ghita , al dracu' sa fi ! Ce i-ai facut astuia de nu mai scap de el ??? )

romikele
O rugăminte! Folosiți orice culoare de font cu excepția celei roșii... culoarea pentru moderare!
De ex.
Mulțumesc!
Sincer , imi pare rau , nu stiu inca sa folosesc alta culoare . Bine ca mi-ati atras atentia . Am sa incerc sa aflu cum pot face asta . Eventual am sa va rog , prin MP , sa-mi explicati cum pot selecta o alta culoare pentru postare . N-am sa abuzez de acest lucru .

filip

Eu am o propunere:
Faceti fiecare curatenie in postari,daca nu o faceti atunci o sa incerc eu dar voi suportati consecintele.
Sunteti doi oameni maturi,am pretentii.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)