Eu cu cine votez ??

Creat de D006, Decembrie 04, 2012, 06:05:46 PM

« precedentul - următorul »

balasbebe

Citat din: dragos2006 din Decembrie 04, 2012, 10:22:28 PM
  Nu ne intereseaza cine nu voteaza .

Tu ma pui sa votez la OHA. Lasa o gaura si pentru cel care nu voteaza. Cred ca buletinele celor absenti se vor folosi pentru anumite partide, si atunci tu ai dreptate.
O sa votez acum aiurea, doar sa vad scorul.

D006

  Votul de Duminica va da Romania in urma cu 50 de ani . USL imediat va organiza o lovitura de palat astfel incat Base sa iasa din carti iar gasca lui Felix Motanul sa faca ce vrea in tara chiar daca vom pierde sprijinul extern si omul de rand va avea enorm de suferit.

Alutus

#17
Iesita din smarcurile sulfuroase ale sporilor lasati de securitatea ceausista, plamadita prin beciurile din vecinatatea Leului, lozinca diversionist defetista ,, PDL si USL aceasi mizerie'', a fost aruncata in piata universitatii, dupa ce mai intai , trecu prin mana transpirata a intelectualului de subsol I T Morar. Drept rasplata, sus numitul autor de Haiku, fu gratulat cu un post de consul la Marsilia. Dupa ce statu la dospit cateva luni, mai sus mentionata opera de arta literar-politica, fu scoasa de la incubator, imbracata in straie cernite, dar noi noute, prin ordin de zi pe unitate, fu degraba prezentata multimii presupuse a fi doritoare de activitati electorale, intru pieirea chefului. Si fiindca Maria mai schimba palaria, vechiul catren primi si noi forme de prezentare in piata tinta. Se afla acum pe platforma de promovare a produsului fel de fel de variante , cum ar fi : eu nu merg la vot , toti sunt la fel, toti sunt o apa si un pamant , nu are rost, Votul nostru nu face doi bani pentru ca ei se imbogatesc iar noi..., si ca o incununare si ultimate argument: Eu cu cine votez!? Remarcabila organizare: aceasta intrebare cu rol de statuare a naucelii presupuse a-i domina pe toti romanii a fost lansata intr-un interval de timp foarte scurt pe plaiurile , blocurile si forumurile patriei. Ii inteleg foaaaarte bine pe membrii cenaclului amator de versificari in stil japonez, intrucat nu le-a mai ramas decat o prelucrare (plagiat sadea) dupa un cunoscut  autor de dictonuri: De ce ne e frica nu scapam!
Sa nu uiti Darie!

Calin Catalin

   Frati romani, mergeti la vot!
     Votati cu cine vreti dumneavoastra!
     Daca vreti, pe unii puteti pune stampila de mai multe ori. :nudie:
     Daca sunteti indecisi va puteti decide intre timp, sau puteti stampila mai multi pe acelasi buletin,  :nudie:
dar mergeti la vot!
     Ideea ca "votul meu oricum nu conteaza" este total gresita. Ea a fost inoculata oamenilor de-a lungul deceniilor de infloritor comunism, cand "tovarasul" era ales democratic cu 99%din voturi . Totul tine de mentalitate si educatie si sincer, este pacat ca oricare majoritate va fi dupa aceste alegeri, sa conduca tara cu putin peste 50% din 40%prezenta din totalul de alegatori cu drept de vot.

      A vota este un drept. Orice drept pe care il avem vine la pachet cu cel putin o obligatie/datorie.
     Datoria noastra (cel putin d.p.d.v. moral) este sa ne prezentam la vot pentru a ne spune parerea.

     Si nu uitati! Votul este NOMINAL. Nu votati un partid! Votati omul pe care il cunoasteti! Votati omul care a facut ceva care  sa il faca sa merite votul dumneavoastra!

    Daca nu gasiti nicio persoana care sa corespunda criteriilor dumneavoastra, aveti si alte variante enumerate mai sus. :nudie:

Happy new voting!
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

MIHAI BALS

#19
Citat din: clncatalin din Decembrie 05, 2012, 10:48:42 PM
   Frati romani, mergeti la vot!
     Votati cu cine vreti dumneavoastra!
     Daca vreti, pe unii puteti pune stampila de mai multe ori. :nudie:
     Daca sunteti indecisi va puteti decide intre timp, sau puteti stampila mai multi pe acelasi buletin,  :nudie:
dar mergeti la vot!
     Ideea ca "votul meu oricum nu conteaza" este total gresita. Ea a fost inoculata oamenilor de-a lungul deceniilor de infloritor comunism, cand "tovarasul" era ales democratic cu 99%din voturi . Totul tine de mentalitate si educatie si sincer, este pacat ca oricare majoritate va fi dupa aceste alegeri, sa conduca tara cu putin peste 50% din 40%prezenta din totalul de alegatori cu drept de vot.

