Eu cu cine votez ??

Creat de D006, Decembrie 04, 2012, 06:05:46 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 07, 2012, 03:36:11 PM
Citat din: Alutus din Decembrie 07, 2012, 02:17:52 PM
...facura cate trei facultati in saptamana dinnaintea  bacalaureatului. ...
Ce coincidenta!
Tot atunci si-a luat si Ponta doctoratul! =))
Pe la noi: tu vorbisi fa care esti tebecista!? .
Sanatate tuturor.
Sa nu uiti Darie!

bogdan moldovean

fratilor apicultori Stim cu totii ca apicultori sunt in general niste oameni deosebiti,calzi,rationali si cu simt dezvoltat al patriei a cestor meleaguri.pentru asta trebuie sa schimbam intreg sistemul ticalosit de care am avut parte toti de 23 ani Trebuie sa facem aceasta schimbare numai cu o echipa noua tanara dornica de a face lumina in aceasta tara
De asta trebuie sa votam cu toii PARTIDUL POPORULUI DAN DIACONESCU PP-DD numai cu acest partid vom avea un viitor

Alutus

#47
Cu el, cu el, fiindca in  ciuda ciocoilor ma voi plimba cu Rollsul prin procura la reprezentantului poporului . Ne auzi MariaTa? Mai ai loc la Balaceanca? Dar amanar, dar iasca? Nu te gandi la tepe caci taiara unii tote padurili.
Sa nu uiti Darie!

Calin Catalin

Citat din: bogdan moldovean din Decembrie 07, 2012, 07:17:28 PM
fratilor apicultori Stim cu totii ca apicultori sunt in general niste oameni deosebiti,calzi,rationali si cu simt dezvoltat al patriei a cestor meleaguri.pentru asta trebuie sa schimbam intreg sistemul ticalosit de care am avut parte toti de 23 ani Trebuie sa facem aceasta schimbare numai cu o echipa noua tanara dornica de a face lumina in aceasta tara
De asta trebuie sa votam cu toii PARTIDUL POPORULUI DAN DIACONESCU PP-DD numai cu acest partid vom avea un viitor


"Gelu Visan, Gheorghe Netoiu si Antonie Solomon, printre candidatii PP-DD Dolj" - tineri?
si altii  in lista pentru Dolj

sursa:

http://www.ziare.com/alegeri/alegeri-parlamentare-2012/gelu-visan-gheorghe-netoiu-si-antonie-solomon-printre-candidatii-pp-dd-dolj-1198837

