buna

Creat de murarudumitru, Martie 11, 2010, 12:58:35 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Citat din: murarudumitruraspuns pentru batranu adresa mea sat gottlob jud timis nr 527 cod postal 307251 nr de telefon alu sefu politiei andrei al cheama 0761690659 nm la primariea gottlob 0256383104 cod numeric per 1720516033078
Baieti luni cer comfirmari prin fax cu stampile ca la telefon poate fii si varul costel din reclama si va dau nr de cont. :hi:

filip

Ok,asteptam.
Lazile oricum nu le foloseste maine pentru roi.
Iar daca este sincer si corect are un deosebit respect din partea noastra.Fiecare contribuim cum putem
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Am primit eu confirmarea situatia este reala te rugam sa ne scuzi ca neam indoit de situatia ta sincer ne pare rau dar acum noi nu mai avem ce face decat un mic ajutor din partea celor care doresc, iar mai departe sati incredintezi viata in mana lui Dumnezeu caci la el toate sant cu putinta.    liviu.

D006

Care vreti care puteti faceti din cele doua subiecte pe aceasta tema unul sa fie mai usor pentru noi.

murarudumitru

va multumesc domnu liviu sa va dea dumnezeu sanatate deasemenea la toti multa sanatate

murarudumitru

eu zic sa se stranga la batranu sau la cineva si sa vina o persona la fata locului sau cine vrea sa vedeti cai numa adevar va multumesc

stefan1

Ideea cu contul la batranu cred ca-i cea mai buna. Presupun ca se vor strange ceva bani si eu consider ca poate nu ar fi bine sa se cumpere de toti lazi. Poate ar fi bine sa se cumpere si cateva familii, dar nu multe, ca nu e usor sa le intretina in situatia lui. In 1-2 ani ii va mai creste copilul si poate il ajuta. Poate si cativa bani lichizi pentru familie l-ar ajuta. Si sa ne tina la curent cum ii merge stupina.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

Da si eu cred la fel daca batranul este de acord sai administreze el si lam ruga ca sa fie de acord , iar mai departe sant de aceiasi parere cu tine.

murarudumitru


murarudumitru

pentru toti cei ce vor sa vada familia si stupi as facuti de mine nus ei chiar stupi asa cum am putut iam facut   http://picasaweb.google.com/10093314847 ... umFamilia#

bucovineanu

Ca sa te putem ajuta cu folos, te rog sa ne spui mai multe despre stupi si familiile de albine. De cand le ai? De unde ai stupii? Daca au fost tratate si cum au fost pregatite pentru iernare? La cele care au murit, cand au murit si ce a ramas in stupi? Orice ne spui in plus despre familiile de albine ne va ajuta sa intelegem de ce au murit si implicit sa te indrumam ce trebuie sa faci ca sa nu mai ai pierderi in viitor.

murarudumitru

sa va zic de ce or murit eu nu am avut scanduri noi stupi iam facut eu di niste pardoseli date de la cineva acolo cu cvativa ani an urma sau tinut erbicide an camerele alea si cred ca deaia or murit am 3 coti care numi moare an nici o iarna alea ami traiesc acolo ai baiu de nu traiesc  si pe aceasta cale vreau sa multumesc dmnului care o venit acu la mine de langa timisoara si a vazut si am fost si ajuta sai dea dumnezeu sanatate la antreaga familie

murarudumitru

si unu care mia murit an ianuarie ala a murit din cauza lipsei de mancare

bucovineanu

Daca stupii au fost facuti din pardoseli de la depozitul de pesticide, acei stupi trebuie pusi pe foc. Nici ramele din acei stupi nu trebuie folosite in alti stupi. La cel care a murit de foame vinovate nu sunt albinele ci stapanul.

murarudumitru

da asa este cum ziceti o sa le ard eu leam spalat dar degeaba  deacea am nevoie de ajutoru unor oameni cu suflet multumesc de raspuns si de sfaturi