      A vota este un drept. Orice drept pe care il avem vine la pachet cu cel putin o obligatie/datorie.
     Datoria noastra (cel putin d.p.d.v. moral) este sa ne prezentam la vot pentru a ne spune parerea.

     Si nu uitati! Votul este NOMINAL. Nu votati un partid! Votati omul pe care il cunoasteti! Votati omul care a facut ceva care  sa il faca sa merite votul dumneavoastra!

    Daca nu gasiti nicio persoana care sa corespunda criteriilor dumneavoastra, aveti si alte variante enumerate mai sus. :nudie:

Happy new voting!

Catalin,acum servesc zaibar de-al tau de la Bailesti!
e cea mai mare delicatesa!
stia nea MARIN ce stia!
spaima fetelor de mese!
referitor la subiect,max 3 ani sunt de ajuns pt.un partid sa demonstreze ceva.
nu demonstreaza?
AUT!
SCHIMBARE!

so-ri-pan

Pentru ca am raspuns printr-un vot la acest sondaj, ma simt dator si cu o postare. D.p.m.d.v., ca-l iubesc su nu pe Baselu`, ca-l plac sau nu pe Antoni-Ponta, NU CONTEAZA. Important e sa merg la vot. Numai INDOLENTII "stau acasa"! In afara de PDL si  USL mai sunt SI ALTII. ELENII, TIGANII, ARMENII, GERMANII...  In Ploiesti candideaza si doi UNGURI. Mare minune sa nu iasa in conditiile in care ROBERTA ANASTASE, pentru ce a facut, NU ARE NICI O SANSA. O ijura tot Ploiestiul.
In concluzie, TREBUIE SA MERGEM LA V.O.T.!!!

balasbebe

Citat din: clncatalin din Decembrie 05, 2012, 10:48:42 PM
   Frati romani, mergeti la vot!
     Votati cu cine vreti dumneavoastra!
     Daca vreti, pe unii puteti pune stampila de mai multe ori. :nudie:
     Daca sunteti indecisi va puteti decide intre timp, sau puteti stampila mai multi pe acelasi buletin,  :nudie:
dar mergeti la vot!
     Ideea ca "votul meu oricum nu conteaza" este total gresita. Ea a fost inoculata oamenilor de-a lungul deceniilor de infloritor comunism, cand "tovarasul" era ales democratic cu 99%din voturi . Totul tine de mentalitate si educatie si sincer, este pacat ca oricare majoritate va fi dupa aceste alegeri, sa conduca tara cu putin peste 50% din 40%prezenta din totalul de alegatori cu drept de vot.

      A vota este un drept. Orice drept pe care il avem vine la pachet cu cel putin o obligatie/datorie.
     Datoria noastra (cel putin d.p.d.v. moral) este sa ne prezentam la vot pentru a ne spune parerea.

     Si nu uitati! Votul este NOMINAL. Nu votati un partid! Votati omul pe care il cunoasteti! Votati omul care a facut ceva care  sa il faca sa merite votul dumneavoastra!

    Daca nu gasiti nicio persoana care sa corespunda criteriilor dumneavoastra, aveti si alte variante enumerate mai sus. :nudie:

Happy new voting!

Cum sa mergi la vot daca nu te lasa? Am inteles ca pentru romanii depretutindeni la 3 milioane , sunt doar 300 de sectii de votare. Oricum pe aia i-au uitat demult. Daca in vara la referendum sa-l demita au facut foarte multe sectii de votare pentru turisti, cum nu mai avem voie ca turisti sa votam. Da stiu ca votul este uninominal, si secret. Dar de aici si pana la 200% prezenta ta referendum este o cale lunga. Mai pot eu sa am incredere ca votul meu conteaza, daca nu ma lasa ca turist sa votez?
  Roberta a furat niste voturi. Dar cei cu averi, de unde le au? Ce am invatat eu de la ei?
La cat se mai poate fura, votul meu nu mai conteaza. Nimeni nu-i mai poate opri. Eu nu am cum.
Votati oricum, ca si asa tot ei raman.