"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

stefan1

  Eu cred ca pe forum nu sunt persoane inregimentate politic si nici cu mari interese in acest domeniu.  E pacat ca aceste pasiuni politice sa duca la jigniri personale sau la invrajbirea forumistilor. Diversitatea umana face ca acelasi lucru sau fenomen sa il vedem fiecare in felul nostru si asa e bine. Mai sunt interese marunte, o pensie tiata sau marita, o afacere ratata sau realizata sub o anumita guvernare, o inrudire cu un om politic sau dimpotriva un conflict, toate pot duce la simpatii sau antipatii personale. Pana la urma cred ca multi dintre noi ne-am convins ca nu e bine sa pui prea multa pasiune in acasta lupta, ca taberele toate sunt cu alb si negru (mai mult negru).
  M-a intrebat cineva ce zic de Iliescu, Nastase, Ponta.
Nu am votat niciodata cu stanga. Iliescu a fost cel care a coalizat pe vechii favorizati ai puterii pe care ii unea in primul rand o teama foarte mare ca li se va deconspira trecutul. Trebuia tinuta puterea cat mai mult, pentru a se sterge cat mai multe urme, a disparea dosare, dar si pentru ca acei oameni sa acumuleze putere economica si financiara care sa-i protejeze de tot ce ar putea sa vina. Asa ca oamenii politici de prima mana din vremea lui Ceausescu s-au dat la fund, s-au ferit de a mai fi in atentia publica si au devenit primii capitalisti, profitand de relatiile pe care le aveau in toatecercurile noii puteri. Securitatea la randul ei parte s-a reprofilat si a intrat in Justitie, banci, Presa, partide politice (toate), si mai cu seama din ei sau ales marii imbogatiti ai epocii de tranzitie. Alti au ramas in Securitate si sprijine fostii colegi prin santajarea celor care ar pune in pericol ghemul acesta de interese si conexiuni.
  Marea prioritate a noii puteri, din care se stie ca doar mai tarziu s-a desprins PD-ul (si nu pe criterii de moralitate) a fost mentinerea la putere si de aceea a neglijat complet economia. Au fost cedari la presiuni, mituire a unor paturi din societate care puteau sustine puterea sau chiar cedari fata de puteri straine a unor afaceri din care normal tara trebuia sa prospere. Pe masura ce anii treceau era evident ca s-a pierdut momentul favorabil ca tara sa se fi pus pe un fagas bun. S-au creat filiere foarte solide, sau dat legi la adapostul carora se putea fura 'legal' bunul tarii. Din1996 s-ar mai fi putut schimba ceva daca noua putere era unita. Din pacate PD-ul au sabotat permanent pe taranisti. Retin episodul cu Severin (PD) care era ministru de externe. A izbucnit un scandal cand Adrian Severin a amenintat (in privat) pe un functionar al ambasadei noastre din SUA ca nu-i va reinoi acreditarea pentru ca a laudat vizita facuta de Ciorbea in SUA. Deci ei au urmarit permanent discreditarea colegilor de coalitie, ca sa-si creasca ei capitalul politic. Basescu a fost campion la aceasta discreditare si pana la urma el a stat la baza caderii guvernului Ciorbea.  Sa inchei cu Iliesc, acum sigur nu mai are aceeasi putere si cine mai face campanie pe el doar striga lozinci expirate.
  Nastase e clar un om mai cult si mai inteligent ca Basescu. A preluat metodele din PSD, a cautat sa controleze presa, a tolerat (ca si Basescu pe urma) coruptia. A avut flerul sa-si aleaga si colaboratori priceputi si economia s-a miscat totusi. Cred ca ar fi avut pentru ce sa fie condamnat, dar acuzatiile pentru care acum este inchis sunt de rasul lumii!
  Ponta e tanar, inteligent, nu stiu cat de bun om politic, dar oricum mai bun decat Boc, omul lui Basescu. Gaselnita cu plagiatul a fost singurul carlig cu care il putea agata Basescu si cand a dscoperit asta a fost atat de incantat, incat nu s-a putut abtine sa nu spuna inainte de a izbucni scandalul public. Eu zic ca daca s-ar lua la purecat tezele de doctorat de la multi oameni politici, ar fi mari surprize. De fapt una din victimele colaterale este Elena Udrea. Eu nu stiu de ce presa nu mai reia o declaratie penibila a acesteia in legatura cu teza ei de doctorat. Ea nu are doctorat, dar se pregatea sa-l ia. Ca sa fi admis la Doctorat trebuie sa ai un numar de articole publicate in reviste cunoscute. Ea a publicat cateva astfel de articole, care avea extinse pasaje plagiate. Scuza ei a fost uluitoare:" nu mai stiu, ca acolo nu am scris numai eu. Colegii (probabil de la Biroul ei de avocatura) au vazut ca eu sunt ocupata si a scris ba unul, ba altul!! Dar de fapt eu am si renuntat, nu mai vreau sa-mi iau doctoratul.)
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bogdan moldovean

votati in numele lui D-zeu si a copiiilor vostri cu singura speranta care ne a mai ramas PARTIDUL POPORULUI DAN DIACONESCU PP-DD treziti-va ca am saracit cu totii ca altfel vom ajunge o colonie de boschetari cu acte de romania..............TREZITI-VA votati cu PARTIDUL POPORULUI

mape 48-petru manea


bogdan moldovean

PARTIDUL POPORULUI DAN DIACONESCU

Bătrânul

Citat din: bogdan moldovean din Decembrie 08, 2012, 11:08:59 AM
PARTIDUL POPORULUI DAN DIACONESCU
DD si partidul extremist maghiar salveaza Rominia.  :rotfl: :rotfl: :rotfl: =)) =)) =))

alvo

#54
la vot ma duc,dar nu stiu cu cine sa votez.
oferta partidelor politice este jignitoare la adresa cetatenilor,avand de ales intre:
-usl-seful mafiei personale a lui a.nastase,reconditionat si reevaluat de baselul,generalul de ata cu 4 stele;ala care a facut ofiteri superiori in rezerva din lacheii basisti neinstruiti-la o camera si dumitru pelican un comentator sportiv ratat
-partidul puradelului dan diaconescu-tatal lui serban huidu-la o camera-si fostul judecator la iccj din mafia lui catalin voicu,cristian jipa-la cealalta camera
-ard-matracuca de anca boagiu la o camera si un aparent anonim(probabil un baiat de baiat pdlist) la cealalta camera
spuneti voi,cu cine sa votez,cui sa-i incredintez reprezentarea mea in forul legislativ?

D006

  daca esti palmas in agricultura voteaza cu ARD ca atat timp cat au fost la putere au dat subventie la tarani . Astea de la usl deja au taiat subventia la motorina pentru agricultura si ne vor lasa fara banii de la UE !!!!

   Nu stiu cat au furat cei dinainte dar au dar banii la tarani , astia care sunt acum la guvern fura TOT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

dorindafi

din cate vad eu, toata lumea vorbeshte serios
atunci maine mergem la votare  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Porfy66

 Foarte forte intelept  spus.... Nu mai tin minte ce au facut PDL -istii dar astia sunt naspa..... Wauuu ... Ce memorie scurta aveti d-le Dragos...   =)) =)) =))

tassevasi

  Da mergem la vot ,acum stiu cu cine votez ,pentru ca .....



mape 48-petru manea