D006

  Toti zic de Roberta ca a promulgat oneros legea pensiilor . Dar nu stiu ca legea este in vigoare si ca datorita Robertei de la 1 IAN. vor creste toate pensiile , nu numai cele speciale !

Alutus

#23
Sarmana Roberta, a fost un model de frumusete si corectitudine. Mai multe nu stiu despre ea, dar despre tatal ei, fostul secretar de partid comunist ( de dreapta bineinteles), stiu ca avea un salariu de cca 35000 ron/luna. Cei priceputi la matematica pot face o comparatie cu pensia medie . Oare cate ? Vreo 40? De unde? De la Competrol, societate a statului roman, aflat in mare suferinta din cauza lipsei banilor pentru... pensii, salarii si medicamente. Va fi jale mare. Despre mila fata de saracii turisti care ar vrea sa voteze si nu pot, mie mi se pare ca data alegerilor este cunoscuta de cca 4 luni. Cine doreste cu adevarat sa voteze ori statea acasa ori se va deplasa cu orice pret  la sectia de votare fie ea  si unica din tara respectiva. Pentru comparatie pot sa spun ca am am avut o data doi colegi americani intr-un loc de munca undeva la sute bune  de km de Bucuresti. In ziua alegerilor acestia s-au dus cu noaptea in cap la unica sectie de votare de la ambasada lor din Bucuresti si au votat. Mai vorbim ca 300 de sectii sunt putine!? Deh ! asa fu ordinul de zi pe unitate. Argumentele -putine, mincinoase si mustind de ura si disperare- in defavoarea prezentei la urne, vin cu intarziere de la laboratorul O&U , aflat in lipsa de inspiratie.
Mergeti la vot! Sus! Hai sus! 
Sa nu uiti Darie!

Bătrânul

votati candidatii UDMR  :rotfl: :rotfl: =)) =)) Va garantez ca FURA MAI PUTIN si RESPETA CUVINTUL DAT !!! (din acest motiv toate partidele au incredere in ei si fac alianta ca atare)   :welcome: :welcome: :welcome:

pharaonu75

Batrane, eu cred ca celelalte partide fac alianta cu UDMR de dragul procentului de 7% pe care acestia il au in Parlament, nu de dragul calitatii oamenilor din uniune!
Ca n-am vazut pana acum nicio Maica Tereza prin politica romaneasca!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Buni baietii de la UDMR , mai ales Verestoi (Cherestoi ) , Borbey , ....

  Problema nu este UDMR si acest USL care ne lasa fara bani de la mama Europa . Tocmai domnul Ponta a taiat subventia la motorina pentru agricultura , va dati seama ce urmari va avea aceasta masura ???

  Pe mine unul ma doare in pix cine a fost tatal Robertei , eu stiu ca in timpul lui Boc se incasau bani prin o groaza de masuri iar acum cu Ponta o incasam doar prin gura !

cristian87

urasc pdleul. dispretuiesc usl-ul , aceiasi comunisti si securisti ordinari
voi vota anti- Basescu
pentru a scapa romania de acest monstru
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

balasbebe

Citat din: Bătrânul din Decembrie 06, 2012, 10:50:02 AM
votati candidatii UDMR  :rotfl: :rotfl: =)) =)) Va garantez ca FURA MAI PUTIN si RESPETA CUVINTUL DAT !!! (din acest motiv toate partidele au incredere in ei si fac alianta ca atare)   :welcome: :welcome: :welcome:
Eu te stiam mare liberal. Sau de cand este CACARAU, ai trecut la alt partid.

roi_ag

Citat din: dragos2006 din Decembrie 05, 2012, 03:23:14 PM
  gasca lui Felix Motanul sa faca ce vrea in tara chiar daca vom pierde sprijinul extern si omul de rand va avea enorm de suferit.
Chiar asta vor ,sa nu mai aiba cine-i urechea,dar cred ca nu le va tine , simpatizantii lor isi vor da seama repede,s-au agenturili
Citat din: MIHAI BALS din Decembrie 05, 2012, 11:18:40 PMreferitor la subiect,max 3 ani sunt de ajuns pt.un partid sa demonstreze ceva.
nu demonstreaza?
AUT!
SCHIMBARE!

Ce inima mare ai!!!! Pai este un mandat !!!!